Dnes Pátek - jasno 22°C
Zítra Sobota - zatazeno 26°C
Pátek 6. 8. 2021
Svátek má Oldřiška
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Policie pokutovala řidiče, kteří si natáčeli místo tragické nehody u výjezdu z Prahy
Řidič natáčející si místo nehody. Foto: Policie ČR

Policie pokutovala řidiče, kteří si natáčeli místo tragické nehody u výjezdu z Prahy

K nehodě osobního auta s tragickými následky došlo dnes dopoledne u výjezdu z Prahy k dálnici D4 poblíž dostihového závodiště ve Velké Chuchli. Dvě ženy se zranily, dva muži bohužel zemřeli. Někteří řidiči jedoucí kolem nehody si nehodu natáčeli, policisté za to rozdali několik pokut.

U nehody kromě policistů zasahoval lékařský vůz, dvě sanitky a také vrtulník „O život obou mužů jsme bojovali více než půl hodiny. Následkem nehody utrpěli velmi vážná poranění, proto se nám bohužel boj vyhrát nepodařilo. Dvě ženy ve věku 58 a 79 let jsme převezli do motolské nemocnice. Obě měly pohmožděný hrudník, starší navíc úraz zápěstí,“ uvedli záchranáři na twitteru.

Hlášení o nehodě policie dostala kolem 09:50. Řidič z dosud nezjištěných příčin vyjel mimo komunikaci a havaroval. Průjezdný podle něj zůstal levý jízdní pruh. Někteří řidiči si následky nehody natáčeli na mobilní telefon.

„Je nám líto dalších zmařených lidských životů na silnici. Líto nám ale není řidičů, kteří si nehodu natáčeli na telefony. Na místě jsme jim dali čtyři pokuty za čtyři tisíce korun,“ napsali policisté na twitter.


Veřejnost může hlasovat pro nejsympatičtější projekt soutěže Adapterra Awards

4. srpna 2021 v 09:03

Třetí ročník soutěže Adapterra Awards o nejlepší projekty reagující na klimatickou změnu, kterou pořádá Nadace Partnerství, má 18 finalistů. Mezi ně se probojovaly i čtyři projekty z Prahy. 

Anketa Prahy 6: Rodiče jsou s hřišti spokojeni, uvítali by zastínění nebo houpačky

3. srpna 2021 v 10:17

Radnice Prahy 6 uspořádala na svém Geoportálu anketu, do které se zapojilo se přes 600 respondentů. Ti hodnotili šestková hřiště s ohledem na vybavení, využití různě starými dětmi nebo z hlediska zázemí pro rodiče. Zároveň měli možnost navrhnout, do jakého vylepšení by městská část měla investovat...

Školská zařízení v Praze 5 finišují s přípravou na nový školní rok

2. srpna 2021 v 09:55

Nové fasády, vylepšení technického zázemí, ale i úplně nové učebny. Školy na pětce v polovině prázdnin dokončují plánovanou modernizaci budov.

Další články
Nahoru