Dnes Sobota - polojasno 21°C
Zítra Neděle - polojasno 20°C
Sobota 21. 5. 2022
Svátek má Monika
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Policie řidičům: Vyhněte se Letné, děti jdou na fotbal
Původně to vypadalo, že stadion na Letné bude při zápase se skotským klubem prázdný, díky výjimce dorazí děti s dospělým doprovodem. Zdroj foto: AC Sparta Praha

Policie řidičům: Vyhněte se Letné, děti jdou na fotbal

Na čtvrteční zápas fotbalové Evropské ligy mezi Spartou a Glasgow Rangers na Letné původně neměli dorazit žádní diváci, klub byl potrestán za rasismus některých fanoušků při nedávném kvalifikačním zápase Ligy mistrů s Monakem.

Nakonec budou moci zhruba polovinu kapacity stadionu zaplnit děti. Policisté se obávají dopravních komplikací v této lokalitě, proto nyní vyzvali řidiče, aby se místu ve čtvrtek večer zcela vyhnuli. 

Původně to vypadalo, že při zápasu druhého kola základní skupiny Evropské ligy Sparta přijde o výhodu podpory domácích fanoušků. I přes trest ze strany UEFA platí výjimka pro organizovanou dětskou skupinu s doprovodem. Díky tomu bude na utkání, které začíná v 18:45, přítomno zhruba deset tisíc dětí. 

Na veřejný pořádek v ulicích a bezproblémový průběh utkání budou tradičně dohlížet policisté. „Přicházíme s prosbou na řidiče, aby se celé odpoledne před začátkem zápasu a večer po jeho skončení Letné zcela vyhnuli,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk. 

„Čím méně vozidel tam totiž bude, tím menší budou dopravní komplikace a tím větší bezpečnost pro zmiňované dětské diváky,“ dodal. 

Na místě podle něj budou dopravní policisté, kteří budou řídit dopravu před stadionem a v okolních ulicích.


Autor: Jan Puci

Rekonstrukce křižovatky Na Petřinách – Na Větrníku

Dnes v 10:01

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 23. května 2022 rekonstrukci křižovatky ulice Na Petřinách a Na Větrníku, která bude nově osazena semaforem. Celá stavební akce skončí do konce srpna 2022.

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Další články
Nahoru