Dnes Čtvrtek - skorojasno 7°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 8°C
Čtvrtek 30. 3. 2023
Svátek má Arnošt
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Policie řidičům: Vyhněte se Letné, děti jdou na fotbal
Původně to vypadalo, že stadion na Letné bude při zápase se skotským klubem prázdný, díky výjimce dorazí děti s dospělým doprovodem. Zdroj foto: AC Sparta Praha

Policie řidičům: Vyhněte se Letné, děti jdou na fotbal

Na čtvrteční zápas fotbalové Evropské ligy mezi Spartou a Glasgow Rangers na Letné původně neměli dorazit žádní diváci, klub byl potrestán za rasismus některých fanoušků při nedávném kvalifikačním zápase Ligy mistrů s Monakem.

Nakonec budou moci zhruba polovinu kapacity stadionu zaplnit děti. Policisté se obávají dopravních komplikací v této lokalitě, proto nyní vyzvali řidiče, aby se místu ve čtvrtek večer zcela vyhnuli. 

Původně to vypadalo, že při zápasu druhého kola základní skupiny Evropské ligy Sparta přijde o výhodu podpory domácích fanoušků. I přes trest ze strany UEFA platí výjimka pro organizovanou dětskou skupinu s doprovodem. Díky tomu bude na utkání, které začíná v 18:45, přítomno zhruba deset tisíc dětí. 

Na veřejný pořádek v ulicích a bezproblémový průběh utkání budou tradičně dohlížet policisté. „Přicházíme s prosbou na řidiče, aby se celé odpoledne před začátkem zápasu a večer po jeho skončení Letné zcela vyhnuli,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk. 

„Čím méně vozidel tam totiž bude, tím menší budou dopravní komplikace a tím větší bezpečnost pro zmiňované dětské diváky,“ dodal. 

Na místě podle něj budou dopravní policisté, kteří budou řídit dopravu před stadionem a v okolních ulicích.


Autor: Jan Puci

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

28. března 2023 ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Praha 10: ZŠ Olešská ušetřila téměř 40 procent na výdajích za dodávku tepla

28. března 2023 v 10:15

ZŠ Olešská ve Strašnicích při projektu snížení energetické náročnosti školy dokázala snížit výdaje za dodávku tepla o 39,9 procenta. Projekt byl financován Prahou 10, dotacemi od EU a pražským magistrátem. Informovala o tom mluvčí desáté městské části Michaela...

Další články
Nahoru