Dnes Středa - skorojasno 14°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 14°C
Středa 27. 10. 2021
Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Policie řidičům: Vyhněte se Letné, děti jdou na fotbal
Původně to vypadalo, že stadion na Letné bude při zápase se skotským klubem prázdný, díky výjimce dorazí děti s dospělým doprovodem. Zdroj foto: AC Sparta Praha

Policie řidičům: Vyhněte se Letné, děti jdou na fotbal

Na čtvrteční zápas fotbalové Evropské ligy mezi Spartou a Glasgow Rangers na Letné původně neměli dorazit žádní diváci, klub byl potrestán za rasismus některých fanoušků při nedávném kvalifikačním zápase Ligy mistrů s Monakem.

Nakonec budou moci zhruba polovinu kapacity stadionu zaplnit děti. Policisté se obávají dopravních komplikací v této lokalitě, proto nyní vyzvali řidiče, aby se místu ve čtvrtek večer zcela vyhnuli. 

Původně to vypadalo, že při zápasu druhého kola základní skupiny Evropské ligy Sparta přijde o výhodu podpory domácích fanoušků. I přes trest ze strany UEFA platí výjimka pro organizovanou dětskou skupinu s doprovodem. Díky tomu bude na utkání, které začíná v 18:45, přítomno zhruba deset tisíc dětí. 

Na veřejný pořádek v ulicích a bezproblémový průběh utkání budou tradičně dohlížet policisté. „Přicházíme s prosbou na řidiče, aby se celé odpoledne před začátkem zápasu a večer po jeho skončení Letné zcela vyhnuli,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk. 

„Čím méně vozidel tam totiž bude, tím menší budou dopravní komplikace a tím větší bezpečnost pro zmiňované dětské diváky,“ dodal. 

Na místě podle něj budou dopravní policisté, kteří budou řídit dopravu před stadionem a v okolních ulicích.


Autor: Jan Puci

Praha 15 pomůže podnikatelům a živnostníkům

Dnes v 09:56

Praha 15 prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce ve svém měsíčníku Hlasatel podporuje firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

Provoz tramvají v Podolí zastavila nehoda popelářského vozu

Dnes v 09:27

Mezi zastávkami Podolská vodárna a Dvorce byl dnes ráno kvůli nehodě popelářského vozu zastaven provoz tramvajových linek 2, 3, 17, 21 a 27.

Úplná uzavírka v Koněvově ulici skončí o šest dnů dříve

Dnes v 07:54

Technické správě komunikací (TSK) se podařilo zkrátit termín celkové uzavírky ulice Koněvova (úsek Ostromečská – Černínova) o šest dnů. Původní termín kompletního uzavření ulice byl do 7. listopadu 2021. Jednosměrný provoz se do ulice vrací již od 1. listopadu 2021, práce v ulici tím ale...

V tunelu Mrázovka proběhne údržba, bude uzavřen

Včera v 17:24

Z důvodu pravidelné údržby bude tunel Mrázovka vždy v noci uzavřen.

Požár v ZEVO Malešice prodlouží chystané opravy kotle

25. října 2021 ve 23:27

Požár, který vypukl v minulém týdnu v malešické spalovně, způsobí zpoždění plánované rekonstrukce třetího ze čtyř kotlů v řádu měsíců. Linky číslo tři a čtyři jsou nyní odstaveny. Po vypuknutí požáru nefungovaly všechny čtyři linky, provoz první z nich byl obnoven v pátek dopoledne a druhé v noci...

Alzheimerova choroba: Praha 2 uspořádala ve spolupráci s VFN odborný seminář

25. října 2021 ve 21:46

Alzheimerovou chorobou v Česku trpí zhruba 160 tisíc pacientů. V budoucnu jich bude podle odhadu vědců prudce přibývat. Je nezbytné se na tuto situaci připravit a budovat další domovy pro lidi s touto nemocí. Kapacita těch stávajících je nedostatečná. Jednou z možností, jak tento trend ovlivnit,...

Další články
Nahoru