dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Pražské krimi

Policie řeší případ seniorů z Prahy 5 jako dvojnásobnou vraždu

Úmrtí osmasedmdesátiletého muže a o pět let mladší ženy v Praze 5 vyšetřuje policie na základě výsledků pitvy a ohledání místa činu jako vraždu. ČTK to řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Bližší informace k případu policie nezveřejnila. Lékař již po ohledání těl na místě konstatoval, že osmasedmdesátiletý muž a o pět let mladší žena zemřeli s největší pravděpodobností násilným jednáním třetí osoby. „V tuto chvíli smrt obou osob prošetřujeme jako trestný čin vraždy, a to především s ohledem na výsledky zadané soudní pitvy a výsledky ohledání místa události,“ uvedl po dnešní pitvě Hulan. Policie neuvedla, jakým způsobem byli senioři zavražděni.

V případech vícenásobných vražd pachateli hrozí až 20 let vězení nebo výjimečný trest. V Praze se naposledy stal případ dvojnásobné vraždy loni 3. ledna, kdy byl ve studentském bytě brutálně zavražděn mladý pár. Pachatelem byl pětadvacetiletý Zbyněk Prokop, kterému v prosinci pražský vrchní soud zmírnil původní doživotní trest na 30 let vězení. Mladík podle obžaloby zabíjel kvůli nepořádku v bytě. K činu se přiznal.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru