dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
10°C
Pražské krimi

Policie předvedla příznivce i odpůrce čínského prezidenta

Pražští policisté dnes při průjezdu kolony čínského prezidenta hlavním městem řešili řadu incidentů a nestandardních situací. Na služebnu předvedli dva cizince, kteří se u kavárny Slavie pokusili zabalit dívku do čínské vlajky, či muže, který vnikl bez vstupenky na Petřínskou rozhlednu a chtěl tam vyvěsit vlajku Tibetu. Zajistili i dva aktéry potyčky na Dlabačově. Na webu o tom informovala policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Kvůli průjezdu prezidentské kolony omezila policie hodinu před polednem provoz v oblasti Národní třídy či na Pohořelci. V okolí Strahovského kláštera se příznivci i odpůrci návštěvy čínského prezidenta dostali do bezprostřední blízkosti plánované trasy. „Policisté z antikonfliktního týmu i dalších útvarů policie se nakonec s účastníky dohodli na přesunu do bezpečné vzdálenosti," popsala mluvčí.

Anketa

Ukáže se návštěva čínského prezidenta do budoucna pro Českou republiku jako přínosná?

Na Dlabačově podle ní došlo ke slovní potyčce „dvou názorově odlišných osob“, která vyvrcholila tím, že příznivec čínského prezidenta napadl jeho odpůrce a strhl mu tibetskou vlajku. „Oba aktéři potyčky skončili na policejní služebně," sdělila Zoulová. Stejně dopadli i dva cizinci s trvalým pobytem v ČR, kteří na Národní třídě napadli u kavárny Slavie dívku a chtěli ji přes její nesouhlas zabalit do čínské vlajky.

Muže, který údajně bez platné vstupenky vnikl na Petřínskou rozhlednu kvůli vyvěšení tibetské vlajky, policie podezírá z přestupku proti majetku.

Nedaleko paláce Žofín, kam dorazili na ekonomické diskusní fórum prezidenti ČR Miloš Zeman a Číny Si Ťin-pching, se dopoledne sešly skupinky Číňanů i odpůrců čínské návštěvy s tibetskými vlajkami. Těžkooděnci museli zasahovat při drobné potyčce, oba tábory od sebe oddělili. Okolí Žofína bylo uzavřeno, tramvaje po nábřeží kolem ostrova nejezdily.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru