Dnes Úterý - mlha 1°C
Zítra Středa - oblacno 6°C
Úterý 2. 3. 2021
Svátek má Anežka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Policie pátrá po muži, který se pokusil o znásilnění v Letenských sadech
Ilustrační foto: archiv

Policie pátrá po muži, který se pokusil o znásilnění v Letenských sadech

Pražská policie pátrá po neznámém muži, který se podle ní pokusil znásilnit ve středu 20. ledna u běžeckého oválu v Letenských sadech dvaadvacetiletou ženu. Policisté hledají svědky události. Dnes byl zveřejněn identikit hledaného násilníka.
podezrely-znasilneni

Identikit hledaného muže. Zdroj: Policie ČR

Pražští kriminalisté šestého oddělení prvního policejního obvodu prověřují případ pokusu znásilnění, kterého se dopustil neznámý muž ve středu 20. ledna kolem osmé hodiny večer.

„V této souvislosti pátráme po podezřelém muži, který si přisednul k poškozené na lavičku. Navenek tato dvojice mohla působit jako pár. Následně mezi nimi mělo dojít k verbálnímu a k fyzickému konfliktu. Při incidentu muž ženu osahával na intimních partiích a pokusil se ji svléct,“ popsala útok mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Žena se bránila, udeřila chlípníka do rozkroku a následně z místa utekla. K popisu podezřelého uvedla, že se jednalo o muže ve věku kolem třiceti let, který měl hnědé oči, hnědé vlasy, lehké strniště kolem obličeje a mluvil plynule česky.

Podezřelý byl hubené postavy a vysoký zhruba 180 cm. Oblečen byl do černé bundy, černé mikiny s kapucí, tmavě modrých jeansů.  Na nohou měl černé tenisky a na ruce stříbrné hodinky.

„Dále si poškozená všimla, že podezřelý měl na hřbetu ruky vytetovaný obrázek (znaky nebo tribal) a výrazně voněl voňavkou Dior – Sauvage,“ sdělila policejní mluvčí.

Kriminalisté se podle ní domnívají, že podezřelý při odchodu z místa, mohl mít vrávoravou chůzi a možné viditelné poranění na krku.

„Prosíme případné očité svědky, kteří se v inkriminovaný čas pohybovali v Letenských sadech, aby se neprodleně ozvali na linku 158,“ dodala Siřišťová.

Během dosavadního vyšetřování se zjistilo, že se jedná pouze o tento útok. Tím se podařilo vyvrátit tvrzení příspěvku na sociálních sítích, který informoval veřejnost o sérii obtěžování žen.


Kličkoval v protisměru

Dnes ve 12:58

Modrého osobního auta kličkujícího po vozovce občas i v protisměru si strážníci všimli u křižovatky ulic Modřanská x Chuchelská v Praze 12 v neděli 28. února po půlnoci.

V kontejneru našel zbrusu nové fotoaparáty

Včera v 16:25

Pracovník ostrahy přivolal 27. února dvě hodiny po půlnoci strážníky na pozemek jedné firmy v Praze 8 s tím, že v areálu objevil zloděje. Na místě vyslané hlídce sdělil, že se v areálu pohybuje nepovolaná osoba s batohem na zádech.

Cizinec bez dokladů i domova se zabydlel v odstaveném autě

Včera v 16:21

U dlouhodobě odstaveného vozidla nedaleko křižovatky ulic Vlachova x Flöglova v Praze 5 se měl 27. února ráno nacházet bezdomovec a dělat na místě nepořádek. Hlídka strážníků muže objevila uvnitř uvedeného auta.

Napadl ženu a strážníkům tvrdil, že jí pomáhá vstát

26. února 2021 v 17:08

Vystrašená žena, přitisknutá křičícím agresorem na zaparkované dodávce. Pohled, který se naskytnul strážníkům, kteří na základě oznámení dorazili na Smetanovo nábřeží v Praze 1. Podezření hlídky, že vysvětlení o poskytnutí pomoci opilé ženě, která není schopná vstát, není pravdivé, nejdříve...

Na Kunratické spojce zemřel motorkář

25. února 2021 ve 20:29

Dnes od 16:30 hodin zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči na Kunratické spojce u tragické nehody motorky a nákladního vozidla. V době příjezdu první jednotky byla jedna osoba v péči záchranářů.

U ztraceného seniora, muže s psychickými problémy a resuscitace zasahovali strážníci

25. února 2021 v 19:32

K muži, který potřeboval okamžitou resuscitaci, přijela hlídka strážníků současně se záchranáři. Strážníci zahájili nepřímou srdeční masáž a zdravotníci zajišťovali nezbytné činnosti k obnovení životních funkcí. 61letého muže se podařilo oživit a stabilizovat. Záchranná služba ho pak převezla do...

Auto na heveru a chybějící kola

24. února 2021 v 18:57

Strážnice z jedenáctého obvodu procházela včera kolem poledne Výstavní ulicí poblíž čerpací stanice a našla auto na heveru, kterému chyběla kompletní tři kola. Nedaleko stála dodávka s pootevřenými dveřmi, ve které bylo několik kol. U dodávky se pohybovali tři muži.

Rozbitá hlava i skříň. Strážníci řešili napadení cizinci na ubytovně

24. února 2021 v 18:52

V úterý jedenácté hodiny večer byla vyslána hlídka strážníků do ubytovny v Holešovicích, kde mělo dojít k napadení jednoho muže dvěma dalšími. V jednom z pokojů strážníci našli jak napadeného, tak rozbitou skříň. Útočníky jim vzápětí 51letý muž ukázal.

Dvacetiletý rozkopal vchodové dveře

22. února 2021 ve 12:24

Proč 20letý mladík poničil vstupní dveře od domu, se strážníkům zjistit nepodařilo. S ohledem na vyčíslenou škodu se případem nyní zabývají policisté.

Jen jedno pivo a s autem skončil zaklíněný v kolejišti

22. února 2021 ve 12:21

Jak se dostal s autem do kolejiště, nedokázal 44letý řidič strážníkům vysvětlit. Před jízdou přiznal jedno pivo, test na alkohol ukázal téměř 2 promile.

Malý cyklista se ztratil, pomohli strážníci

22. února 2021 ve 12:17

Osmiletý chlapec nasměroval svou vyjížďku až do míst, odkud se nedokázal vrátit k rodičům. Obrátil se proto na kolemjdoucího muže, který jeho situaci přetlumočil strážníkům na lince 156. Hlídka vyslaná na místo zajistila předání dítěte do rukou zákonného zástupce.

Další články
Nahoru