dnes
Pondělí - oblacno
4°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
7°C
Policie obvinila muže kvůli výlepu letáků chválících smrt vojáků
Nakládání rakví s padlými vojáky do vojenského speciálu Foto: des. Radim H. 10 SR BAF / acr.army.cz

Policie obvinila muže kvůli výlepu letáků chválících smrt vojáků

Pražští policisté obvinili šestatřicetiletého muže kvůli výlepu letáků schvalujících zabití tří českých vojáků, kteří zemřeli na začátku srpna na zahraniční misi v Afghánistánu, když se v blízkosti jejich hlídky odpálil sebevražedný útočník.

„Na základě důkazů jsme obvinili 36letého muže z Prahy ze spáchání zvlášť závažného zločinu podpora a propagace terorismu a přečinu podněcování k trestnému činu. K zajištění dalších důkazů významně přispěli i sami občané, kteří na některé další výlepy policii upozornili," uvedl vedoucí pražského protiextremistického oddělení Vojtěch Motyka.

Letáky se po smrti vojáků objevily v centru Prahy, především v okolí Národní třídy. Vojáci na nich byli označeni za okupanty a žoldáci, autor gratuloval k jejich zabití „afghánským vlastencům". Vyšetřování obviněného muže probíhá na svobodě a je dozorováno Vrchním státním zastupitelstvím v Praze.

Trestní zákoník počítá pro někoho, „kdo veřejně schvaluje spáchaný teroristický trestný čin nebo pro něj veřejně vychvaluje jeho pachatele“, s vězením na dva roky až deset let. Pokud by se činu dopustil tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem, hrozí mu až patnáctiletý trest.


Psi lidí bez domova byli naočkováni a označeni čipy

16. listopadu 2018 ve 14:29

Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců. 

Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

15. listopadu 2018 ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Další články
Nahoru