dnes
Středa - oblacno
18°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
22°C
pozítří
Pátek - skorojasno
24°C
Policie obvinila muže kvůli výlepu letáků chválících smrt vojáků
Nakládání rakví s padlými vojáky do vojenského speciálu Foto: des. Radim H. 10 SR BAF / acr.army.cz

Policie obvinila muže kvůli výlepu letáků chválících smrt vojáků

Pražští policisté obvinili šestatřicetiletého muže kvůli výlepu letáků schvalujících zabití tří českých vojáků, kteří zemřeli na začátku srpna na zahraniční misi v Afghánistánu, když se v blízkosti jejich hlídky odpálil sebevražedný útočník.

„Na základě důkazů jsme obvinili 36letého muže z Prahy ze spáchání zvlášť závažného zločinu podpora a propagace terorismu a přečinu podněcování k trestnému činu. K zajištění dalších důkazů významně přispěli i sami občané, kteří na některé další výlepy policii upozornili," uvedl vedoucí pražského protiextremistického oddělení Vojtěch Motyka.

Letáky se po smrti vojáků objevily v centru Prahy, především v okolí Národní třídy. Vojáci na nich byli označeni za okupanty a žoldáci, autor gratuloval k jejich zabití „afghánským vlastencům". Vyšetřování obviněného muže probíhá na svobodě a je dozorováno Vrchním státním zastupitelstvím v Praze.

Trestní zákoník počítá pro někoho, „kdo veřejně schvaluje spáchaný teroristický trestný čin nebo pro něj veřejně vychvaluje jeho pachatele“, s vězením na dva roky až deset let. Pokud by se činu dopustil tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem, hrozí mu až patnáctiletý trest.


Bylo podepsáno memorandum, které se zabývá budoucí podobou veřejných ploch v kampusu Albertov

Včera ve 22:06

V pondělí 24. září podepsala starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS) dokument o spolupráci s Univerzitou Karlovou a hlavním městem Prahou. Memorandum, nazvané „O společném zájmu v oblasti kampusu Albertov“, zohledňuje požadavky, které vznesla právě Praha 2. 

Další články
Nahoru