dnes
Pondělí - jasno
0°C
zítra
Úterý - jasno
0°C
pozítří
Středa - zatazeno
0°C
Policie obvinila muže kvůli výlepu letáků chválících smrt vojáků
Nakládání rakví s padlými vojáky do vojenského speciálu Foto: des. Radim H. 10 SR BAF / acr.army.cz

Policie obvinila muže kvůli výlepu letáků chválících smrt vojáků

Pražští policisté obvinili šestatřicetiletého muže kvůli výlepu letáků schvalujících zabití tří českých vojáků, kteří zemřeli na začátku srpna na zahraniční misi v Afghánistánu, když se v blízkosti jejich hlídky odpálil sebevražedný útočník.

„Na základě důkazů jsme obvinili 36letého muže z Prahy ze spáchání zvlášť závažného zločinu podpora a propagace terorismu a přečinu podněcování k trestnému činu. K zajištění dalších důkazů významně přispěli i sami občané, kteří na některé další výlepy policii upozornili," uvedl vedoucí pražského protiextremistického oddělení Vojtěch Motyka.

Letáky se po smrti vojáků objevily v centru Prahy, především v okolí Národní třídy. Vojáci na nich byli označeni za okupanty a žoldáci, autor gratuloval k jejich zabití „afghánským vlastencům". Vyšetřování obviněného muže probíhá na svobodě a je dozorováno Vrchním státním zastupitelstvím v Praze.

Trestní zákoník počítá pro někoho, „kdo veřejně schvaluje spáchaný teroristický trestný čin nebo pro něj veřejně vychvaluje jeho pachatele“, s vězením na dva roky až deset let. Pokud by se činu dopustil tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem, hrozí mu až patnáctiletý trest.


Skleněná sobota nabídne design v Portheimce

Včera v 10:06

Prodejní přehlídka autorského designu, jehož vůdčím materiálem je sklo proběhne v sobotu 23. února od 10 do 18 hodin v přízemí Musea skla, v sále pro krátkodobé výstavy.

Stav muže, který se zapálil v centru, je vážný

19. ledna 2019 v 18:08

Stav muže, který se v pátek odpoledne zapálil na Václavském náměstí v Praze, je i nadále vážný. Je stále na jednotce intenzivní péče na klinice popáleninové medicíny v umělém spánku. ČTK to řekla mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Jana Roubalová.

Další články
Nahoru