Dnes Čtvrtek - oblacno 25°C
Zítra Pátek - zatazeno 26°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Policie našla muže, který během derby dělobuchem zranil fanoušky
Ilustrační foto: archiv

Policie našla muže, který během derby dělobuchem zranil fanoušky

I s využitím poznatků od veřejnosti našla pražská policie muže, který podle kamerových záznamů při nedávném fotbalovém derby mezi Slavií a Spartou v Edenu hodil dva dělobuchy mezi domácí fanoušky. Dva z nich přitom pyrotechnikou zranil. Muž odmítl vypovídat. Hrozí mu až osmileté vězení. Informovala o tom policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Policie ve čtvrtek zveřejnila záběry z kamer, které incident na slávistickém stadionu zachytily. „Po zveřejnění pátrání v médiích jsme získali více než desítku poznatků k totožnosti hledaného. V průběhu pátku kriminalisté muže vyslechli, ten však ve věci v současné chvíli odmítl vypovídat. I na dále prosíme svědky této události a další poškozené, aby se nám co nejdříve přihlásili prostřednictvím linky 158,“ sdělila mluvčí. 

Derby pražských „S“ se hrálo 24. září. Podle policistů muž záměrně prohodil ochranou sítí ze sparťanského kotle do hlediště přímo mezi slavistické fanoušky dva dělobuchy, který po dopadu explodovaly a mezi diváky se začal šířit silný dým. 

„V hledišti se okamžitě strhla panika a několik desítek fanoušků, začalo z tribuny utíkat. Po vhození dělobuchu utrpěl čtyřicetiletý muž popáleninu na ruce a jeho syn tržné poranění v obličej,“ popsala již dříve Kropáčová.

Podzimní derby tradičních rivalů skončilo 1:1 a mělo bouřlivý průběh na hřišti i v hledišti. Sparťanští fanoušci vedle vhození pyrotechniky mezi sedící fanoušky také založili požár na toaletách. Slávističtí diváci mimo jiné rozvinuli choreo přes celý stadion s vulgárním nápisem na adresu soupeře a vhazovali předměty na trávník.


Autor: puc

Zákaz nočního vjezdu do centra začal platit

Včera v 15:41

Na základě dlouhodobých stížností obyvatel Prahy 1 na rušení nočního klidu a hlučný provoz na území centrální městské části iniciovala MČ Praha 1 opatření zakazující vjezd v nočních hodinách do ulic v části Starého Města. Opatření se stává, rozmístěním posledních potřebných značek dne...

Magistrát na týden vyvěsí při příležitosti Prague Pride duhové vlajky

Včera v 15:28

Pražský magistrát vyvěsí od 5. do 12. srpna na budovách Nové radnice na Mariánském náměstí a Škodova paláce v Jungmannově ulici duhové vlajky při příležitosti festivalu o životě leseb, gayů, bisexuálů či translidí a queer lidí (LGBT+) Prague Pride. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili...

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov má dva nové expertní týmy

Včera v 11:19

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT v Praze, které letos slaví 10 let od zahájení své výzkumné činnosti, rozšířilo své aktivity o dva odborné týmy. První z nich se zabývá Cirkulárním stavebnictvím, druhý pak Moderní energetikou. Celkem tak v UCEEB působí již...

V Zoo Praha se narodilo mládě velblouda dvouhrbého domácího

Včera v 10:37

Do skupiny velbloudů dvouhrbých domácích v pražské zoo přibylo mládě. Samce, který se narodil v sobotu 20. července, mohou lidé spatřit ve venkovním výběhu spolu s ostatními členy stáda. Mládě i matka dobře prospívají, malému velbloudovi sílí nohy. ČTK to sdělila kurátorka kopytníků Zoo Praha...

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

23. července 2024 ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Praha 4 vymění písek v pískovištích

23. července 2024 v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Další články
Nahoru