Dnes Čtvrtek - oblacno 22°C
Zítra Pátek - bourky 19°C
Čtvrtek 23. 5. 2024
Svátek má Vladimír
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Policie má v Praze nová garážová stání pro lodě
Nová krytá stání pro policejní lodě. Zdroj foto: Magistrát hl. m. Prahy

Policie má v Praze nová garážová stání pro lodě

Policisté ve čtvrtek na Veslařském ostrově otevřeli nové garáže pro lodě poříční policie. Do krytých stání nainstalovaných na plovoucí molo se vejde pět jejich plavidel. Projekt stál 23 milionů korun a policie do objektu za další milion zajistila zabezpečovací techniku. Na slavnostním předání modernizovaného objektu to řekl policejní prezident Martin Vondrášek.

Stání tvoří dvě kryté garáže pro služební plavidla zajišťující dozorovou činnost a zásahy policie na řece. Jedno ze stání disponuje zdvihacím zařízením umožňujícím vyzdvihnout loď o hmotnosti až 10 tun do výše metr nad hladinu pro pravidelnou kontrolu a údržbu. Molo se také může pohybovat s hladinou Vltavy, garáže tak neohrozí ani povodně. 

„To, že Ředitelství vodních cest ČR (ŘVC) vybavilo stání služebních plavidel poříčního oddělení Policie ČR v Praze na Veslařském ostrově plovoucím molem s dalbami, které umožňují bezpečné stání služebních plavidel i za největších povodní, je dobrou zprávou pro Pražany,“ řekl primátor Bohuslav Svoboda (ODS). 

Celkové náklady na vybudování dosáhly částky 23,1 milionu korun včetně DPH a financoval je Státní fond dopravní infrastruktury. Stavbu realizovala společnost Metrostav DIZ.  

„Ředitelství vodních cest ČR v rámci své investiční akce vybavilo v roce 2015 stání služebních plavidel na Veslařském ostrově plovoucím molem s dalbami. V loňském roce jsme pak molo modernizovali a doplnili o nové plovoucí garáže, které poskytují ochranu proti povětrnostním vlivům,“ popsal Lubomír Fojtů, ředitel ŘVC ČR. 

V pražském poříčním oddělení působí necelá dvacítka policistů. Zajišťují dohled nad bezpečností říční dopravy na 33 kilometrech řeky Vltavy od Klecan po hráz ve Vraném. Poříční policie také asistuje kriminalistům v případě, že je nutné potápění.

 


Autor: red

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

Včera ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru