dnes
Pondělí - obcasny-dest
10°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
14°C
pozítří
Středa - oblacno
16°C
Policejní vyjednavači sedm hodin přesvědčovali muže, aby slezl ze střechy
Vyjednávání s mužem na komíně. Foto: Policie ČR

Policejní vyjednavači sedm hodin přesvědčovali muže, aby slezl ze střechy

Policejní vyjednavači přesvědčovali včera déle než sedm hodin muže, aby slezl ze střechy rodinného domu v Malešicích. Pětatřicetiletý recidivista a uživatel drog nakonec policii vyhověl. Za výtržnictví mu hrozí až dvouleté vězení. Stejný muž podle policistů loni několik hodin stál na sloupu trakčního vedení v Děčíně.

Deset minut před půl třetí odpoledne přijal operační důstojník oznámení, že v Janderově ulici v Praze 10, běhá po střechách domů člověk. Na místo se dostavili policisté, kteří uviděli tančícího muže na střeše.

„Ihned s ním navázali kontakt, kdy jim muž sdělil, že pokud se k němu přiblíží, tak skočí dolů, anebo je napadne. Z tohoto důvodu si policisté na místo přivolali hasiče s výškovou technikou a záchrannou službu. Následně byli přivoláni policisté ze zásahové jednotky, speciální pořádkové jednotky, místního oddělení Strašnice a policejní vyjednavači.

Hasiči nainstalovali pod dům seskokovou matraci a ke střeše vysunuli automobilový žebřík. „Muž však i přes dlouhé vyjednávání odmítal slézt dolů. Neustále poskakoval po komínech a střídal své chování od tesknivého po agresivní,“ uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Posun přišel až ve chvíli, kdy policisté zjistili, o koho se jedná. Tento, několikrát soudně trestaný, pětatřicetiletý recidivista stál v minulém roce několik hodin na sloupu trakčního vedení v Děčíně. Navíc je podle policistů uživatelem omamných a psychotropních látek. Během zásahu i několikrát ohrožoval policejní vyjednavače, a to údery a kopy do koše výškové plošiny.

„Nakonec, patnáct minut před dvaadvacátou hodinou, policejní vyjednavači muže přesvědčili, aby slezl dolů a nastoupil do koše hasičské plošiny. Dole už na něj čekali policisté ze speciální pořádkové jednotky, kteří ho předali do lékařské péče,“ pokračovala mluvčí.

Za doprovodu policie byl muž převezen do nemocnice. Ulice Janderova byla po dobu zásahu zcela uzavřena.

„Pětatřicetiletý muž je v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu výtržnictví, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Veškeré další okolnosti jednání tohoto muže jsou předmětem šetření,“ dodala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Zmíněný incident v Děčíně se stal loni 30. července. Polonahý muž tam brzy ráno vylezl na sloup a sedm hodin omezoval provoz vlaků na hlavním nádraží. Rychlíky z Děčína na Prahu či z Děčína do Německa nabraly až tříhodinové zpoždění.


Nehoda kamionu se zmraženými polotovary

26. září 2020 v 18:07

Dnes se ve 12:52 hodin na Pražském okruhu v oblasti Cholupic převrátil kamion, který ve směru na D1 zablokoval všechny pruhy.

Podezřelá dodávka na Václavském náměstí

17. září 2020 v 08:15

Na Václavském náměstí si v pondělí 14. září hlídka strážníků všimla dodávky, která vjela do pěší zóny. Na pokyn k zastavení řidič nereagoval a pokračoval v jízdě do Vodičkovy ulice, kde začal zrychlovat. Hlídka se vydala za vozidlem, které zastavila ve...

Prodavačka dohonila zloděje

12. září 2020 v 19:08

Muž v zeleném svetru a šedých kalhotách ve středu 9. září odcizil v prodejně v Praze 10 sportovní batoh, ukryl ho do své tašky a odešel bez placení. Krádež neušla jedné z prodavaček, pro kterou nebyl muž neznámým, proto přivolala strážníky, a sama začala muže...

Na Černém Mostě hořel sklep, evakuováno bylo 18 lidí

10. září 2020 v 07:01

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly dnes od 4:41 hodin na náměstí Plukovníka Vlčka v Praze 14 u požáru sklepní kóje ve třetím patře obytného domu.

Dvě promile a jízda s botičkou

7. září 2020 v 16:47

Nejprve se muž v pátek 4. září snažil botičku z kola osobního auta sundat, pak se rozjel i s ní. Poškodil obojí a nadýchal přes 2 promile.

Kličkoval po silnici a nadýchal přes dvě promile

2. září 2020 ve 13:17

Nejisté jízdy šedého vozidla vyjíždějícího od čerpací stanice dnes po půl páté ráno si všimla autohlídka strážníků v Černokostelecké ulici.

Další články
Nahoru