dnes
Pátek - polojasno
31°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
18°C
pozítří
Neděle - oblacno
21°C
Policejní vyjednavači sedm hodin přesvědčovali muže, aby slezl ze střechy
Vyjednávání s mužem na komíně. Foto: Policie ČR

Policejní vyjednavači sedm hodin přesvědčovali muže, aby slezl ze střechy

Policejní vyjednavači přesvědčovali včera déle než sedm hodin muže, aby slezl ze střechy rodinného domu v Malešicích. Pětatřicetiletý recidivista a uživatel drog nakonec policii vyhověl. Za výtržnictví mu hrozí až dvouleté vězení. Stejný muž podle policistů loni několik hodin stál na sloupu trakčního vedení v Děčíně.

Deset minut před půl třetí odpoledne přijal operační důstojník oznámení, že v Janderově ulici v Praze 10, běhá po střechách domů člověk. Na místo se dostavili policisté, kteří uviděli tančícího muže na střeše.

„Ihned s ním navázali kontakt, kdy jim muž sdělil, že pokud se k němu přiblíží, tak skočí dolů, anebo je napadne. Z tohoto důvodu si policisté na místo přivolali hasiče s výškovou technikou a záchrannou službu. Následně byli přivoláni policisté ze zásahové jednotky, speciální pořádkové jednotky, místního oddělení Strašnice a policejní vyjednavači.

Hasiči nainstalovali pod dům seskokovou matraci a ke střeše vysunuli automobilový žebřík. „Muž však i přes dlouhé vyjednávání odmítal slézt dolů. Neustále poskakoval po komínech a střídal své chování od tesknivého po agresivní,“ uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Posun přišel až ve chvíli, kdy policisté zjistili, o koho se jedná. Tento, několikrát soudně trestaný, pětatřicetiletý recidivista stál v minulém roce několik hodin na sloupu trakčního vedení v Děčíně. Navíc je podle policistů uživatelem omamných a psychotropních látek. Během zásahu i několikrát ohrožoval policejní vyjednavače, a to údery a kopy do koše výškové plošiny.

„Nakonec, patnáct minut před dvaadvacátou hodinou, policejní vyjednavači muže přesvědčili, aby slezl dolů a nastoupil do koše hasičské plošiny. Dole už na něj čekali policisté ze speciální pořádkové jednotky, kteří ho předali do lékařské péče,“ pokračovala mluvčí.

Za doprovodu policie byl muž převezen do nemocnice. Ulice Janderova byla po dobu zásahu zcela uzavřena.

„Pětatřicetiletý muž je v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu výtržnictví, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Veškeré další okolnosti jednání tohoto muže jsou předmětem šetření,“ dodala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Zmíněný incident v Děčíně se stal loni 30. července. Polonahý muž tam brzy ráno vylezl na sloup a sedm hodin omezoval provoz vlaků na hlavním nádraží. Rychlíky z Děčína na Prahu či z Děčína do Německa nabraly až tříhodinové zpoždění.


Rozbíjel zpětná zrcátka a válel se po autech

Dnes v 07:19

Oznámení o muži, který se snaží rozbít okénko u zaparkovaného vozidla, jela ve středu ve tři hodiny ráno prověřit hlídka z Prahy 10. V Moskevské ulici spatřila na jednom z vozů ležet muže. Na dotaz, jestli je vozidlo jeho, strážníkům anglicky odpověděl, že je jeho...

Napadený řidič tramvaje se ubránil tyčí k přehazování výhybek

Včera v 07:30

Na konečné stanici Divoká Šárka se dobýval muž násilím do tramvaje a kabiny řidiče. Když mu řidič vstup neumožnil, začal bušit pěstmi do přední části a do dveří, sprostě nadával a na opakované vysvětlování řidiče nereagoval.

Mladíci, kteří posprejovali Negrelliho viadukt, způsobili škodu za více než pět tisíc

7. července 2020 v 16:21

V pondělí krátce před jedenáctou hodinou v noci přijal operační důstojník oznámení, že u Rohanského nábřeží v Praze 8 sprejují osoby. Na místo jako první dorazili velitelé policie z pohotovostní motorizované jednotky. Při dojezdu na místo uviděli u viaduktu sprejovat dva mladíky, kteří před nimi...

Tabletky na erekci a metamfetamin muž důkladně schoval

5. července 2020 v 07:17

Ve středu pět minut po osmnácté hodině si policisté z pohotovostní motorizované jednotky povšimli v Záběhlické ulici v Praze 10 projíždějícího Mercedesu, který se rozhodli zastavit a zkontrolovat. Ve vozidle se nacházeli dva muži, kteří byli značně nervózní. Lustrací policisté zjistili, že oba...

Obraz z Lennonovy zdi odcizili dva muži, jeden z nich byl vybaven noži

4. července 2020 v 09:09

Lennonovu zeď zdobí obrazy hlásající svobodu a lásku více než 30 umělců z 5 zemí. Jeden z těchto obrazů se pokusili odcizit dva muži.

Agresivní opilec mlátil hlavou do automatu na jízdenky

3. července 2020 v 07:44

Vybaven několika předměty, které mohou sloužit jako zbraň, popíjel alkohol, obtěžoval a napadal kolemjdoucí. Nakonec vztáhl ruku i na strážníka.

Pro benzín do cizího auta

3. července 2020 v 07:40

Včera v ulici Pod Plynojemem u křoví pod autem ležel muž a pomocí hadice z něj odčerpával benzín do předem přichystaného kanystru. Osádka služebního vozidla strážníků si ho chvíli předtím všimla, jak se v křovinatém porostu schovává a v ruce drží kufr nebo...

Strážníci našli v bytě zraněnou ženu v bezvědomí

1. července 2020 v 19:04

Operační středisko městské policie přijalo včera večer signál použití nouzového tlačítka v Praze 10, ale zpětné volání bylo bez reakce. Vyslaná hlídka se dostala před byt volající, ale na zvonek ani bouchání nikdo nereagoval, ozýval se pouze štěkot psa.

Muž s více než 1,5 promile projel cyklostezkou

1. července 2020 v 07:55

Dalším z řidičů, kteří usedli o víkendu za volant pod vlivem alkoholu, byl i 61letý muž. Ten neváhal vjet se svým vozem ani na cyklostezku a ještě k tomu troubit na ostatní.

Lodi se zasekla kotva, strážníci se k ní potopili

1. července 2020 v 07:33

Neovladatelná loď z důvodu zaseknuté kotvy. Ponor strážníků z Poříčního útvaru v sobotu 27. června dopadl úspěšně a loď se bezpečně vrátila do svého kotviště.

Jeden neodolal nabídce alkoholu zdarma, druhý skončil v péči záchranářů

30. června 2020 v 19:42

Do parku v Kuttelwascherově ulici v Praze 14 jela v neděli večer hlídka prověřit oznámení o muži, který popíjí alkohol a nabízí ho mladistvým. Hlídka na místě skutečně objevila dospělého muže pod vlivem alkoholu a dva mladíky, kolem nich leželo několik lahví od tvrdého alkoholu...

Další články
Nahoru