Dnes Úterý - oblacno -1°C
Zítra Středa - oblacno 2°C
Úterý 26. 1. 2021
Svátek má Zora
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Policejní vyjednavači sedm hodin přesvědčovali muže, aby slezl ze střechy
Vyjednávání s mužem na komíně. Foto: Policie ČR

Policejní vyjednavači sedm hodin přesvědčovali muže, aby slezl ze střechy

Policejní vyjednavači přesvědčovali včera déle než sedm hodin muže, aby slezl ze střechy rodinného domu v Malešicích. Pětatřicetiletý recidivista a uživatel drog nakonec policii vyhověl. Za výtržnictví mu hrozí až dvouleté vězení. Stejný muž podle policistů loni několik hodin stál na sloupu trakčního vedení v Děčíně.

Deset minut před půl třetí odpoledne přijal operační důstojník oznámení, že v Janderově ulici v Praze 10, běhá po střechách domů člověk. Na místo se dostavili policisté, kteří uviděli tančícího muže na střeše.

„Ihned s ním navázali kontakt, kdy jim muž sdělil, že pokud se k němu přiblíží, tak skočí dolů, anebo je napadne. Z tohoto důvodu si policisté na místo přivolali hasiče s výškovou technikou a záchrannou službu. Následně byli přivoláni policisté ze zásahové jednotky, speciální pořádkové jednotky, místního oddělení Strašnice a policejní vyjednavači.

Hasiči nainstalovali pod dům seskokovou matraci a ke střeše vysunuli automobilový žebřík. „Muž však i přes dlouhé vyjednávání odmítal slézt dolů. Neustále poskakoval po komínech a střídal své chování od tesknivého po agresivní,“ uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Posun přišel až ve chvíli, kdy policisté zjistili, o koho se jedná. Tento, několikrát soudně trestaný, pětatřicetiletý recidivista stál v minulém roce několik hodin na sloupu trakčního vedení v Děčíně. Navíc je podle policistů uživatelem omamných a psychotropních látek. Během zásahu i několikrát ohrožoval policejní vyjednavače, a to údery a kopy do koše výškové plošiny.

„Nakonec, patnáct minut před dvaadvacátou hodinou, policejní vyjednavači muže přesvědčili, aby slezl dolů a nastoupil do koše hasičské plošiny. Dole už na něj čekali policisté ze speciální pořádkové jednotky, kteří ho předali do lékařské péče,“ pokračovala mluvčí.

Za doprovodu policie byl muž převezen do nemocnice. Ulice Janderova byla po dobu zásahu zcela uzavřena.

„Pětatřicetiletý muž je v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu výtržnictví, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Veškeré další okolnosti jednání tohoto muže jsou předmětem šetření,“ dodala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Zmíněný incident v Děčíně se stal loni 30. července. Polonahý muž tam brzy ráno vylezl na sloup a sedm hodin omezoval provoz vlaků na hlavním nádraží. Rychlíky z Děčína na Prahu či z Děčína do Německa nabraly až tříhodinové zpoždění.


Ostří nůžek připevněné k ruce měl muž v Sherwoodu

Včera v 17:16

Policisté ze speciální pořádkové jednotky pražské policie hlídkovali v pátek 22. ledna ve Vrchlického sadech kde se rozhodli zkontrolovat muže. Ten ale na jejich výzvy nereagoval, začal se chovat agresivně a vyhrožovat, že kdyby je chtěl pobodat, tak by mohl.

Hlasitou hudbou a křikem rušili obyvatele domu

20. ledna 2021 v 09:27

V domě v Křižovnické ulici docházelo v sobotu před půlnocí k rušení nočního klidu. Oznamovatelka pustila přivolanou hlídku městské policie do domu a označila byty v 5. a 4. patře. S jejich nájemníky se údajně neúspěšně pokoušela dohodnout. Z bytů se ozývala hlasitá hudba...

Z vraku kradli náhradní díly

18. ledna 2021 v 15:23

Vybavena nářadím vyrazila v sobotu večer dvojice do Mozartovy ulice v Praze 5 k jednomu ze zaparkovaných vozidel, ze kterého se snažila vymontovat poloosu a homokinetický kloub.

V Praze 5 hořel byt

15. ledna 2021 v 10:55

Včera odpoledne zasahovali hasiči v Plzeňské ulici v Praze 5 u požáru bytu obytného domu.

Dvě nezletilé a silně opilé dívky zaměstnaly strážníky

14. ledna 2021 v 15:08

Na zastávce Nové náměstí v Praze 10 si včera večer procházející muž povšiml ležící osoby. Vše ohlásil strážníkům, kteří na místě nalezli dvě nezletilé dívky, jejichž stav napovídal požití alkoholu či jiné návykové látky.

Senior upadl v uzamčeném bytě

14. ledna 2021 ve 12:57

Vystrašená žena v pondělí kontaktovala městskou policii s prosbou o pomoc. Nemohla se dostat do bytu, ve kterém bydlí její bývalý manžel. Protože nereagoval na zvonění ani bouchání, měla strach, zda se mu něco nestalo.

Sprejeři zadrženi přímo při činu. Mysleli si, že se jedná o legální graffitovou plochu

13. ledna 2021 ve 12:43

V prostoru bývalého skateparku Praze 4 v ulici Na Křivině zadrželi strážníci v pondělí dva sprejery přímo při činu. Mysleli si, že se jedná o legální graffitovou plochu.

Jízda na sdíleném skútru nedopadla

13. ledna 2021 v 11:38

Nejen, že za sdílené skútry nezaplatili, ale jeli na nich i bez řidičského oprávnění. Zapomněli rozsvítit světla a vzít si ochrannou přilbu.

Policie ukončila v centru Prahy party šedesáti lidí

10. ledna 2021 v 18:57

Policie v noci na dnešek ukončila nepovolenou party šedesátky lidí v jednom z domů v Melantrichově ulici v centru Prahy.

Ukradl kondomy a lubrikanty, hrozí mu osm let vězení

10. ledna 2021 v 07:18

Policisté hledají muže, který ukradl kondomy, vibrační kroužky a lubrikanty za několik tisíc korun.

Noční jízda bez světel a přes 2 promile za volantem

8. ledna 2021 v 17:52

Při hlídkové činnosti u křižovatky ulic Antala Staška x Na Strži v Praze 4 ve středu 6. ledna zaujalo pozornost strážníků neosvětlené auto, které projelo křižovatku vysokou rychlostí.

Další články
Nahoru