dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Policejní razie v Praze: týká se magistrátu i lobbisty Janouška
Policisté se zajímají o smlouvy uzavřené na pražském magistrátu. Foto: archiv

Policejní razie v Praze: týká se magistrátu i lobbisty Janouška

V souvislosti s mimořádnou policejní akcí, při které od noci zasahuje v sídle české vlády komando Úřadu pro odhalování organizovaného zločinu, je dnes prováděn zásah i v kanceláři známého pražského lobisty, sídle podnikatele i na magistrátu.

Zátah detektivů se zaměřuje na aktivity lidí spojených s ODS. Policisté jsou od rána v sídle podnikatele Ivo Rittiga, a také v kanceláři známého lobbisty Romana Janouška.

Dorazili také na pražský magistrát. Na odboru městského investora, který má na starosti zakázky v hodnotě desítek miliard, si vyžádali některé smlouvy.

Policisté chtěli ukázat také doklady ke zhruba dvěma desítkám zakázek. Prý je mezi nimi i velký tendr na svoz komunálního odpadu.

Policie již zadržela bývalého šéfa poslaneckého klubu ODS Petra Tluchoře, bývalého exministra zemědělství Ivana Fuksu a také ředitelku kabinetu premiéra Petra Nečase Janu Nagyovou.

Roman Janoušek, o jehož peněžní toky spojené s Prahou se policie zajímá, je údajně v zahraničí. Objevily se spekulace, že o zásahu předem věděl, a proto je mimo republiku.


Autor: Dalibor Kracík
Další články
Nahoru