dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Policejní kuriozity: let dívky z autobusu, jízda opilce v protisměru a chůze naháče po Evropské
Rušná ulice Evropská. Večer se po ní procházel opilý naháč. Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Policejní kuriozity: let dívky z autobusu, jízda opilce v protisměru a chůze naháče po Evropské

Pražští strážníci v posledních dnech zasahovali na území metropole u několika případů, které nejsou až tak úplně obvyklé. V některých z nich hrály svou roli alkohol a drogy.

V pátek odpoledne vyjížděli strážníci na točnu autobusů Chodov, kde měli dva mladíci vyhodit dívku z autobusu a odejít. Na místě zjistili, že dívka leží na travnatém pásu, nereaguje na podněty.

Záchranáři potvrdili strážníkům jejich domněnku, že je dívka pod vlivem drog, a převezli ji do jedné z pražských nemocnic.

Druhý případ o den později řešili strážníci v Praze 5. V ulici Holečkova hlídka uviděla na zemi ležet mladého muže a kolem něj skupinu osob, které strážníkům sdělily, že muž přepadl přes zábradlí z Kinského zahrady, tedy z asi třímetrové výšky.

Muž byl při vědomí, komunikoval, ale měl tržnou ránu na týlu hlavy a silně krvácel, proto strážníci přiložením tlakového obvazu krvácení zastavili a přivolali záchranku.

Problém naháče? Zvukové vjemy

V sobotu v půl osmé večer se poblíž čerpací stanice v Praze 6 procházel po rušné Evropské ulici polonahý opilý muž. Byl oblečený pouze v tričku, čepici a botách. Hlídce začal tvrdit, že před třemi lety utrpěl zranění hlavy a od té doby má různé zdravotní komplikace včetně obtěžujících zvukových vjemů. Opilce pak převezla záchranka do nemocnice.

V sobotu v půl jedenácté v noci si hlídka strážníků v ulici v druhé městské části všimla cyklisty, který vjel do zákazu vjezdu jízdních kol v ulici Sekaninova. Strážníkům řekl, že si dopravního značení vůbec nevšiml. Byl z něj silně cítit alkohol, špatně artikuloval a měl nejisté pohyby. Dechovou zkoušku měl s výsledkem 2,48‰.

„Nevidím to jako závažný přestupek a nic s vámi nebudu řešit,“ řekl strážníkům. Hlídka proto celou věc předala k řešení příslušnému úřadu a muži doporučila, aby dále své kolo vedl.


Autor: Lukáš Plecháček
Další články
Nahoru