dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Policejní košile byla plná drog. Fet chtěl prodat na blešáku, před tím zval na exkurzi po varně
Zajištěné věci v domácí varně. Foto: Policie ČR

Policejní košile byla plná drog. Fet chtěl prodat na blešáku, před tím zval na exkurzi po varně

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky vyjížděli včera, asi jednu hodinu po půlnoci, do Prahy 9, kde měl být přímo ve Veltruské ulici podivný muž, oblečený do policejní košile, a kapsy měl mít plné drog.

Když dvaačtyřicetiletý muž hledal občanský průkaz po kapsách kalhot, začal vytahovat plastové sáčky s bílou krystalickou látkou na kapotu policejního auta s tím, že se jedná o pervitin a v nedalekém bytě má dokonce mobilní výrobnu drog.

Hlídku navíc pozval domů, kde měl velkou sportovní tašku s chemikáliemi a příslušenstvím k výrobě omamných látek, v bytě byly navíc ve velkém množství plastové sáčky s drogou.

Policisté proto ihned přivolali výjezdovou skupinu kriminalistů a na místo navíc přijeli i detektivové z protidrogového oddělení, kteří si případ okamžitě převzali. Muž v policejní košili skončil v poutech na služebně a vyšetřovatel ho obvinil ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu hrozí až pětileté vězení.

Detektivové během včerejšího dne provedli na základě příkazu soudce domovní prohlídku v bytě, kde zajistili různé sáčky, ampulky, nádoby, chemikálie, váhy, injekční stříkačky a samozřejmě bílou krystalickou látku, kterou ihned odeslali znalcům z odvětví fyzikální chemie ke koumání. Ti pak zjistili, že se skutečně jedná o drogu metamfetamin, známou jako pervitin, s koncentrací více než 70 procent.

Policejní košili dostal od kamaráda

zajistena-policejni-kosile-nahled

Policejní košile zadrženého muže

Z dostupných evidencí detektivové zjistili, že obviněný je zkušeným recidivistou, od roku 2000 byl totiž celkem už osmkrát soudně trestaný, a to převážně za násilnou trestnou činnost. Podle rejstříku trestů má na svědomí ublížení na zdraví, výtržnictví nebo maření výkonu úředního rozhodnutí.

Kriminalistům během výslechu pak sdělil: „Policejní košili jsem dostal od kamaráda a uvařený fet jsem chtěl o víkendu prodat na blešáku.“ Od roku 1995 má denně užívat přes gram pervitinu různými způsoby, což je podle detektivů poměrně vysoká dávka.

Obviněný putoval do policejní cely v budově pražského krajského ředitelství a vyšetřovatel během dnešního dne podal státnímu zástupci návrh k podnětu na uvalení vazby, o kterém bude rozhodovat v nejbližších hodinách soud.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru