dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C

Policejní honička přes tři kraje

Včera v centru Prahy začalo pronásledování osobního auta, které skončilo o tři čtvrtě hodiny později v Plzni.  Ve tři čtvrtě na čtyři odpoledne chtěli pražští policisté zastavit poblíž Úřadu vlády osobní vozidlo, jehož řidič se chvíli před tím dopustil dopravního přestupku. Mladík za volantem ale pokynů k zastavení nedbal a před muži zákona začal ujíždět.

Při „cestě“ Prahou se postupně do pronásledování Mazdy zapojovaly další a další hlídky jak policistů pohotovostní motorizované jednotky, tak například cizinecké policie, nebo místně příslušných policistů. Neposlušný řidič ujížděl z Klárova přes Vypich až na dálnici D5.

Pronásledovatelé se řidiče dokonce pokusili zastavit jak varovnými výstřely, tak i střelbou na vozidlo. To však nebylo nic platné a mladík dál pokračoval v ujíždění, mnohdy až dvou set kilometrovou rychlostí. Na dálnici dokonce způsobil nehodu dvou policejních aut, která zůstala po střetu s Mazdou nepojízdná. Do pronásledování se postupně zapojovaly i další policejní hlídky ze Středočeského a Plzeňského kraje, nasazen byl také vrtulník.

Ten celou situaci monitoroval ze vzduchu pro případ, že by se ujíždějící vozidlo ztratilo, byť na okamžik, pozemním jednotkám z dohledu. Celá tato událost měla závěr v areálu jedné z plzeňských nemocnic, kde ujíždějícího řidiče pražští policisté, v úzké spolupráci s plzeňskými kolegy, zadrželi. S ohledem na jeho zranění hlavy byl zadržený okamžitě předán do lékařské péče. Podle mluvčího Tomáše Hulana si prošetřování celé události následně přímo na místě převzala Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Řidič, česky hovořící muž, který má vysloven platný zákaz řízení motorových vozidel pro období od roku 2010 do října roku 2014, je osoba s  pestrou trestní minulostí spočívající v celkem devatenácti záznamech o trestním stíhání pro majetkové delikty, delikty související s drogovou problematikou, ale také pro maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V průběhu včerejšího večera se také objevily spekulace o tom, že ve vozidle řidič přepravoval věci určené k výrobě drog. K této skutečnosti může policie konstatovat, že v Mazdě policisté zajistili celkem tři krabice plné léků a blíže nespecifikované varné sklo. Tyto věci budou samozřejmě podrobeny znaleckému zkoumání. S ohledem na veškeré skutečnosti zahájili kriminalisté prvního policejního obvodu úkony trestního řízení hned pro tři trestné činy, a to obecné ohrožení, násilí proti úřední osobě a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za tyto delikty hrozí pachateli v případě odsouzení trest odnětí svobody až na osm let.

 


Suchdol: Pietní akt k výročí úmrtí generálmajora Rudolfa Pernického

Dnes v 07:51

Ve čtvrtek 21. prosince se od 11 hodin na Brandejsově náměstí v Suchdole koná pietní akt u příležitosti 12. výročí úmrtí generálmajora Rudolfa Pernického a 73. výročí zahájení operace Tungsten.

Svíčka pro Václava Havla na Jungmannově náměstí

Včera v 08:33

Vzpomínková kulturní akce Svíčka pro Václava Havla v pondělí v 11 hodin na Jungmannově náměstí. V průběhu odpoledne postupně přijdou zahrát, zavzpomínat nebo se přidat k četbě například Ladislav Heryán, socioložka Jiřina Šiklová, Hayato Okamura, čerstvě bývalý ministr kultury Daniel Herman,...

Běžecká škola Prahy 4 zve na Novoroční výběh

Včera v 07:19

První běh nového roku se koná 1. ledna ve 12 hodin ve Žlutých lázních. Na běžce čeká občerstvení, čaj a novoroční punč.

Praha 10 zve na Gutovku

15. prosince 2017 ve 22:39

Na Gutovce se v sobotu a v neděli bruslí. Během víkendu začíná veřejné bruslení od 10 hodin, stodvacetiminutové bloky střídají půlhodinové přestávky na úpravu ledu.

Diskohrátky na ledě

15. prosince 2017 v 19:11

Radnice Prahy 1 připravila pro všechny milovníky bruslení a taneční hudby k tomu „Diskohrátky na ledě“.

Na Letišti Václava Havla Praha byla otevřena restaurace KFC

15. prosince 2017 v 16:04

Letiště Praha má od dnešního dne nového provozovatele služeb rychlého občerstvení. Stala se jím restaurace KFC, která byla otevřena v prostorách spojovacího objektu mezi Terminálem 1 a 2. 

Vánoční trhy v Bohnicích. Živý betlém a občerstvení, dílny, koncert

15. prosince 2017 ve 14:17

Vánoční trhy v areálu nemocnice v Bohnicích před kostelem sv. Václava v neděli 17. prosince od 13 hodin.

Christmas Flea Market at Wine Cellar

15. prosince 2017 ve 13:59

V neděli 17. prosince v 10–19 hodin blešák Flea Market at Wine Cellar Prague, tentokrát s vánoční atmosférou.

Novým pražským zastupitelem za Piráty se stal Viktor Mahrik

15. prosince 2017 ve 13:02

Novým pražským zastupitelem se včera stal Viktor Mahrik (Piráti). V zastupitelstvu nahradil svého stranického kolegu Jakuba Michálka, který se stal poslancem a rozhodl se složit zastupitelský mandát.

Neděle: Národní technické muzeum za 50 korun

15. prosince 2017 ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí Václava Havla mají návštěvníci v neděli 17. prosince možnost navštívit Národní technické muzeum namísto plného či sníženého vstupného za vstupné 50 korun za osobu.

Praha 1: Betlémské světlo v parku za Staroměstskou radnicí

15. prosince 2017 ve 12:26

V neděli 17. prosince od 13 hodin uslyšíte Spirituál Kvintet, Les Petits Chanteurs, Magdalenu Urbanovou a N.O.T.@

Ovečka betlémská

15. prosince 2017 v 11:33

V sobotu 16. prosince mohou děti od 15 hodin zažít vánoční zázrak s chundelatou ovečkou a pastýřem. Loutková pohádka vhodná pro děti od 3 let na Plechárně.

Vánoční koleda na Desítce

15. prosince 2017 v 08:02

V sobotu 23. prosince zazní na Kubánském náměstí od 11 hodin Česká vánoční mše J. J. Ryby, známé vánoční koledy a děti se mohou těšit na vánoční dílny.

Chrám P. Marie a Karla Velikého na Karlově

15. prosince 2017 v 07:54

Pozoruhodný církevní objekt, kterým vás velice poutavě provede zdejší jáhen p. dr. Laňka. Budete obdivovat nejen neobvyklý tvar tohoto kostela, naleznete tady i obraz P. Marie Karlovské, ke kterému se uchylovaly pro ochranu těhotné ženy i další pozoruhodnosti.

Další krátké zprávy
Nahoru