dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Policejní honička jak z akčního filmu
Zdrogovaný řidič ujížděl policistům v kradeném autě. Ilustrační foto: sxc.hu

Policejní honička jak z akčního filmu

Pražany občas probudí ze spánku zvuk honiček, při kterých se snaží zmizet z dosahu policejních aut řidiči nemající čisté svědomí. Jejich útěk, při kterém nezřídka ohrozí jiné lidi, bývá zpravidla neúspěšný. Takto dopadl začátkem týdne zdrogovaný řidič, který se před jízdou „posilnil“ pervitinem.

V úterý, pár minut po půlnoci, začal před pohotovostní motorizovanou jednotkou ujíždět na Smíchově stříbrný Golf. Šoféra se policisté snažili zastavit poté, co zjistili, že je jeho vozidlo opatřeno kradenými registračními značkami.

„Řidič nejprve pokynu k zastavení v ulici Vltavská uposlechl, ale jakmile policisté vystoupili k provedení kontroly, prudce sešlápl plyn a začal ujíždět,“ vypráví policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Ohrozil lidi na zastávce

Policisté začali ujíždějícího Golfa okamžitě pronásledovat a informovali o tom operační středisko. Proto se do honičky postupně zapojila další tři policejní vozidla.

Řidič prchal ulicemi Svornosti, Na Valentince, Nádražní a U Královské louky. Odtud to vzal přes chodníky zpět do ulici Nádražní. Přitom ohrozil cestující na autobusové zastávce.

Poté pokračoval na Strakonickou, kde kvůli defektu kola skončil na krajnici v hlubokém sněhu. Nevzdal se a chtěl před policisty utéct po svých. Při tom ale uklouzl na namrzlé vozovce a upadl.

Policisté následně zjistili, že důvodů prchat před zákonem má mnohem víc. Kradené značky byly totiž umístěny na vozidle, které bylo jen před několika málo dny odcizeno. Navíc mladík řídil auto i přes to, že to má rozhodnutím úřadů na víc jak rok zakázáno, a ještě byl pod vlivem pervitinu.

Tuto zakázanou látku u něj policisté navíc zajistili hned v několika sáčcích. Podobně na tom byla o pět let starší spolujezdkyně. Oba proto skončili na policejní služebně.

„Mladík pro podezření z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, neoprávněné užívání cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky, žena pak pro delikt přestupkového charakteru,“ sdělil Tomáš Hulan.

Odcizená audina

Další podobný případ řešila motorizovaná jednotka v úterý ráno. Policisté si všimli na Jižní spojce ve směru na Prahu 5 vozidla Audi. U toho nejprve za jízdy prověřili registrační značky, které byly evidovány jako odcizené.

Proto vozidlo zastavili k podrobnější kontrole před Barrandovským mostem. Při té zjistili, že jde o odcizené vozidlo a že třiatřicetiletý, česky hovořící řidič, má zákaz řízení až do roku 2019.

Proto skončil i on na policejní služebně. Oběma řidičům hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na tři roky.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru