Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 16°C
Čtvrtek 13. 5. 2021
Svátek má Servác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Policejní akce Ruleta se zaměřila na drogy, alkohol, hazard i pátrání po lidech
Jedna z kontrol během policejní akce Ruleta. Foto: Policie ČR

Policejní akce Ruleta se zaměřila na drogy, alkohol, hazard i pátrání po lidech

Z pátka na sobotu provedli policisté několikahodinovou akci zaměřenou na odhalování drogové a alkoholové problematiky a také na pátrání po hledaných a pohřešovaných lidech.

Policejní akce s názvem Ruleta začala hodinu před půlnocí z pátka na sobotu. „Patnáct policistů z hlídkové služby čtvrtého policejního obvodu spolu s kriminalisty a psovodem, jehož čtyřnohý kolega je vycvičen na hledání drog, navštívili společně několik živnostenských provozoven, mezi nimiž byly bary, herny ale i kasino,“ popsal akci mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Adresy těchto podniků podle něj nebyly vybrány náhodně, ale podle předem vypracovaného seznamu, který připravili policisté především na základě svých zkušeností.

V průběhu akce bylo zkontrolováno devadesát osob a sedmadvacet vozidel. Kromě řešení drobných přestupků v oblasti dopravy, drog a občanského soužití, zjistili policisté i závažnější nedostatky.

„Na policejní služebnu byl předveden řidič, který nadýchal skoro jeden a půl promile alkoholu, a je tak podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ sdělil Rybanský.

Na stejném místě skončil i cizinec, který se policistům prokázal padělaným dokladem totožnosti, a měl k tomu důvod. Po odpykání několikaletého trestu odnětí svobody za drogovou trestnou činnost byl před dvěma lety podmíněně propuštěn s tím, že musí opustit Českou republiku na deset let.

„To však neučinil, a tak se teď bude ve zkráceném přípravném řízení zodpovídat z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a padělání a pozměnění veřejné listiny,“ dodal policejní mluvčí.


Ve Valentově ulici hořelo ve sklepě

8. května 2021 ve 21:09

V pátek 7. května večer zasahovaly jednotky pražských profesionálních hasičů ve Valentově ulici v Praze 11 u požáru sklepní kóje v suterénu obytného domu.

Kupé počmáral fixem

5. května 2021 ve 14:34

Včera odpoledne cestoval patnáctiletý mladík se dvěma kamarády vlakem a cestu si krátil malováním černým fixem po stěnách kupé.

Nahý muž mlátil do projíždějících tramvají

4. května 2021 ve 21:08

Oznámení o nahém muži, který tluče do projíždějících tramvají, jeli prověřit strážníci na zastávku MHD Náměstí Republiky 1. května.

Řídili bez dokladů s opiáty

3. května 2021 v 18:30

Jeden řidič v Praze 1, druhý v Praze 8, oba si sedli za volant bez řidičáku a navíc pod vlivem omamných látek.

Tužkou na obočí a rtěnkou na zeď

1. května 2021 v 09:08

Na Praze 12 si pro svou tvorbu 29letá žena vybrala zeď prodejny Billa v Kutilově ulici. Pro malbu využila tužku na obočí, rtěnku a akrylové barvy. Zeď se jí prý zdála nedokončená, tak jí trochu dozdobila.

Praha 11 varuje před podvodníky, po domech prodávají předražené zámky

30. dubna 2021 ve 13:58

Případy podvodného podomního prodeje se v uplynulých dnech vyskytly na území jedenácté městské části.

Loupežné přepadení v metru na Náměstí Republiky

22. dubna 2021 v 16:45

Začátkem dubna po deváté hodině večerní projížděla trojice kriminalistů ulicemi metropole a na Náměstí Republiky si všimla skupinky mladých mužů, kteří výrazně gestikulovali na jiného muže, křičeli a byli agresivní. Mladíka drželi za bundu a ten se jim snažil...

Při požáru bytu v Praze 5 hasiči zachránili 4 osoby a psa

21. dubna 2021 v 18:26

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly dnes krátce po 15. hodině v Lidické ulici v Praze 5. Hořelo v bytě ve druhém patře činžovního domu.

Další články
Nahoru