dnes
Úterý - skorojasno
25°C
zítra
Středa - obcasny-dest
23°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
22°C
Policejní akce Ruleta se zaměřila na drogy, alkohol, hazard i pátrání po lidech
Jedna z kontrol během policejní akce Ruleta. Foto: Policie ČR

Policejní akce Ruleta se zaměřila na drogy, alkohol, hazard i pátrání po lidech

Z pátka na sobotu provedli policisté několikahodinovou akci zaměřenou na odhalování drogové a alkoholové problematiky a také na pátrání po hledaných a pohřešovaných lidech.

Policejní akce s názvem Ruleta začala hodinu před půlnocí z pátka na sobotu. „Patnáct policistů z hlídkové služby čtvrtého policejního obvodu spolu s kriminalisty a psovodem, jehož čtyřnohý kolega je vycvičen na hledání drog, navštívili společně několik živnostenských provozoven, mezi nimiž byly bary, herny ale i kasino,“ popsal akci mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Adresy těchto podniků podle něj nebyly vybrány náhodně, ale podle předem vypracovaného seznamu, který připravili policisté především na základě svých zkušeností.

V průběhu akce bylo zkontrolováno devadesát osob a sedmadvacet vozidel. Kromě řešení drobných přestupků v oblasti dopravy, drog a občanského soužití, zjistili policisté i závažnější nedostatky.

„Na policejní služebnu byl předveden řidič, který nadýchal skoro jeden a půl promile alkoholu, a je tak podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ sdělil Rybanský.

Na stejném místě skončil i cizinec, který se policistům prokázal padělaným dokladem totožnosti, a měl k tomu důvod. Po odpykání několikaletého trestu odnětí svobody za drogovou trestnou činnost byl před dvěma lety podmíněně propuštěn s tím, že musí opustit Českou republiku na deset let.

„To však neučinil, a tak se teď bude ve zkráceném přípravném řízení zodpovídat z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a padělání a pozměnění veřejné listiny,“ dodal policejní mluvčí.


Podezřelá dodávka na Václavském náměstí

17. září 2020 v 08:15

Na Václavském náměstí si v pondělí 14. září hlídka strážníků všimla dodávky, která vjela do pěší zóny. Na pokyn k zastavení řidič nereagoval a pokračoval v jízdě do Vodičkovy ulice, kde začal zrychlovat. Hlídka se vydala za vozidlem, které zastavila ve...

Prodavačka dohonila zloděje

12. září 2020 v 19:08

Muž v zeleném svetru a šedých kalhotách ve středu 9. září odcizil v prodejně v Praze 10 sportovní batoh, ukryl ho do své tašky a odešel bez placení. Krádež neušla jedné z prodavaček, pro kterou nebyl muž neznámým, proto přivolala strážníky, a sama začala muže...

Na Černém Mostě hořel sklep, evakuováno bylo 18 lidí

10. září 2020 v 07:01

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly dnes od 4:41 hodin na náměstí Plukovníka Vlčka v Praze 14 u požáru sklepní kóje ve třetím patře obytného domu.

Dvě promile a jízda s botičkou

7. září 2020 v 16:47

Nejprve se muž v pátek 4. září snažil botičku z kola osobního auta sundat, pak se rozjel i s ní. Poškodil obojí a nadýchal přes 2 promile.

Kličkoval po silnici a nadýchal přes dvě promile

2. září 2020 ve 13:17

Nejisté jízdy šedého vozidla vyjíždějícího od čerpací stanice dnes po půl páté ráno si všimla autohlídka strážníků v Černokostelecké ulici.

Rodina s batolaty žila ve stanu

31. srpna 2020 v 15:21

Informaci o rodině se dvěma malými dětmi, která žije ve stanu v Praze 11 v oblasti zvané Amerika, jela prověřit hlídka strážníků společně s místním okrskářem. V nevyhovujících hygienických podmínkách měly ve stanu minimálně dva týdny pobývat i dvě holčičky ve věku 1,5 a...

Další články
Nahoru