dnes
Pátek - zatazeno
3°C
zítra
Sobota - oblacno
4°C
pozítří
Neděle - polojasno
2°C
Policejní akce Ruleta se zaměřila na drogy, alkohol, hazard i pátrání po lidech
Jedna z kontrol během policejní akce Ruleta. Foto: Policie ČR

Policejní akce Ruleta se zaměřila na drogy, alkohol, hazard i pátrání po lidech

Z pátka na sobotu provedli policisté několikahodinovou akci zaměřenou na odhalování drogové a alkoholové problematiky a také na pátrání po hledaných a pohřešovaných lidech.

Policejní akce s názvem Ruleta začala hodinu před půlnocí z pátka na sobotu. „Patnáct policistů z hlídkové služby čtvrtého policejního obvodu spolu s kriminalisty a psovodem, jehož čtyřnohý kolega je vycvičen na hledání drog, navštívili společně několik živnostenských provozoven, mezi nimiž byly bary, herny ale i kasino,“ popsal akci mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Adresy těchto podniků podle něj nebyly vybrány náhodně, ale podle předem vypracovaného seznamu, který připravili policisté především na základě svých zkušeností.

V průběhu akce bylo zkontrolováno devadesát osob a sedmadvacet vozidel. Kromě řešení drobných přestupků v oblasti dopravy, drog a občanského soužití, zjistili policisté i závažnější nedostatky.

„Na policejní služebnu byl předveden řidič, který nadýchal skoro jeden a půl promile alkoholu, a je tak podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ sdělil Rybanský.

Na stejném místě skončil i cizinec, který se policistům prokázal padělaným dokladem totožnosti, a měl k tomu důvod. Po odpykání několikaletého trestu odnětí svobody za drogovou trestnou činnost byl před dvěma lety podmíněně propuštěn s tím, že musí opustit Českou republiku na deset let.

„To však neučinil, a tak se teď bude ve zkráceném přípravném řízení zodpovídat z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a padělání a pozměnění veřejné listiny,“ dodal policejní mluvčí.


Policie: Kriminalita v Praze 2 letos klesla. Souvisí to s nouzovým stavem

24. listopadu 2020 ve 21:32

Kriminalita v Praze 2 je v době nouzového stavu o 27 procent nižší než ve srovnatelném období loňského roku. Vyplývá to policejních statistik. Je to v důsledku vyhlášeného nouzového stavu a s ním souvisejících omezujících opatření vlády. Podle policistů k tomu přispělo i zvýšení sankce u vybraných...

U Cholupic se srazilo osobní auto s nákladním

24. listopadu 2020 v 17:36

Na Pražském okruhu v oblasti Cholupic ve směru na letiště zasahovala v pondělí od 19:53 hodin jednotka pražských hasičů u nehody osobního a nákladního auta.

Dlažební kostkou poškodil auto, strážníkům neunikl

17. listopadu 2020 v 09:51

Strážníkům se podařilo vypátrat muže, který v poledne 14. listopadu rozbil dlažební kostkou čelní sklo u zaparkovaného auta. K jeho dopadení pomohl svědek.

Hledá se majitel ztracené peněženky s finanční hotovostí

13. listopadu 2020 v 17:23

V pondělí 2. listopadu nedlouho před polednem předala šedesátiletá žena kolegům na policejní služebně na Vinohradech cizí peněženku i s obsahem. Nález učinil malý chlapec na stole u dětského hřiště ve Slovenské ulici na Vinohradech a předal ho ženě, která jej hlídala a následně celou věc oznámila...

Ve skladu v Praze 10 unikla chemická látka

13. listopadu 2020 v 07:00

Ve čtvrtek 12. listopadu v 15:59 přijalo operační středisko pražských hasičů oznámení o úniku asi 500 litrů chemické látky v komerčním objektu v ulici K Hrušovu v Praze 10. Na místo vyjely 3 jednotky hasičů s chemickou službou a technickým automobilem určeným pro zásahy...

Kladivem do výlohy. Prý se potřeboval uklidnit

12. listopadu 2020 v 15:03

Do Jičínské ulice v Praze 3 jela hlídka prověřit oznámení o muži, který měl kladivem rozbíjet výkladní skříně provozovny. Na místě ji kontaktoval oznamovatel a uvedl, že škodu způsobil zavalitý muž s plnovousem a pantoflemi na nohou.

Další články
Nahoru