dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C
Polepy dveří upozorňují na rizika úrazů při dobíhání tramvají. Zranění totiž přibývá
Nový polep na dveřích upozorňuje na bezpečnostní riziko dobíhání dveří. Foto: DPP

Polepy dveří upozorňují na rizika úrazů při dobíhání tramvají. Zranění totiž přibývá

V pražské MHD mohou nyní cestující narazit na bezpečnostní kampaň, která upozorňuje na riziko možných úrazů při nástupu a výstupu z tramvají. Reaguje na případy zranění cestujících při dobíhání tramvaje, kterých přibývá.

Nastupování či vystupování cestujících z tramvaje v momentu, kdy zvukový výstražný signál upozorňuje pasažéry na blížící se zavírání dveří, jsou rizikové situce, během kterých může dojít a dochází ke zranění cestujících. Loni bylo zaznamenáno šest takových případů, kdy došlo k úrazu pasažérů. Letos se počet zranění cestujících při nástupu do tramvaje ještě mírně zvýšil.

„Případy, kdy se snaží zabránit uzavření dveří svými končetinami nebo nejrůznějšími předměty, mohou skončit ošklivým zraněním rukou nebo v horším případě zachycením cestujícího do dveří tramvaje. Naše kampaň na dveřích vozidel by měla na tato rizika upozornit,“ uvedl Petr Hloch, vedoucí jednotky Provoz tramvají pražského dopravního podniku.

Kampaň prostřednictvím vizuálů na dveřích 20 tramvají typů KT a T6, kde dochází ke zraněním pasažérů při nástupu nejčastěji, připomene cestujícím rizika při dobíhání tramvaje a nástupu či výstupu při znějícím varovném signálu.


Další články
Nahoru