Dnes Úterý - obcasny-dest 13°C
Zítra Středa - obcasny-dest 12°C
Úterý 27. 9. 2022
Svátek má Jonáš
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pokuty udělené v pražské MHD jde nově platit také online
Ilustrační foto: archiv

Pokuty udělené v pražské MHD jde nově platit také online

Pokutu za takzvanou jízdu na černo v pražské MHD mohou nyní lidé zaplatit také online. Dosud museli lidé chodit platit na doplatkovou pokladnu podniku Na Bojišti. V Praze platí také program, v jehož rámci si mohou provinilci koupit roční kupon za poloviční cenu.

Uhrazení pokuty je možné platební kartou přes e-shop na základě čísla na zápisu o provedení kontroly, uvedl podnik. Zůstává zachovaná možnost zaplatit v doplatkové pokladně, která je otevřena denně.

Černí pasažéři si v metropoli také mohou v případě přistižení zakoupit roční kupon do MHD za polovinu ceny, která je standardně 3650 korun. Kampaň DPP spustil v roce 2017 a od té doby ji využily tisíce černých pasažérů.

Pokuta za jízdu načerno v Praze je 1500 korun. Pokud ji pokutovaný zaplatí na místě, nebo do 15 dnů v doplatkové pokladně pražského dopravního podniku, snižuje se na 800 korun.


Autor: ČTK

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru