Dnes Sobota - zatazeno 12°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 8°C
Sobota 1. 4. 2023
Svátek má Hugo
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Pokuty udělené v pražské MHD jde nově platit také online
Ilustrační foto: archiv

Pokuty udělené v pražské MHD jde nově platit také online

Pokutu za takzvanou jízdu na černo v pražské MHD mohou nyní lidé zaplatit také online. Dosud museli lidé chodit platit na doplatkovou pokladnu podniku Na Bojišti. V Praze platí také program, v jehož rámci si mohou provinilci koupit roční kupon za poloviční cenu.

Uhrazení pokuty je možné platební kartou přes e-shop na základě čísla na zápisu o provedení kontroly, uvedl podnik. Zůstává zachovaná možnost zaplatit v doplatkové pokladně, která je otevřena denně.

Černí pasažéři si v metropoli také mohou v případě přistižení zakoupit roční kupon do MHD za polovinu ceny, která je standardně 3650 korun. Kampaň DPP spustil v roce 2017 a od té doby ji využily tisíce černých pasažérů.

Pokuta za jízdu načerno v Praze je 1500 korun. Pokud ji pokutovaný zaplatí na místě, nebo do 15 dnů v doplatkové pokladně pražského dopravního podniku, snižuje se na 800 korun.


Autor: ČTK

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

30. března 2023 ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Další články
Nahoru