dnes
Neděle - skorojasno
33°C
zítra
Pondělí - jasno
33°C
pozítří
Úterý - skorojasno
28°C
Pokuty strážníkům budou moci Pražané zaplatit kartou v jejich vozech
Vůz pražských strážníků. Foto: archiv

Pokuty strážníkům budou moci Pražané zaplatit kartou v jejich vozech

Obyvatelé Prahy budou moci městské policii zaplatit pokutu v ulicích platební kartou. Strážníci testují mobilní terminály ve svých vozech v Praze 1 a 2. Kartou mohou lidé nyní platit již na přestupkových pracovištích. Strážníci loni uložili zhruba 174 000 blokových pokut za 57,5 milionu korun.

„Ve vozidlech jsou zatím ve zkušebním provozu na území Prahy 1 a 2. Na ostatních obvodních ředitelstvích připravujeme jejich dodání na základě vyhodnocení zkušebního provozu," řekl Šuster. Ve vozech v dalších částech Prahy by se podle ředitele mohly objevit v příštím roce. „Reálný termín je 1. ledna 2019," řekl.

V současné době mohou lidé platit pokuty kartou na přestupkových pracovištích městské policie. „V tuto chvíli používáme 27 mobilních platebních terminálů," řekl Šuster. Kartou lidé podle něj uhradí pokuty v řádu několika desítek tisíc měsíčně. Nejčastěji to jsou pokuty za špatné parkování, kdy řidiči dostanou tzv. botičku.

Městskou policii zřizuje město. Pražský magistrát chce v dalších letech zvýšit počet strážníků. Nyní má městská policie 2520 tabulkových míst, z nich bylo na začátku roku 285 neobsazených. Od roku 2020 by se měl počet míst zvýšit na 2780. Náklady na provoz městské policie se ročně pohybují kolem 1,5 miliardy korun.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

16. srpna 2018 v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Další články
Nahoru