dnes
Čtvrtek - oblacno
30°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
17°C
pozítří
Sobota - zatazeno
18°C
Pokuty strážníkům budou moci Pražané zaplatit kartou v jejich vozech
Vůz pražských strážníků. Foto: archiv

Pokuty strážníkům budou moci Pražané zaplatit kartou v jejich vozech

Obyvatelé Prahy budou moci městské policii zaplatit pokutu v ulicích platební kartou. Strážníci testují mobilní terminály ve svých vozech v Praze 1 a 2. Kartou mohou lidé nyní platit již na přestupkových pracovištích. Strážníci loni uložili zhruba 174 000 blokových pokut za 57,5 milionu korun.

„Ve vozidlech jsou zatím ve zkušebním provozu na území Prahy 1 a 2. Na ostatních obvodních ředitelstvích připravujeme jejich dodání na základě vyhodnocení zkušebního provozu," řekl Šuster. Ve vozech v dalších částech Prahy by se podle ředitele mohly objevit v příštím roce. „Reálný termín je 1. ledna 2019," řekl.

V současné době mohou lidé platit pokuty kartou na přestupkových pracovištích městské policie. „V tuto chvíli používáme 27 mobilních platebních terminálů," řekl Šuster. Kartou lidé podle něj uhradí pokuty v řádu několika desítek tisíc měsíčně. Nejčastěji to jsou pokuty za špatné parkování, kdy řidiči dostanou tzv. botičku.

Městskou policii zřizuje město. Pražský magistrát chce v dalších letech zvýšit počet strážníků. Nyní má městská policie 2520 tabulkových míst, z nich bylo na začátku roku 285 neobsazených. Od roku 2020 by se měl počet míst zvýšit na 2780. Náklady na provoz městské policie se ročně pohybují kolem 1,5 miliardy korun.


Praha má plán vodohospodářské infrastruktury pro roky 2019-2023

Včera v 09:38

Střednědobý investiční plán, podle kterého se řídí činnost Pražské vodohospodářské společnost, schválila Rada hl. m. Prahy. Plán definuje pro horizont pěti let věcné a finanční potřeby na rekonstrukce a dostavbu jednotlivých systémů pražské vodohospodářské infrastruktury. Je zpracováván na základě...

Fotosoutěž Hostivař – z5 v čase v Praze 15

Včera v 09:24

Praha 15 vyhlásila 4. ročník fotografické soutěže na téma „ Hostivař – z5 v čase“. Soutěž je určena pro všechny věkové kategorie a pořádá se v rámci Dnů Prahy 15.

Český červený kříž Prahy 1 obdrží od města dotaci na mimořádnou pohotovost

19. června 2018 ve 20:24

Praha poskytne finanční příspěvek Oblastnímu spolku Českého červeného kříže Prahy 1. Prostředky ve výši 1 376 000 korun jsou, podle usnesení pražského zastupitelstva z minulého týdne, určeny k zajištění humanitární pohotovosti v případě mimořádných...

Další články
Nahoru