dnes
Středa - obcasny-dest
21°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
22°C
pozítří
Pátek - polojasno
23°C
Pokuty strážníkům budou moci Pražané zaplatit kartou v jejich vozech
Vůz pražských strážníků. Foto: archiv

Pokuty strážníkům budou moci Pražané zaplatit kartou v jejich vozech

Obyvatelé Prahy budou moci městské policii zaplatit pokutu v ulicích platební kartou. Strážníci testují mobilní terminály ve svých vozech v Praze 1 a 2. Kartou mohou lidé nyní platit již na přestupkových pracovištích. Strážníci loni uložili zhruba 174 000 blokových pokut za 57,5 milionu korun.

„Ve vozidlech jsou zatím ve zkušebním provozu na území Prahy 1 a 2. Na ostatních obvodních ředitelstvích připravujeme jejich dodání na základě vyhodnocení zkušebního provozu," řekl Šuster. Ve vozech v dalších částech Prahy by se podle ředitele mohly objevit v příštím roce. „Reálný termín je 1. ledna 2019," řekl.

V současné době mohou lidé platit pokuty kartou na přestupkových pracovištích městské policie. „V tuto chvíli používáme 27 mobilních platebních terminálů," řekl Šuster. Kartou lidé podle něj uhradí pokuty v řádu několika desítek tisíc měsíčně. Nejčastěji to jsou pokuty za špatné parkování, kdy řidiči dostanou tzv. botičku.

Městskou policii zřizuje město. Pražský magistrát chce v dalších letech zvýšit počet strážníků. Nyní má městská policie 2520 tabulkových míst, z nich bylo na začátku roku 285 neobsazených. Od roku 2020 by se měl počet míst zvýšit na 2780. Náklady na provoz městské policie se ročně pohybují kolem 1,5 miliardy korun.


Odkaz Baltského řetězu připomínají vlajky Estonska, Lotyšska a Litvy ve foyer Nové radnice

19. srpna 2019 v 18:46

Na oslavu 30. výročí Baltského řetězu neboli Baltské jsou ode dneška do 25. srpna ve foyer Nové radnice vyvěšeny vlajky Estonska, Lotyšska a Litvy společně s informačním bannerem. Připomínají událost, která stvrdila snahy pobaltských zemí vrátit se na mapu Evropy jako nezávislé...

Další články
Nahoru