Dnes Neděle - oblacno -3°C
Zítra Pondělí - snih 0°C
Neděle 17. 1. 2021
Svátek má Drahoslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pokud se nebude moci vrátit na úřad, starosta Řeporyjí má řadu požadavků. Třeba chce mít svou stanici metra
Starosta Řeporyjí Pavel Novotný. Foto: Facebook

Pokud se nebude moci vrátit na úřad, starosta Řeporyjí má řadu požadavků. Třeba chce mít svou stanici metra

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný si v posledních dnech vyzkoušel, jaké to je žít pod policejní ochranou. Stejně jako primátor Zdeněk Hřib a starosta Prahy 6 Ondřej Kolář. Všichni tři kvůli kritice Ruska. Novotný, který má neotřelé vystupování a kontroverzní slovník, publikoval v pátek večer na oficiálním facebookovém profilu Řeporyjí seznam svých požadavků, která mají být splněna, kdyby došlo na nejhorší.

„Kdyby mě přeci jen sejmuli, pan místostarosta David Roznětinský je dobrej chlap, kdyžtak to uřídí bez problémů. Klid, režim předání jaderných kódů je přednastaven, kdyžtak jsou u mě v kanclu v tom takové té malé diskokouli po Danovi Nekonečném,“ napsal.  

Vyjádřil také své přání, aby měl pamětní desku. Ta by měla být umístěna u jedné ze stanic na lince metra B, která vede územím Prahy 13. Tuto s Řeporyjemi sousedící městskou část totiž Novotný požaduje svými následovníky obsadit.

„Stačí zatroubit na roh, povstanou s pochodněmi. Družbu oslavte až poté, co společně obsadíte třináctku. Budu rád k té desce za jednu z těch stanic metra, co nám spadnou do klína. Prostě udělejte ze Stodůlek Primátora Novotného. To je fuk, že jsem nebyl primátor, prostě to tak chci,“ napsal.

„Jo a na hrob mi nemusíte nosit kytky a nebudu řešit, kdo přišel na funus a kdo se na to vys..l, hlavně mi dejte do rakve dres Slavie a oranžovou multikáru,“ pokračoval.  Na své následovníky ve vedení městské části Novotný apeluje, aby Rusům odpustili. „Ne abyste na ně vytáhli mě pomstít. Dokud mají ambasádu na Pražském hradě, nemá to cenu,“ sdělil.

Vedení pražských Řeporyjí v čele se starostou Novotným nechalo poslední dubnový den na řeporyjském náměstí instalovat pamětní desku připomínající padlé vojáky Ruské osvobozenecké armády, takzvané vlasovce. Vedle desky stojí umělecké dílo od sponzora, který si nepřeje být jmenován. Proti záměru zbudování pomníku se dříve ohradilo ruské velvyslanectví v Praze a ruská diplomacie.

Plán řeporyjské radnice vyvolal dříve nesouhlasnou reakci ruské ambasády, která pomník vlasovcům označila za porušení mezinárodních závazků České republiky vyplývajících z úmluvy o nepromlčitelnosti válečných zločinů. Ruská diplomacie označila nápad na pomník za „naprosto příšernou iniciativu", která slouží reinkarnaci nacismu.


Praha 12 chce letos dokončit novou školku Mydlinky

12. ledna 2021 v 15:11

Prioritou dvanácté městské části pro letošní rok je dokončení stavby nové radnice. „Dále bychom v tomto roce chtěli začít se stavbou nové čtyřtřídní mateřské školy Mydlinky a dokončit ji v příštím roce,“ uvedl místostarosta Prahy 12 Jiří Fremr (ODS).

Musí prý chránit vládu před mou klávesnicí. Tak tímto mi Zeman polichotil

26. prosince 2020 v 11:11

„Lichotí mi, když si Miloš Zeman myslí, že vláda potřebuje jeho ochranu před mou klávesnicí. A dokonce to má potřebu říct ve vánočním poselství. Smyslem novinařiny je, aby mocní byli pod kontrolou. Slibuji prezidentovi i vládě, že Respekt bude tuto službu poskytovat...

Poslední letošní jednání pražských zastupitelů lze sledovat online

16. prosince 2020 ve 22:23

Nadcházející 22. zasedání Zastupitelstva hl. m Prahy ve čtvrtek 17. prosince se uskuteční opět v upraveném režimu, aby byla dodržena aktuální mimořádná opatření. Zasedání se koná ve Velkém jednacím sále v budově Nové radnice na Mariánském náměstí, začíná v 8:30 hodin a je veřejné. Magistrát...

Další články
Nahoru