dnes
Sobota - jasno
17°C
zítra
Neděle - oblacno
15°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
13°C
Pokud se nebude moci vrátit na úřad, starosta Řeporyjí má řadu požadavků. Třeba chce mít svou stanici metra
Starosta Řeporyjí Pavel Novotný. Foto: Facebook

Pokud se nebude moci vrátit na úřad, starosta Řeporyjí má řadu požadavků. Třeba chce mít svou stanici metra

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný si v posledních dnech vyzkoušel, jaké to je žít pod policejní ochranou. Stejně jako primátor Zdeněk Hřib a starosta Prahy 6 Ondřej Kolář. Všichni tři kvůli kritice Ruska. Novotný, který má neotřelé vystupování a kontroverzní slovník, publikoval v pátek večer na oficiálním facebookovém profilu Řeporyjí seznam svých požadavků, která mají být splněna, kdyby došlo na nejhorší.

„Kdyby mě přeci jen sejmuli, pan místostarosta David Roznětinský je dobrej chlap, kdyžtak to uřídí bez problémů. Klid, režim předání jaderných kódů je přednastaven, kdyžtak jsou u mě v kanclu v tom takové té malé diskokouli po Danovi Nekonečném,“ napsal.  

Vyjádřil také své přání, aby měl pamětní desku. Ta by měla být umístěna u jedné ze stanic na lince metra B, která vede územím Prahy 13. Tuto s Řeporyjemi sousedící městskou část totiž Novotný požaduje svými následovníky obsadit.

„Stačí zatroubit na roh, povstanou s pochodněmi. Družbu oslavte až poté, co společně obsadíte třináctku. Budu rád k té desce za jednu z těch stanic metra, co nám spadnou do klína. Prostě udělejte ze Stodůlek Primátora Novotného. To je fuk, že jsem nebyl primátor, prostě to tak chci,“ napsal.

„Jo a na hrob mi nemusíte nosit kytky a nebudu řešit, kdo přišel na funus a kdo se na to vys..l, hlavně mi dejte do rakve dres Slavie a oranžovou multikáru,“ pokračoval.  Na své následovníky ve vedení městské části Novotný apeluje, aby Rusům odpustili. „Ne abyste na ně vytáhli mě pomstít. Dokud mají ambasádu na Pražském hradě, nemá to cenu,“ sdělil.

Vedení pražských Řeporyjí v čele se starostou Novotným nechalo poslední dubnový den na řeporyjském náměstí instalovat pamětní desku připomínající padlé vojáky Ruské osvobozenecké armády, takzvané vlasovce. Vedle desky stojí umělecké dílo od sponzora, který si nepřeje být jmenován. Proti záměru zbudování pomníku se dříve ohradilo ruské velvyslanectví v Praze a ruská diplomacie.

Plán řeporyjské radnice vyvolal dříve nesouhlasnou reakci ruské ambasády, která pomník vlasovcům označila za porušení mezinárodních závazků České republiky vyplývajících z úmluvy o nepromlčitelnosti válečných zločinů. Ruská diplomacie označila nápad na pomník za „naprosto příšernou iniciativu", která slouží reinkarnaci nacismu.


Nacher: Ministerstvo financí by se mělo na svět dívat méně úřednickýma očima

22. října 2020 ve 13:09

Jsem zklamaný negativním stanoviskem Ministerstva financí k návrhu na rozšíření kompetencí Finančního arbitra. A to nejen proto, že větší uplatnění mimosoudního řešení spotřebitelských sporů má hnutí ANO ve svém volebním programu, ale i proto, že k posilování práv spotřebitelů se vláda hlásí i ve...

Další články
Nahoru