Dnes Sobota - polojasno 19°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 16°C
Sobota 31. 7. 2021
Svátek má Ignác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pokud se nebude moci vrátit na úřad, starosta Řeporyjí má řadu požadavků. Třeba chce mít svou stanici metra
Starosta Řeporyjí Pavel Novotný. Foto: Facebook

Pokud se nebude moci vrátit na úřad, starosta Řeporyjí má řadu požadavků. Třeba chce mít svou stanici metra

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný si v posledních dnech vyzkoušel, jaké to je žít pod policejní ochranou. Stejně jako primátor Zdeněk Hřib a starosta Prahy 6 Ondřej Kolář. Všichni tři kvůli kritice Ruska. Novotný, který má neotřelé vystupování a kontroverzní slovník, publikoval v pátek večer na oficiálním facebookovém profilu Řeporyjí seznam svých požadavků, která mají být splněna, kdyby došlo na nejhorší.

„Kdyby mě přeci jen sejmuli, pan místostarosta David Roznětinský je dobrej chlap, kdyžtak to uřídí bez problémů. Klid, režim předání jaderných kódů je přednastaven, kdyžtak jsou u mě v kanclu v tom takové té malé diskokouli po Danovi Nekonečném,“ napsal.  

Vyjádřil také své přání, aby měl pamětní desku. Ta by měla být umístěna u jedné ze stanic na lince metra B, která vede územím Prahy 13. Tuto s Řeporyjemi sousedící městskou část totiž Novotný požaduje svými následovníky obsadit.

„Stačí zatroubit na roh, povstanou s pochodněmi. Družbu oslavte až poté, co společně obsadíte třináctku. Budu rád k té desce za jednu z těch stanic metra, co nám spadnou do klína. Prostě udělejte ze Stodůlek Primátora Novotného. To je fuk, že jsem nebyl primátor, prostě to tak chci,“ napsal.

„Jo a na hrob mi nemusíte nosit kytky a nebudu řešit, kdo přišel na funus a kdo se na to vys..l, hlavně mi dejte do rakve dres Slavie a oranžovou multikáru,“ pokračoval.  Na své následovníky ve vedení městské části Novotný apeluje, aby Rusům odpustili. „Ne abyste na ně vytáhli mě pomstít. Dokud mají ambasádu na Pražském hradě, nemá to cenu,“ sdělil.

Vedení pražských Řeporyjí v čele se starostou Novotným nechalo poslední dubnový den na řeporyjském náměstí instalovat pamětní desku připomínající padlé vojáky Ruské osvobozenecké armády, takzvané vlasovce. Vedle desky stojí umělecké dílo od sponzora, který si nepřeje být jmenován. Proti záměru zbudování pomníku se dříve ohradilo ruské velvyslanectví v Praze a ruská diplomacie.

Plán řeporyjské radnice vyvolal dříve nesouhlasnou reakci ruské ambasády, která pomník vlasovcům označila za porušení mezinárodních závazků České republiky vyplývajících z úmluvy o nepromlčitelnosti válečných zločinů. Ruská diplomacie označila nápad na pomník za „naprosto příšernou iniciativu", která slouží reinkarnaci nacismu.


Senát posvětil novelu notářského řádu

27. července 2021 v 18:04

Senát minulý týden schválil novelu notářského řádu, která přichází s rozsáhlou digitalizací procesu zakládání a změn obchodních společností. V případě podpisu prezidentem tak bude už od září možné založit si společnost on-line, a to za pouhou hodinu a levněji než dnes. Součástí novely z pera...

Klimatický plán: Praha plánuje žádat o zdroje z evropských programů bez asistence vlády

22. července 2021 ve 12:57

Náměstek pražského primátora pro oblast životního prostředí Petr Hlubuček (STAN) věří, že Praha bude moci žádat o finanční zdroje z evropských dotačních programů nezávisle na vládě. Tuto možnost v pátek probíral s místopředsedou Evropské komise Fransem Timmermansem, který českou metropoli...

Vláda považuje reformovaná pravidla hazardu za úspěšná

20. července 2021 ve 12:50

Spuštěním Rejstříku vyloučených osob současný kabinet dovršil ambiciózní reformu tuzemského hazardního prostředí. Pod taktovkou Ministerstva financí došlo k jeho kultivaci, což je patrné i z trajektorie zvyšujících se daňových výnosů z provozování hazardních her. Stát ve své poslední analýze...

Ohlédnutí za schváleným plánem desetiletého strategického rozvoje Prahy 5

14. července 2021 v 11:51

Praha 5 má schválený strategický dokument, který v klíčových oblastech udává směr rozvoje městské části do roku 2030. Pro jeho přijetí hlasovala na svém červnovém jednání valná většina zastupitelů včetně opozice.

Další články
Nahoru