dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Pokud jezdíte po Praze škodovkami, můžete mít nyní klidnější spaní
Jedna z vykradených škodovek na Proseku. Foto: Policie ČR

Pokud jezdíte po Praze škodovkami, můžete mít nyní klidnější spaní

Pražským kriminalistům se podařilo zadržet zloděje, kteří se specializovali na vykrádání škodovek. Jeden muž kradl světlomety z aut Škoda Octavia, druhý byl expert na Fabie.

První sérii krádeží zjistili policisté z Místního oddělení Jarov v noci ze čtvrtka na pátek, kteří zaevidovali během letošního května zvýšený počet krádeží vloupáním do vozidel Škoda Octavia. Několik policistů nejen v uniformě, ale především v civilu, se zúčastnilo bezpečnostní akce nazvané „Xenony“ a podařilo se jim během pár hodin zadržet podezřelého muže, který se snažil vloupat do vozidla v ulici V Jezerách.

Zadržený třicetiletý zloděj se později na služebně přiznal k tomu, že během května odcizil v lokalitě pražského Jarova asi jedenáct párů xenonových světlometů z vozů Škoda Octavia. Vyšetřovatel nakonec obvinil již zkušeného recidivistu, který byl již v minulosti desetkrát odsouzený za majetkovou trestnou činnost z trestného činu krádeže a poškození cizí věci, za což mu hrozí až pětileté vězení.

„Způsobená škoda se prozatím vyšplhala k necelým čtyři sta tisícům korun, nicméně pokud kriminalisté zjistí, že toho má obviněný na svědomí více, částka se může ještě navýšit,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Nepohrdl ani veverkou

Dalším úspěchem se můžou pochlubit policisté z Místního oddělení Prosek, kterým se podařilo v pondělí zadržet krátce před šestou hodinou ranní muže podezřelého z vloupání do vozidel v ulici Jablonecká.

Dlouholetý uživatel návykových látek se doznal k více jak dvaceti případům vloupání do vozidel na Proseku, což dokonce stihl během dvou dnů. Způsobená škoda na poškozených vozidlech a odcizených věcech se prozatím pohybuje kolem čtyřiceti tisíc korun.

Recidivista odcizil při vloupání cokoliv, na co narazil – ať už se jednalo o odložené tašky, měřič tlaku, automapy nebo pracovní návleky. Nepohrdl dokonce ani plyšovou veverkou, panenkou čarodějnice nebo přepravkou s prázdnými lahvemi od piva, kterou jel ještě v noci vrátit do blízkého nonstop supermarketu, aby obdržel malý finanční obnos.

Spal ve vlastním autě

V jednom případě dokonce rozbil okno od vozidla a posadil se na sedačku s tím, že prohledá interiér. Překvapil ho ale muž, který spal na zadním sedadle, a když se probudil, vyděšeně zíral na drzého zloděje, vloupávajícího se do jeho auta. Mladík nic z vozidla neodcizil a utekl pryč.

Vyšetřovatel pak sedmadvacetiletého muže obvinil z trestného činu krádeže a poškození cizí věci, za což mu hrozí až tříleté vězení. Obviněný má rovněž bohatou trestní minulost majetkového charakteru, v policejních evidencích totiž figuruje jeho jméno ve více jak dvaceti záznamech.

„Oba muži si vyslechli sdělení obvinění z trestných činů krádeže a poškození cizí věci, jejich stíhání je v současné době vedeno na svobodě,“ dodala policejní mluvčí Jana Rösslerová.


Autor: Dalibor Kracík

Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru