Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 5°C
Sobota 9. 12. 2023
Svátek má Vratislav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pokud bude tendr na ředitele dopravního podniku, Witowski se přihlásí
Ředitel pražského dopravního podniku Petr Witowski (vlevo) a náměstek primátora Zdeněk Hřib. Foto: Jan Puci

Pokud bude tendr na ředitele dopravního podniku, Witowski se přihlásí

Současný generální ředitel pražského dopravního podniku (DPP) Petr Witowski se pokusí v případném výběrovém řízení obhájit svou pozici. Na dotaz ČTK a ČRo Witowski řekl, že by se do tendru přihlásil. Nové vedení města bude chtít podle náměstka primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) vypsat výběrová řízení na pozice v managementu DPP včetně postu generálního ředitele. Kdy se tak stane, zatím není jasné. DPP je největší městskou firmou, která zaměstnává na 11 000 lidí a provozuje pražskou MHD.

„Poslední zprávy, které máme, tak že bude vypsané klasické otevřené výběrové řízení, což je zcela legitimní nástroj, jak si vybrat management, a jakoby všichni členové stávajícího managementu budou mít šanci své pozice obhájit. Já se pokusím obhájit," řekl Witowski.

Výběrová řízení na posty v managementu DPP byla vypsána loni, avšak v prosinci loňského roku je dozorčí rada zrušila s tím, že je vypíše až nové vedení města. To bylo zvoleno v minulém týdnu. Dozorčí rada tehdy také potvrdila mandát dvou ze tří členů představenstva, a sice Witowského a technického ředitele Jana Šurovského.

Witovskému a Šurovskému členství v představenstvu končilo k 20. prosinci, dozorčí rada ho tedy obnovila. Krok má zajistit přechodné zachování stability podniku.

S vypsáním výběrových řízení se podle Hřiba nadále počítá. „V DPP určitě dojde k výměně vedení. Musí se to ale udělat v několika krocích, protože představenstvo může vyměnit pouze dozorčí rada, takže se musí zvolit nejdříve nové osazenstvo dozorčí rady, ta se bude muset sejít v novém složení a domluvit se na dalším postupu," řekl.

Souběžně s vypsáním tendru, do kterého se bude moci přihlásit kdokoliv splňující zadaná kritéria, začne podle Hřiba tzv. head hunting, tedy hledání vhodných kandidátů. „Aby bylo z čeho vybírat," dodal.

Kdy přesně bude zvolena nová dozorčí rada, zatím není jasné. Valnou hromadou DPP, která volí dozorčí radu, je rada hlavního města. Podle informací ČTK by v pondělí o složení dozorčí rady městští radní jednat neměli.

Minulé vedení města uložilo dozorčí radě vypsat tendry na místa v managementu v souvislosti s kauzou Dozimetr, kdy podle policie organizovaná skupina systematicky obsadila klíčové pozice v DPP tak, aby dosazení spřátelení manažeři mohli ovlivňovat různá výběrová řízení s cílem získat úplatky.

V DPP poté někteří z nich okamžitě skončili, mezi nimi například bývalý finanční ředitel Matej Augustín nebo někdejší člen dozorčí rady a náměstek primátora Petr Hlubuček (dříve STAN).


Autor: ČTK

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

Včera v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

Včera v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru