dnes
Čtvrtek - polojasno
15°C
zítra
Pátek - skorojasno
18°C
pozítří
Sobota - skorojasno
19°C
Zpravodajství

Pokračuje veletrh vzdělávání Schola Pragensis 2018

Na veletrhu vzdělávání a nabídky pražských středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis, který se koná v Kongresovém centru Praha, čeká návštěvníky dnes a zítra další zajímavý program. Akce je určena zejména žákům devátých tříd, jejich rodičům a ostatním zájemcům o studium na středních školách všech typů, ale i širší veřejnosti.  

Školy zřizované hlavním městem Prahou i jinými subjekty zde prezentují nejen svá zařízení, ale i výsledky své práce, a to jak v oblasti pedagogické, tak i v oblastech zájmových činností. Potencionální zájemci o studia na vybrané škole se mohou díky informacím i praktickým ukázkám přesvědčit, co daná škola nabízí, a mají i možnost porovnání s jinými školami.

V doprovodném programu jsou dnes například prezentace Taneční konzervatoře hlavního města Prahy, Středního odborného učiliště kadeřnického, Střední školy veřejnoprávní a Vyšší odborné škola prevence kriminality a krizového řízení Praha, s.r.o. a přímo na venkovní ploše před Kongresovým centrem Praha předvádí chemické pokusy Masarykova střední škola chemická. Ta také připravila pro včerejší podvečer malý ohňostroj.

Včerejšího zahájení veletrhu se zúčastnil radní hl. m. Prahy Vít Šimral, předsedkyně Výboru pro výchovu a vzdělávání pražského zastupitelstva Mariana Čapková, školský ombudsman Ladislav Hrzal, ředitel pražského inspektorátu ČŠI Martin Procházka, garantka krajského akčního plánu pro Prahu Marcela Mertinová, viceprezident Hospodářské komory ČR Roman Pommer a další hosté.

„Schola Pragensis je akce, na kterou může být Praha právem hrdá. Ukazuje, jak široký záběr vzdělávacích oborů ve městě máme a jak kvalitní naši absolventi jsou,“ řekl pražský radní Vít Šimral, v jehož gesci je oblast školství. Předsedkyně výboru pro výchovu a vzdělávání Mariana Čapková dodala: „Velice mě těší, že jsem se bezprostředně po svém zvolení mohla zúčastnit této dnes již tradiční přehlídky pražských středních a vyšších odborných škol. Umožnilo mi to seznámit se tak na jednom místě s rozsáhlou nabídkou zajímavých studijních i učebních oborů, které střední školy v hlavním městě poskytují.”

Schola Pragensis je otevřena dnes od 9 do 18 hodin, v sobotu ji bude možné navštívit od 9:00 do 15:00 hodin. Informace o Schole Pragensis 2018 a doprovodném programu jsou k dispozici na webových stránkách www.scholapragensis.cz .


Praha 4 otevřela azylový dům pro sociálně znevýhodněné rodiny s dětmi

Dnes ve 12:37

Azylový dům byl dnes otevřen v Horáčkově ulici v Praze 4. Bude sloužit k ubytování sociálně znevýhodněných rodin s dětmi, včetně rodin s jedním rodičem – samoživitelkou nebo samoživitelem, které nemají trvalé bydlení a jsou v sociální nouzi, a navíc nabízí šest sociálních bytů. Azylový dům...

Město zajistilo výstavbu dešťové kanalizace v Cholupicích

19. března 2019 v 10:05

Městská rada včera rozhodla o výběru dodavatele I. etapy výstavby dešťové kanalizace v Cholupicích. Na doporučení hodnotící komise se jím stala Společnost TV Točná – IS Cholupice, vedoucí společnosti PORR a.s., s nabídkovou cenou 23 533 290 korun s DPH.

Další články
Nahoru