dnes
Pátek - zatazeno
10°C
zítra
Sobota - polojasno
10°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
13°C
Zpravodajství

Pokračuje veletrh vzdělávání Schola Pragensis 2018

Na veletrhu vzdělávání a nabídky pražských středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis, který se koná v Kongresovém centru Praha, čeká návštěvníky dnes a zítra další zajímavý program. Akce je určena zejména žákům devátých tříd, jejich rodičům a ostatním zájemcům o studium na středních školách všech typů, ale i širší veřejnosti.  

Školy zřizované hlavním městem Prahou i jinými subjekty zde prezentují nejen svá zařízení, ale i výsledky své práce, a to jak v oblasti pedagogické, tak i v oblastech zájmových činností. Potencionální zájemci o studia na vybrané škole se mohou díky informacím i praktickým ukázkám přesvědčit, co daná škola nabízí, a mají i možnost porovnání s jinými školami.

V doprovodném programu jsou dnes například prezentace Taneční konzervatoře hlavního města Prahy, Středního odborného učiliště kadeřnického, Střední školy veřejnoprávní a Vyšší odborné škola prevence kriminality a krizového řízení Praha, s.r.o. a přímo na venkovní ploše před Kongresovým centrem Praha předvádí chemické pokusy Masarykova střední škola chemická. Ta také připravila pro včerejší podvečer malý ohňostroj.

Včerejšího zahájení veletrhu se zúčastnil radní hl. m. Prahy Vít Šimral, předsedkyně Výboru pro výchovu a vzdělávání pražského zastupitelstva Mariana Čapková, školský ombudsman Ladislav Hrzal, ředitel pražského inspektorátu ČŠI Martin Procházka, garantka krajského akčního plánu pro Prahu Marcela Mertinová, viceprezident Hospodářské komory ČR Roman Pommer a další hosté.

„Schola Pragensis je akce, na kterou může být Praha právem hrdá. Ukazuje, jak široký záběr vzdělávacích oborů ve městě máme a jak kvalitní naši absolventi jsou,“ řekl pražský radní Vít Šimral, v jehož gesci je oblast školství. Předsedkyně výboru pro výchovu a vzdělávání Mariana Čapková dodala: „Velice mě těší, že jsem se bezprostředně po svém zvolení mohla zúčastnit této dnes již tradiční přehlídky pražských středních a vyšších odborných škol. Umožnilo mi to seznámit se tak na jednom místě s rozsáhlou nabídkou zajímavých studijních i učebních oborů, které střední školy v hlavním městě poskytují.”

Schola Pragensis je otevřena dnes od 9 do 18 hodin, v sobotu ji bude možné navštívit od 9:00 do 15:00 hodin. Informace o Schole Pragensis 2018 a doprovodném programu jsou k dispozici na webových stránkách www.scholapragensis.cz .


Praha 5: Přijďte diskutovat o věcech, které vás zajímají, které řešíte, nebo vás trápí

Včera v 18:34

Starostka Renáta Zajíčková společně s radními Prahy 5 představí vize a plány nové koalice ve čtvrtek 21. listopadu od 17:30 hodin v prostorách Impact Hub Praha v Drtinově ulici 10 na Smíchově.

Okupační stávka se přesunula z Filosofické fakulty na Rektorát Univerzity Karlovy

13. listopadu 2019 v 19:09

Okupační stávka za klima pokračuje na Rektorátu Univerzity Karlovy. Sem se studenti a studentky přesunuli z Filosofické fakulty, kterou okupovali od úterního rána. Požadují rezignaci rektora Univerzity Karlovy Tomáše Zimy.  

V univerzitní okupační stávce chtějí studenti pokračovat i v noci

12. listopadu 2019 v 18:44

Univerzitní okupační stávka bude pokračovat i přes noc. Vedení fakulty studentům vzkázalo, že pokud budovu neopustí po desáté hodině, vyzve policii k jejich vyklizení. I navzdory tomuto varování však studenti plánují zůstat přes noc. Dohodli se na tom všichni účastníci okupační stávky na...

Praha 2: Společenské setkání k výročím boje proti komunismu na radnici

12. listopadu 2019 ve 12:56

Praha 2 zve na společenské setkání k 30. výročí sametové revoluce i k 50. výročí sebeobětování Jana Palacha, které se koná ve čtvrtek 14. listopadu v 16 hodin ve výstavním prostoru ÚMČ Praha 2, náměstí Míru 20, 1. patro.

Další články
Nahoru