Dnes Sobota - polojasno 23°C
Zítra Neděle - oblacno 23°C
Sobota 13. 4. 2024
Svátek má Aleš
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pokladní v řetězci Penny si přilepší až o 2000 korun
ByznysKomerční sdělení
Pokladní v Penny.

Pokladní v řetězci Penny si přilepší až o 2000 korun

Obchodní řetězec PENNY pokračuje ve zvyšování mezd, ty od 1. března stoupnou bezmála sedmi tisícovkám zaměstnanců. Základní mzda pokladních bez započítání příplatků se zvýší o 1 300 až 2 000 korun a bude začínat na 29 300 korunách. PENNY navyšuje mzdy pojedenácté za posledních devět let. Aktuálně do platového balíku na letošní rok přidává přes 160 milionů korun. Vylepšuje také benefity, například příspěvek na doplňkové penzijní spoření vzroste na 800 korun měsíčně.

Navyšování mezd v PENNY pro letošní rok převyšuje o dva procentní body odhadovanou míru inflace ze strany České národní banky (aktuální odhad pro rok 2024 je 2,6 procenta). Výrazně zaměstnancům PENNY přilepšilo i loni, kromě 7,5procentního růstu mezd jim plošně vyplatilo v prvních dvou měsících roku i mimořádné odměny.

„Zvyšování mezd představuje jeden z důležitých faktorů pro budování dlouhodobé spokojenosti našich zaměstnanců, chceme jim touto cestou poděkovat a vyjádřit, že nám na nich velmi záleží. Tento náš přístup má pozitivní ohlas. Výrazně se zvyšuje počet kolegyň a kolegů, kteří u nás pracují dlouhou řadu let. Více než dekádu je u nás zaměstnáno 1 500 lidí, tedy zhruba každý pátý, a máme i tři stovky kolegyň a kolegů s více než dvacetiletou historií u PENNY. Loni jsme také snížili fluktuaci o plných sedm procent. Těší nás, že tento pozitivní trend zaznamenáváme v době, kdy procházíme obdobím výrazného rozvoje naší sítě. Jen od roku 2018 jsme zvýšili počet zaměstnanců o více než desetinu,“ říká Radek Hovorka, jednatel PENNY Česká republika. Ten zároveň velmi pozitivně hodnotí i celý proces vyjednávání o růstu mezd s odbory: „Jsou pro nás důležitým partnerem v sociálním dialogu, diskuse byly velmi konstruktivní a na dlouhodobé partnerské úrovni,“ pokračuje. 

Růst mezd u pokladních znamená, že si v základu jednotliví zaměstnanci přilepší o 1 300 až 2 000 korun měsíčně v závislosti na délce pracovního poměru. PENNY zaměstnancům navíc vyplácí další příplatky a atraktivní benefity.

Firma letos také navazuje na loňskou praxi, kdy vedoucím pracovníkům prodejen převedla čtvrtletní odměny do základní mzdy, což jim dalo větší jistotu a posílilo jejich loajalitu k firmě. V letošním roce tuto pozitivní změnu PENNY nabídlo i zaměstnancům v logistice.

penny-prumerna-mzda

PENNY má po celém Česku 421 diskontních obchodů, což představuje nejhustší prodejní síť na trhu. Svoji pozici bude i nadále posilovat otevíráním nových prodejen. „To, že jsme lidem blízko, není výhodou pouze ve vztahu k zákazníkům, krátké vzdálenosti na dojíždění do práce oceňují i naši zaměstnanci a pomáhá nám to také při náboru nových pracovních sil. Lidé v porovnání s konkurenčními pracovními nabídkami při práci v PENNY ušetří čas i prostředky na dojíždění do zaměstnání,“ doplňuje Michal Batelka, vedoucí personálního oddělení PENNY. PENNY zároveň s ohledem na rozvoj své sítě akceleruje program práce s talenty, kteří se v rámci ročního školení připravují na práce vedoucích prodejen a oblastních vedoucích. „Více než polovina absolventů nastupuje následně na vedoucí místa,“ říká Michal Batelka.

PENNY také přichází s vylepšeními v oblasti benefitů. Roste příspěvek na doplňkové penzijní spoření na 800 korun měsíčně, na 15 000 korun se zvýšily odměny za doporučení nových zaměstnanců na prodejnách, společnost i přes legislativní omezení zachovává všechny ostatní benefity. PENNY se také výrazně zaměřilo na investice do vzdělávání zaměstnanců. Novinkou jsou vzdělávací akademie pro manažery prodejen, které se mimo jiné zaměřují na budování pozitivní nálady na pracovišti. Zjednodušuje se i přijímací proces pro nové zaměstnance s důrazem na plynulé zaškolení a pohodový vstup do zaměstnání. Na základě podnětů od pracovníků logistiky firma investovala do rekonstrukcí denních místností, šaten a sprch.

Dohodu o růstu mezd si pochvaluje i sociální partner firmy. „Naší snahou bylo vyjednat zaměstnancům co nejlepší mzdové a pracovní podmínky. Dosažená dohoda s vedením PENNY reflektuje současnou situaci a je dobrým řešením pro zaměstnance,“ říká Bohumír Dufek, předseda OSPZV-ASO ČR. Prezidentka Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb Renáta Burianová jej doplňuje: „Jsme velmi spokojení s tím, že jsme dospěli k rychlé shodě ohledně růstu mezd, dosažený výsledek představuje velmi dobrý stabilizační prvek pro sociální situaci zaměstnanců.“

O společnosti PENNY MARKET Česká republika

Společnost Penny Market s.r.o. je dceřinou společností mezinárodního obchodního řetězce REWE, který je jednou z největších světových obchodních společností. Na český trh Penny Market vstoupil před více než 25 lety v roce 1997 a zaměřil se na rozvoj své prodejní sítě zejména v regionech. Díky tomu dnes provozuje více než 420 prodejen, což je nejširší síť v ČR, a poskytuje práci bezmála 7 000 zaměstnancům. Pravidelně slaví úspěchy se svými produkty v programu Volba spotřebitelů, Česká chuťovka, a dalších. Svým zákazníkům pak nabízí věrnostní program PENNY karta.


innogy pořádá setkání Klubu seniorů s energií

5. dubna 2024 ve 20:29

Společnost innogy pořádá pravidelné setkání Klubu seniorů s energií. „Vážíme si našich bývalých zaměstnanců, kteří v minulosti svoji pracovní dráhu spojili právě s innogy. Každoročně se s našimi seniory potkáváme v lokalitách po celé ČR, abychom s nimi a vedením firmy strávili příjemné chvíle, kdy...

Kariérní dny ČVUT spojí šest tisíc studentů se stovkou firem

5. dubna 2024 ve 12:31

Poptávka po absolventech informatických, elektrotechnických a strojírenských oborů ČVUT na trhu práce neustává. Fakulta strojní (FS) a Fakulta elektrotechnická (FEL) ČVUT v Praze vycházejí vstříc uspořádáním již třetího ročníku Kariérních dnů. Cílem akce, která se koná 9. a 10. dubna...

Podnikatelské fórum v H55

1. dubna 2024 v 06:57

Praze 14 letos končí platnost stávajícího strategického plánu rozvoje. Proto aktuálně připravuje nový, opět desetiletý plán, s názvem „Strategie udržitelného rozvoje 2025+“.

Velikonoce v Praze příjemně překvapily hoteliéry

31. března 2024 ve 20:54

V letošním roce se opět potvrdilo, že s příchodem velikonočních svátků startuje v České republice hlavní turistická sezóna. Jak ukazují aktuální data společnosti HotelTime Solutions, během Velikonoc budou ubytovací kapacity takřka vyprodané (prodáno je...

VIG Re uzavřela 15. rok působení s rekordními výsledky a položila základy pro budoucí růst

28. března 2024 v 06:15

Společnost VIG Re, zajišťovna skupiny Vienna Insurance Group, hlásí za fiskální rok 2023 významný nárůst jak na straně příjmů, tak i na straně zisku. Rok 2023 také znamená první reporting VIG Re podle nového účetního standardu IFRS 17/9.

Retailový Oscar míří do Prahy. Ocenění za nejlepší prodejnu získala česká společnost Potten & Pannen – Staněk

25. března 2024 ve 21:08

Skvělým úspěchem se může pyšnit česká společnost s prémiovým kuchyňským vybavením Potten & Pannen – Staněk, která si z amerického Chicaga odnáší tu nejprestižnější cenu ve světové soutěži Global Innovation Awards (GIA). Mezinárodní porotu uchvátila svou unikátní prodejnou Atelier Potten &...

Vienna Insurance Group s výrazným nárůstem zisku v roce 2023 a pozitivním výhledem na letošek

13. března 2024 v 10:39

Díky dvoucifernému růstu pojistného a výraznému zvýšení zisku představuje Vienna Insurance Group (VIG) mimořádně úspěšný účetní rok 2023. Objem pojistného ve výši 13,8 mld. EUR je o 10 % vyšší než v předchozím roce, zatímco zisk před zdaněním vzrostl na 772,7 mil. EUR...

Další články
Nahoru