dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Pojmenuj muflona. Zookoutek v Malé Chuchli chystá křtiny, zapojí se veřejnost
Foto: Lesy hl. m. Prahy

Pojmenuj muflona. Zookoutek v Malé Chuchli chystá křtiny, zapojí se veřejnost

Od Velikonoc se v mufloním stádu v chuchelském zookoutku narodilo rekordních pět muflončat. Všechna jsou zdravá, čilá a mají se zdárně k světu, zatím ale neví, jak se vlastně jmenují.

V sobotu 21. května od 14 hodin proběhne křest. Dva mladí mufloni a tři mufloní slečny dostanou svá jména. K jejich fotkám můžete vkládat návrhy jmen nebo podpořit svým „lajkem“ navržená jména, které se vám líbí. Hlasování bude ukončeno v pátek 20. května, muflonci dostanou nejhezčí jména s největším počtem hlasů.

Autoři vítězných návrhů se mohou stát kmotry muflončat a při křtinách se dostanou exkluzivně až do mufloního výběhu.

Kromě slavnostních křtin bude připraven od 13 hodin bohatý doprovodný program, seznámení se s muflony a jejich životem a soutěže pro celou rodinu. Od zvířecích ošetřovatelů se dozvíte více o mufloním životě, k dispozici bude i ohniště na opékání špekáčků.

Chuchelský háj, sobota 21. května od 13 hodin.


Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Další články
Nahoru