dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
pozítří
Pátek - polojasno
4°C
Pojízdný „obr“ zajistí, aby byly pražské cesty drsnější
Mercedes Benz Arocs 3240 v tunelu Mrázovka. Foto: PSAS

Pojízdný „obr“ zajistí, aby byly pražské cesty drsnější

Pražské služby hlásí vzácný přírůstek do svého vozového parku. Tím je nadměrné vozidlo vybavené unikátní technologií Peel Jet, která nabízí široké portfolio funkčních vlastností. Peel Jet je využíván zejména ke zlepšení smykových vlastností vozovky, ekologickému odstraňování vodorovného značení, olejových skvrn či ke klasickému čištění a údržbě komunikací. Nosičem technologie je téměř 11 metrů dlouhý a 2,5 metrů široký čtyřnápravový Mercedes Benz Arocs 3240 se zadní samořiditelnou nápravou. V noci ze středy na čtvrtek byl „obr“ nasazen při pracích v tunelu Mrázovka.

Peel Jet zlepšuje smykové vlastnosti opotřebovaných povrchů silničních komunikací prostřednictvím vodního paprsku o tlaku 2500 bar. Veškerá činnost je čistě na vodní bázi bez přidání jakýchkoliv dalších nežádoucích složek. Zdrsnění povrchu vozovky je okamžité a nedochází k povrchovému poškození či zbytečným ekologickým dopadům.

Podle nezávislých studií a měření je Peel Jet nejmodernější a nejvhodnější technologií na renovaci povrchů vozovek. Tento technologický postup doporučují i evropské autority v oboru.  

„Technologická voda je čerpána z kombinovaných zásobníků o objemu 10m3 do vysokotlakého čerpadla a následně putuje až na povrch komunikace, kde pomocí rotujícího disku osazeného tryskami odvede svoji práci. Voda je pak vysávána zpět do prostor na použitou vodu v zásobníku. Pracovní cyklus je uzavřený. Použitá voda se tedy nedostává volně do přírody. Celý proces je absolutně bezprašný. Za strojem zůstává pouze vlhká stopa“, popisuje vedoucí provozně ekonomického odboru Pražských služeb František Hodan.

Peel Jet také šetrně odstraňuje vodorovné dopravní značení, aniž by poškozoval povrch vozovky, jak tomu bývá u frézování či otryskávání s přidáním abraziv (např. brokování). V neposlední řadě lze technologii Peel Jet nasadit na hloubkové čištění a údržbu komunikací a také letištních přistávacích a startovacích ploch od zbytků pneumatik dosedajících letadel.

„Jsme velmi potěšeni, že můžeme našim zákazníkům nabídnout tak jedinečnou technologii, která výrazným způsobem rozšiřuje nabídku našich služeb. V této velikosti byly na světě vyrobeny dosud pouze čtyři stroje této technologie. Podobné vozidlo kupříkladu brázdí přistávací plochy na anglickém letišti Heathrow,“ doplnil tiskový mluvčí Pražských služeb Radim Mana.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru