Dnes Sobota - zatazeno 3°C
Zítra Neděle - polojasno 1°C
Sobota 24. 2. 2024
Svátek má Matěj
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pojištění majetku: Když dojde na nejhorší, odrazíte se díky němu ze dna
Pražský životKomerční sdělení

Pojištění majetku: Když dojde na nejhorší, odrazíte se díky němu ze dna

Proč neváhat s uzavřením pojištění domova? Protože neštěstí nechodí po horách, ale po domech. A když se nabízí možnost, jak finančně zabezpečit majetek doslova na několik kliknutí – a za pár minut, není co řešit. Přesto spousta lidí význam kvalitního pojištění podceňuje. Proč byste vy neměli?

Začněme statistikou, protože ta o vztahu Čechů k hmotnému majetku vypoví mnohé. Z analýzy České asociace pojišťoven z roku 2022 vyplynulo, že pojištěnou domácnost má cca 65 % Čechů a 55 % obyvatel využívá pojištění nemovitosti

Na první pohled množství uzavřených smluv vypovídá o starostlivosti. Češi zkrátka myslí na zadní kolečka, ale také jsou trochu laxní. Celkový dojem totiž kazí další zjištění: jen třetina pojistných smluv je správně nastavena na odpovídající pojistnou částku. Zbylé dvě třetiny zavání tzv. podpojištěním.

Za pár korun získáte jistotu

Pojištění majetku není drahé. Průměrná cena pojistného vychází na 2500 až 4000 Kč za rok, což v praxi znamená, že pojišťovna z rodinné kasičky měsíčně ukrojí několik stokorun. Na oplátku poskytuje ochranu majetku, který většina lidí vnímá jako vůbec nejcennější. 

Pojištění majetku, tedy nemovitosti či domácnosti, funguje jako ochrana při nepředvídatelných událostech. Když z nějakého důvodu přijdete o střechu nad hlavou, pojišťovna škody uhradí. 

Nezbytným předpokladem je uzavření správného produktu. V prvé řadě si ujasněte, jestli vám jde pouze o ochranu objektu a pevných stavebních součástí (k tomu slouží pojištění nemovitosti), nebo cenností, osobních věcí a vybavení (k tomu slouží pojištění domácnosti). Ideální je pojistka, která kombinuje vlastnosti obou variant, a navíc nabízí ochranu před rizikem podpojištění

Ještě jste o podpojištění neslyšeli? Jedná se o situaci, kdy je objekt (například dům) pojištěn na nižší částku, než jaká je jeho skutečná hodnota. Pokud dojde ke škodě, pojišťovna vyplatí jen poměrnou část.

S ochranou proti podpojištění přichází například komplexní majetkové pojištění Bezpečný domov PLUS od SV pojišťovny. Pojistné se počítá paušálně na základě podlahové plochy.

svpojistovna-01

Posledním důležitým aspektem je seznam rizik, která jsou zahrnuta v ceně. Kvalitní majetkové pojištění by mělo ochránit domácnost či nemovitosti proti všem obvyklým událostem včetně povodní, záplav, vichřice, krupobití, pádu stromu, požáru, výbuchu, vandalismu, krádeže – a mnoha dalších.

Jde to i pohodlně online

Ještě poměrně nedávno byla návštěva pobočky nevyhnutelná a vyřízení majetkového pojištění zabralo minimálně jedno odpoledne. Dnes pojišťovny nabízí možnost uzavření smlouvy z pohodlí domova. Vyřídit majetkové pojištění online je transparentní, snadné a rychlé. Zvládne to opravdu každý.


Den Vltavy 2024

Dnes v 08:32

Vševltavský spolek chystá i letos Den Vltavy. Již tradičně se akce koná první jarní dny jako symbolické otevření lodní sezóny na Vltavě, tentokrát v neděli 17. března od 9 do 16 hodin.

Setkání v parku Generála Lázaro Cárdenase

Dnes v 07:37

Praha 6 zve na procházku, na které představí obnovu stromů v parku Generála Lázaro Cárdenase. Setkání se koná 27. února od 16 hodin, místem setkání je roh parku u ulic Terronská a A. Čermáka.

Rock’n’roll na Barče

Dnes v 07:16

V sobotu 24. února Rock’n’roll na Barče. Od 18:30 vystoupí skupina hrající Shadows revival se zajímavým názvem Geront.

Praha 6: StaroMatějská pouť 2024

Včera v 09:29

První jarní pouť v historickém termínu, svátku sv. Matěje, 24. února.

V březnu začínají trhy na Kulaťáku

Včera v 09:20

Patnáctá sezóna trhů na Kulaťáku v Praze 6 startuje v sobotu 2. března. Od 8 do 14 hodin se můžete těšit na oblíbené prodejce a na nový sortiment.

Hloubětínská pobočka DDM Praha 9 nabízí řadu aktivit

22. února 2024 v 15:15

Od loňského podzimu na místě bývalého komunitního centra v ulici Kardašovská na Lehovci funguje nová, hloubětínská pobočka Domu dětí a mládeže Praha 9 (DDM), která stejně jako dříve centrum nabízí širokou škálu aktivit pro různé věkové skupiny.

Neděle: Procházka Ďáblickým hřbitovem

22. února 2024 ve 12:24

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla, která jim dodávají jedinečný charakter. V neděli 25. února ve 13:30 hodin se projdete Ďáblickým hřbitovem.

PVK: Do konce února nepoteče voda v těchto ulicích

22. února 2024 v 11:47

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 5: Den pro Život dětem

22. února 2024 v 09:41

Připojte se k Charitativnímu zážitkovému dnu pro Život dětem v sobotu 24. února. Akce se koná v Praze 5 v Aréně sportu, na Hořejším nábřeží. Začíná se v 10 hodin, program potrvá do 19 hodin.

Přednáška: Příběh Táborky

22. února 2024 v 08:35

Petr Kučera, ředitel NKP Vyšehrad, představí výsledky stavebně-historického průzkumu Táborské brány, který výrazně změnil pohled na její historii a význam v rámci vyšehradského opevnění. 

Zemědílna O vodní kapce

22. února 2024 v 07:49

Nechte se vtáhnout v sobotu 24. února od 10 hodin do koloběhu vody v přírodě. 

Další články
Nahoru