Dnes Úterý - jasno 10°C
Zítra Středa - polojasno 8°C
Úterý 4. 10. 2022
Svátek má František
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pojištění domácnosti: Jak ho sjednat, aby byl váš byt perfektně chráněný
Ilustrační foto: Unsplash.com

Pojištění domácnosti: Jak ho sjednat, aby byl váš byt perfektně chráněný

Pojištění domácnosti vám může ušetřit spoustu starostí, ať už bydlí kdekoliv. Statistiky sice ukazují, že počty vloupání klesají, přesto ale v tomto ohledu Praha stále výrazně vede oproti jiným městům. Přečtěte si, jak svůj domov co nejlépe chránit a jak při sjednávání pojistky výrazně ušetřit.

Pojištění majetku chrání jednu z nejdůležitějších věcí v našem životě – domov. Dobře nastavené pojištění domácnosti vám navíc zajistí nejen náhradu vzniklé škody, ale i pomoc s řešením nenadálé situace. Řada pojišťoven totiž k pojistce nabízí také asistenční služby zdarma. Operátoři na asistenční lince vám tak v případě pojistné události poskytnou podporu a na místo nehody objednají potřebné řemeslníky nebo poradí, na koho se obrátit. Při výběru pojistky zvažte, která rizika vašemu domovu reálně hrozí. Zatímco na venkově bývají větší hrozbou přírodní živly, ve městech je to zase krádež anebo vytopení.

Tip: Cennosti, jako šperky nebo starožitnosti, se vyplatí mít ukryté v trezoru. I zabezpečení vašeho domova má vliv na částku, kterou za pojištění domácnosti nakonec zaplatíte. 

Správně nastavený pojistný limit je základ

Při sjednávání výše pojistného limitu mějte na paměti, že neplatí: čím vyšší limit, tím vyšší náhrada škody. Základem dobře nastavené pojistky je znalost skutečné hodnoty vybavení domácnosti. Pokud byste cenu nadhodnotili, budete pojistné zbytečně přeplácet. Tomu se vyhnete i pravidelnou aktualizací smlouvy. Domov je totiž neustále vylepšován, cena starších spotřebičů zase rychle klesá, a tím se mění celková hodnota domácnosti, která se promítne právě do výše pojistného plnění. Ideálně jednou za dva roky tak pojistnou smlouvu aktualizujte a limit navyšte tak, aby odpovídal reálné ceně vybavení. 

Schovávejte si proto veškeré účtenky od nákupů vybavení do domácnosti. Při řešení náhrady škody vám pomohou také fotografie zařízených místností před pojistnou událostí a po ní, lépe tak prokážete rozsah škody. 

Jak na pojistném ušetřit?

Mít dobře pojištěný domov ještě neznamená, že musíte za pojistku platit zbytečně moc. Cenově nejvýhodnější cestou je volba roční frekvence platby pojistného a sjednání si více druhů pojištění u jedné instituce. Některé pojišťovny dokonce poskytují slevu při uzavření pojistky online. Například Generali Česká pojišťovna nabízí balíček Můj majetek, který zahrnuje nejen pojištění majetku, ale také odpovědnosti za škodu a řadu dalších možností připojištění včetně asistenčních služeb. Při sjednání online navíc získáte 20% slevu.


Autor: TZ, red

Praha 11 se zapojila do kampaně 100 gramů pro přírodu

Dnes v 17:52

Kampaň na podporu recyklace mobilních telefonů k umožnění opětovného využití surovin. V rámci grantu hl. m. Prahy a ve spolupráci se společností Remobil se k ní od 3. do 21. října připojila jedenáctá městská část.

Praha 1 zve na trhy, budou sýry

Dnes v 16:05

Na Malostranském náměstí se ve čtvrtek 6. října opět konají trhy. Kromě běžné nabídky můžete nakoupit francouzské sýry, které už nějakou dobu na trzích schází, ale také vína, zavařeniny a další lahůdky.

Semínkovna oslaví narozeniny, už sedm let učí Čechy semenařit

Dnes v 09:44

Iniciativa Semínkovna slaví. Už sedmým rokem si Češi mohou vyměňovat semínka v rámci semínkových knihoven neboli Semínkoven. Letošní rok je pro iniciativu v mnoha ohledech zlomový. Zájemci najdou semínkovnu již na více než 200 místech v České republice, a několik jich je také na...

Praha 6: Nejlepší učitelé převzali ocenění

Včera v 16:22

Radnice Prahy 6 pravidelně oceňuje nejlepší učitele ve svých základních školách. Titul Vynikající učitel převzali pedagogové, kteří do své náročné práce přinášejí něco navíc, ať už jsou to atraktivní metody práce, inovace, spolupráce s dalšími institucemi, integrace znevýhodněných žáků nebo...

Opatření pro pražské domácnosti ohrožené inflací

Včera v 08:30

Balíček pomoci Pražanům, kteří jsou nejvíce ohroženi chudobou či ztrátou bydlení, je připraven. Informoval o tom pražský magistrát.

Anketa a vycházky. Zapojte se do tvorby budoucí podoby Trojmezí

Včera v 07:11

Od 3. do 13. října mohou zájemci navštívit informační a participační kontejner, kde se dozví všechny důležité informace o návrhu podoby území tzv. Trojmezí. Zároveň se bude moci zapojit do jeho finální podoby prostřednictvím ankety, která bude připravena on-line i v papírové verzi a k dispozici na...

Dobročinný bazar v kapli sv. Václava

2. října 2022 v 09:03

V kapli sv. Václava ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze 4 proběhne od čtvrtka 6. října do soboty 8. října Dobročinný bazar, kde si můžete nakoupit něco slušivého, potřebného nebo hezkého.

Hasičský bál v Malostranské besedě

2. října 2022 v 07:08

Sbor dobrovolných hasičů Praha 1 pořádá v sobotu 8. října v Malostranské besedě již desátý Hasičský bál.

Praha 14: Retro Party na Plechárně

30. září 2022 v 10:08

Přijďte si v pátek 7. října zatančit na Plechárnu, začíná se ve 14 hodin.

Praha 2 podporuje recyklaci starých telefonů

30. září 2022 v 09:56

Radnice Prahy 2 se zapojuje do podzimní kampaně neziskového projektu REMOBIL s názvem 100 gramů pro přírodu. Staré a nepotřebné mobilní telefony budou moci občané od 3. do 21. října odevzdat jak v prostorách úřadu městské části, tak i v místní knihovně na Vinohradské...

Dobrobazar: Darujte druhý život nevyužitým věcem

30. září 2022 v 07:29

Výtěžek z prodeje podpoří komunitní život Dolních Měcholup a okolí, akce se koná 8. října.

Zbraslav ožije festivalem ZbrasLOVE

30. září 2022 v 07:17

Široké spektrum kulturních, kreativních a komunitních programů čeká již tento pátek 30. září na všechny obyvatele a návštěvníky pražské Zbraslavi, kde se vůbec poprvé uskuteční pouliční festival ZbrasLOVE. 

Další články
Nahoru