Dnes Sobota - zatazeno 12°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 8°C
Sobota 1. 4. 2023
Svátek má Hugo
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Pojištění domácnosti: Jak ho sjednat, aby byl váš byt perfektně chráněný
Ilustrační foto: Unsplash.com

Pojištění domácnosti: Jak ho sjednat, aby byl váš byt perfektně chráněný

Pojištění domácnosti vám může ušetřit spoustu starostí, ať už bydlí kdekoliv. Statistiky sice ukazují, že počty vloupání klesají, přesto ale v tomto ohledu Praha stále výrazně vede oproti jiným městům. Přečtěte si, jak svůj domov co nejlépe chránit a jak při sjednávání pojistky výrazně ušetřit.

Pojištění majetku chrání jednu z nejdůležitějších věcí v našem životě – domov. Dobře nastavené pojištění domácnosti vám navíc zajistí nejen náhradu vzniklé škody, ale i pomoc s řešením nenadálé situace. Řada pojišťoven totiž k pojistce nabízí také asistenční služby zdarma. Operátoři na asistenční lince vám tak v případě pojistné události poskytnou podporu a na místo nehody objednají potřebné řemeslníky nebo poradí, na koho se obrátit. Při výběru pojistky zvažte, která rizika vašemu domovu reálně hrozí. Zatímco na venkově bývají větší hrozbou přírodní živly, ve městech je to zase krádež anebo vytopení.

Tip: Cennosti, jako šperky nebo starožitnosti, se vyplatí mít ukryté v trezoru. I zabezpečení vašeho domova má vliv na částku, kterou za pojištění domácnosti nakonec zaplatíte. 

Správně nastavený pojistný limit je základ

Při sjednávání výše pojistného limitu mějte na paměti, že neplatí: čím vyšší limit, tím vyšší náhrada škody. Základem dobře nastavené pojistky je znalost skutečné hodnoty vybavení domácnosti. Pokud byste cenu nadhodnotili, budete pojistné zbytečně přeplácet. Tomu se vyhnete i pravidelnou aktualizací smlouvy. Domov je totiž neustále vylepšován, cena starších spotřebičů zase rychle klesá, a tím se mění celková hodnota domácnosti, která se promítne právě do výše pojistného plnění. Ideálně jednou za dva roky tak pojistnou smlouvu aktualizujte a limit navyšte tak, aby odpovídal reálné ceně vybavení. 

Schovávejte si proto veškeré účtenky od nákupů vybavení do domácnosti. Při řešení náhrady škody vám pomohou také fotografie zařízených místností před pojistnou událostí a po ní, lépe tak prokážete rozsah škody. 

Jak na pojistném ušetřit?

Mít dobře pojištěný domov ještě neznamená, že musíte za pojistku platit zbytečně moc. Cenově nejvýhodnější cestou je volba roční frekvence platby pojistného a sjednání si více druhů pojištění u jedné instituce. Některé pojišťovny dokonce poskytují slevu při uzavření pojistky online. Například Generali Česká pojišťovna nabízí balíček Můj majetek, který zahrnuje nejen pojištění majetku, ale také odpovědnosti za škodu a řadu dalších možností připojištění včetně asistenčních služeb. Při sjednání online navíc získáte 20% slevu.


Autor: TZ, red

V šest U Kalicha

Včera v 09:07

Praha 2 připomíná narození spisovatele, novináře, autora Osudů dobrého vojáka Švejka Jaroslava Haška, od jehož narození uplyne 30. dubna 140 let. Zábavný večer věnovaný Haškovi se koná v Hostinci U Kalicha 26. dubna.

Grill fest na náplavce

30. března 2023 ve 13:40

Ze Smíchovské náplavky se v sobotu 15.dubna stane grilovací zóna. Ochutnáte grilované selátko na rožni, steaky, burgery, žebra. Na své si však přijdou i ti, kteří masu dvakrát neholdují. Na ně čeká výběr grilovaných sýrů, zeleniny nebo vegetariánských burgerů.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 14. týden

30. března 2023 v 10:00

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na Slunečním náměstí začnou v dubnu trhy

30. března 2023 ve 04:23

V pondělí 3. dubna začnou na Slunečním náměstí v Nových Butovicích tradiční farmářské trhy. Po zimní přestávce budou mít návštěvníci možnost trhy navštívit každé pondělí od 8 do 18 hodin.

Soutěž v angličtině pro žáky základních škol

29. března 2023 ve 13:27

Včera se v Základní škole s rozšířenou výukou jazyků Bronzová v Praze 13 konala soutěž Go ahead with english. Soutěž pro žáky základních škol se koná již od roku 2000 pod záštitou třinácté městské části. Letošního ročníku se zúčastnilo 109 žákyň a žáků ze 30 základních škol z Prahy...

V Letňanech půjdou prvňáčci k zápisu

28. března 2023 ve 14:49

Zápis do 1. ročníku základních škol pro školní rok 2023/2024 v Letňanech se bude konat v pondělí 3. dubna od 13 do 18 hodin a v úterý 4. dubna od 13 do 17 hodin.

S Euroklíčem na bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách v Evropě

28. března 2023 v 11:14

S pomocí Euroklíče se dostane osoba se zdravotním postižením nebo rodiče/pěstouni pečující o dítě do 3 let na vybraná bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách, metru, čerpacích stanicích ve většině států Evropy. Euroklíč si mohou obyvatelé Prahy 13 vyzvednout...

Jarní botanická burza Na Slupi

28. března 2023 v 09:28

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy pořádá v pátek 21. dubna v 10:00 až 14:00 hodin burzu, které se zúčastní zejména drobní pěstitelé specialisté.

Ukliďme Jižní Město. Praha 11 se připojí k tradiční akci

28. března 2023 v 08:30

Praha 11 se tento týden připojí k celonárodní akci Ukliďme Česko. Hlavním úklidovým dnem akce bude sobota 1. dubna.

Vycházky, hudba i výlet. Dvojka pro přátele kultury zve na akce

27. března 2023 v 10:31

Tipy na akce v Praze 2, hudbu, výtvarné umění, literaturu nebo divadlo nabízí klub Dvojka pro přátele kultury.

V Praze 9 se bude podruhé uklízet

27. března 2023 v 10:24

Minulý týden proběhla v Praze 9 akce Pojďme spolu Uklidit Devítku. Druhý termín úklidu se koná první dubnový den od 9 hodin. Sraz je u Holetu Ivka. Radnice dodá pytle a rukavice a odveze odpad.

Další články
Nahoru