dnes
Čtvrtek - skorojasno
10°C
zítra
Pátek - zatazeno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Pojďtež pobejt v době Vácslavovej blahej paměti, láká Praha 12 na slavnosti

Pojďtež pobejt v době Vácslavovej blahej paměti, láká Praha 12 na slavnosti

Na vědomost se dává, že městská část s agenturou Mág, slavnosti Svatováclavské pořádá, k tomu skupina Zlatá podkova s šermířem Tollranderem se přidává. Praha 12 zve na dnešní Svatováclavské slavnosti. Svatováclavský jarmark probíhá také v třinácté městské části.

 „Všechny velmi zveme v sobotu 28. září na naše Svatováclavské slavnosti, průvod bude vycházet z Obchodního náměstí ve 14 hodin a přejde se na náměstí Sofijské, kde budou probíhat trhy již od 9 do 18 hodin,“ zve na slavnosti místostarostka městské části Praha 12 Eva Tylová.

Podle organizátorů „spatřiti možno bude Sv. Václava se svou družinou, šermíři do reje se zapojí, hudba i všelicí kejklíři do soutěží pohoní a koníci děti povozí, též i radní – páni vysocí se dostaví“.

Svatováclavský jarmark na Slunečním náměstí

V rámci probíhajícího Festivalu volného času v Praze 13 městská část zve na akci Svatováclavský jarmark. Koná se v sobotu 28. září od 9.30 do 17.00 na Slunečním náměstí v Nových Butovicích (nedaleko stanice metra B Hůrka).

Ve stáncích na Slunečním náměstí bude možno si zakoupit výrobky chráněných dílen, případně si některé vyrobit vlastnoručně.

svatovaclavsky-jarmark-plakat-nahled Po celý den bude probíhat doprovodný program – například v 10 hodin vystoupí taneční skupina Sandra 96, ve 14.30 Divadlo sester Brokových, v 16.00 začíná koncert Františka Nedvěda ml.

Od 10 do 16 hodin budou probíhat kreativní programy Lesů hl. m. Prahy a Muzea hl. m. Prahy pro celou rodinu.

Ve stejném čase se bude konat Den otevřených dveří v Komunitním centru sv. Prokopa.


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru