dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Pojďte na férová místa, my víc vyděláme. Praha hledá nové nájemce stanovišť taxislužby
Ilustrační foto: archiv MHMP

Pojďte na férová místa, my víc vyděláme. Praha hledá nové nájemce stanovišť taxislužby

Od probíhající soutěže si metropole slibuje vyšší příjem za pronájem míst taxislužby, noví nájemci mají být známí v červenci. V Praze tak bude mít po skončení soutěže nového nájemce všech 45 stání označených cedulí fair-place.

„Původní systém pronájmu nebyl pro Prahu výhodný. V momentě, kdy mělo stanoviště tři místa, Praha dostala 3000 korun ročně. Nyní bude rozhodovat nejvyšší nabídnutá částka," uvedl radní Lukáš Manhart (TOP 09).

Podle dřívějšího způsobu výběru Praha vybírala nájemce losováním a ti pak platili tisícikorunu za jedno stání za rok. Například Na Perštýně, kde již byl vybrán nový nájemce, město získalo podle starých pravidel z pronájmu sedmi stanovišť 7000 korun ročně, nově to bude 2,117 milionu za rok.

Mezi nově zařazenými stanovišti, pro které Praha hledá správce, je mimo jiné roh ulic Na Příkopě a Panské, náměstí Fraze Kafky a Jana Palacha nebo Wilsonova před hlavním nádražím a náměstí Republiky před Obecním domem. „Nabídky mohou zájemci posílat do půlky června, rada by je měla projednat v červenci a následně začneme podepisovat nájemní smlouvy," popsal radní.

Praha již pronajala stanoviště například na Malostranském a Václavském náměstí, na křižovatce Revoluční a Truhlářské, Na Perštýně, Na Florenci, Dukelských hrdinů a v Lomnického. Všechna místa, s výjimkou Lomnického, obsadí AAA Radiotaxi, která nabídla nejvyšší částku. V Lomnického budou stát vozy firmy Modrý anděl.

Stanoviště zařazená do soutěže jsou takzvaná fair place – ta dávají cestujícím záruku, že zde stojící taxi nebude předražené a taxikáři musí dodržovat maximální ceny stanovené městskou vyhláškou. V současnosti je to 28 korun za kilometr. Stanoviště se správcem mají kapacitu 150 vozů. Na místech bez správce je 196 parkovacích míst.


Další články
Nahoru