dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Pražské krimi

Pojď si vrznout a taky něco zobnout. Sex a drogy na Václavském náměstí

Václavské náměstí patří mezi lokality, ve které vzhledem k její dobré dostupnosti, velkému výskytu lidí i míst k ukrytí bují pouliční kriminalita. Běžně jsou v oblasti přítomni jak uniformovaní policisté, tak například kriminalisté z takzvaného kapsa týmu. Nicméně i tak se zde s přestupkovými delikty a pouliční kriminalitou můžete setkat.

„V průběhu července provedli osmého oddělení prvního policejního obvodu na Václaváku hned sedm speciálních akcí, při kterých odhalili desítky deliktů počínaje těmi správními v podobě například nabízení reklamních letáků, až po ty trestně právní, jako je distribuce drog,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Celkem bylo zadrženo 130 osob, které se dopustily již zmiňovaných správních, nebo trestně právních deliktů. Jednalo se konkrétně o nabízení sexu, nebo erotických služeb, narušení veřejného pořádku, nabízení reklamy, neoprávněné držení drog přestupkového charakteru.

„Ušetřeni“ nebyli ani cizinci. U těch kriminalisté v šesti případech zjistili porušení parametrů pobytového zákona tím, že například u sebe neměli tímto zákonem předepsané doklady.

„Během celkem sedmi akcí se detektivům podařilo odhalit i šest trestných činů. Šlo o výtržnictví, přechovávání nebo distribuce omamných a psychotropních látek a jedů,“ dodal Hulan.

Podle něj se pachatelé, především správních deliktů, na Václavské náměstí od chvíle svého odhalení už nevrací a ani nejsou nahrazováni nikým jiným. Až následující měsíce ukážou, zda má tento vývoj trvalejší charakter.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru