dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Pohřešují se dvě dívky: v neděli se nevrátily z procházky, mobily mají vypnuté
Pohřešované dívky. Adéla Uhlířová (vpravo) a Marie Sémová. Foto: Policie ČR

Pohřešují se dvě dívky: v neděli se nevrátily z procházky, mobily mají vypnuté

Policie žádá o pomoc při pátraní po dvou pražských dívkách, které doma v neděli odpoledne rodičům sdělily, že se jdou projít a ve stanovený čas se už nevrátily. Jejich mobilní telefony jsou od půl sedmé v podvečer vypnuté a rodičům doposud o sobě nepodaly žádnou zprávu.

Policisté z obvodního oddělení v Mnichově Hradišti objevili dnes kolem půl čtvrté odpoledne obě pohřešované dívky v jedné z jeskyní v tamním parku. Dívky byly v pořádku a policisté momentálně zjišťují okolnosti jejich útěku. Provádí například výslechy a další nezbytné a administrativní úkony. Poté dojde k odhlášení dívek z celostátního pátrání.

Zdroj: Policie ČR

„Rodina nejprve hledala dívky sama, kolem půl jedenácté večer pak pohřešování nahlásila na jednom z místních oddělení na Praze 4. Ani jedna z dívek nemá podle rodičů žádné výchovné problémy, v minulosti ještě nebyly pohřešované. Jsou zdravé, bez zdravotních potíží,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Čtrnáctiletá dívka Adéla Uhlířová odešla krátce před šestnáctou hodinou z místa trvalého bydliště v Letovské ulici v pražských Letňanech a teprve jedenáctiletá Marie Sémová odešla z domova v Libušské ulici na Praze 4 mezi půl šestou a šestou hodinou v podvečer.

Doma sestřenice sdělily, že se jdou pouze projít po Praze, ovšem nezmínily se kam a s kým. S největší pravděpodobností by se měly pohybovat společně na území metropole. Jejich poslední místo výskytu kriminalisté evidují kolem půl sedmé v podvečer na ulici Pšenčíkova v Praze 4 – Kamýku.
   

Popis dívek:

Starší Adéla Uhlířová je vysoká asi 160 centimetrů, štíhlé postavy. Má světlou pleť, delší blond vlasy a modré oči. Oblečená byla do béžové kožené bundy a úzkých džínů.

Její sestřenice Marie Sémová je vysoká mezi 150 až 160 centimetry, štíhlé postavy. Má světlou pleť, delší vlasy obarvené na černo a hnědozelené oči. Oblečená byla do fialového kabátu s kostkami olemovanými červeno-bílou barvou a tmavě modrých džínů. Na nohou měla kotníkové boty bílé až béžové barvy.

„Jakékoli informace k pohybu obou dívek přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158 nebo kterékoli služebně policie,“ sdělila policejní mluvčí Jana Rösslerová.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru