dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Letní Praha

Pohřbívání a smrt. Mimořádná prohlídka v Hrdličkově muzeu člověka

Ve středu 26. července se v Hrdličkově muzeu člověka v Praze 2 koná mimořádná tematická prohlídka. Uslyšíte o nejstarších hrobech u nás, které se nacházejí na území Moravy v Dolních Věstonicích a seznámíte se se zajímavostmi o nejslavnějším nálezu z této oblasti – Věstonické Venuši.

Dozvíte se, k čemu sloužily a stále slouží posmrtné masky a odlitky rukou ze sbírky Hrdličkova muzea člověka a jakým významným osobnostem byly odebrány v posledních několika letech. Seznámíte se s osudy Dahomejky Gutty, jejíž ostatky spočívají v muzeu.

Poznáte rozdíl mezi přirozenou a umělou mumifikací. Nahlédnete pod obinadla staroegyptských mumií. Dozvíte se, jaké objevy vyšetření dávných mumií mohou přinést, a dostanete několik tipů, kam se za mumiemi v Česku vydat.

Zájemci, kteří touží žít věčně, jistě na konci přednášky ocení několik praktických rad, jak zachovat své tělo do doby, kdy bude technologie na takové úrovni, že vás „vzkřísí“ a vyléčí všechny vaše nemoci. Prodiskutovat můžete i možnosti a typy moderního pohřbívání, například v podobě tzv. přírodního hřbitova, který je součástí hřbitova v Praze – Ďáblicích.

Začátek v 17 hodin, rezervace již nyní na webových stránkách muzea nebo na telefonním čísle 724 039 933. Viničná 7, Praha 2.


Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru