dnes
Úterý - polojasno
26°C
zítra
Středa - polojasno
29°C
pozítří
Čtvrtek - bourky
28°C
Pohozená krabice ukrývala prochladlé štěně
O fenku se už starají v trojském útulku. Foto (3x): MP Praha

Pohozená krabice ukrývala prochladlé štěně

Kňučení ozývající se z krabice pohozené na trávníku ve Vysočanech upoutalo v sobotu večer pozornost kolemjdoucího muže. Ten ve stísněném prostoru objevil prochladlé štěně.

Nálezce odnesl zvíře domů do tepla a další den ho odvezl do trojského útulku pro opuštěná zvířata. Tam si přítulnou fenku převzali ošetřovatelé a po nezbytné péči bude následně předána do nového domova.

„Velký dík patří pozornému muži, který vzhledem ke chladnému počasí a teplotám pod nulou zvíře zachránil před možným uhynutím,“ uvedla v tiskovém prohlášení Městská policie hl. m. Prahy, která útulek provozuje.

V útulku musí nalezené zvíře strávit pár týdnů v karanténě, následně se může stěhovat za někým, kdo o to projeví seriózní zájem.

fenka-v-krabici

fenka-v-krabici-2


Pokračuje výstavba sportovního hřiště v Praze 2. Kácet se musí kvůli bezpečnosti, zní z radnice

Včera ve 21:40

Na rohu ulic Na Smetance a Italská od loňského roku vzniká moderní multifunkční sportoviště, které budou navštěvovat stovky žáků z nedaleké ZŠ a MŠ Na Smetance, ale i děti z dalších škol či z Domu dětí a mládeže Praha 2. Postupně jej začnou využívat i děti z ostatních základních a mateřských škol...

Nadace Pražské děti předá šek na 1,1 milionu korun pro kliniku dětské hematologie a onkologie

Včera v 18:01

Ve čtvrtek 20. června dopoledne předá Nadace Pražské děti (předseda správní rady a 1. místostarosta Prahy 1 Petr Hejma a další členové správní rady) šek na 1,1 milionu korun, a to přednostovi Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol Janu Starému. Předání se uskuteční na klinice...

Praha 11: Seznamte se s návrhy druhého ročníku participativního rozpočtu

16. června 2019 v 07:56

V pondělí 17. června se od 18 hodin s návrhy můžete seznámit ve foyer Komunitního centra Matky Terezy.

Přednášky pro cizince: Poznání české kultury a povahy

15. června 2019 ve 12:27

Vzdělávací a informační centrum Praha 5 otevírá kromě konverzací v češtině také praktické přednášky pro cizince, zaměřené na poznání české kultury a povahy. První přednáška proběhne ve středu 19. června v 17 hodin.

Další články
Nahoru