Dnes Úterý - jasno 10°C
Zítra Středa - polojasno 8°C
Úterý 4. 10. 2022
Svátek má František
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Letní PrahaVýstavy

Pohoupejte se v nové výstavě We met again Milana Sodomy v Palladiu  

3. 7. 2022 - 31. 8. 2022
Navštivte expozici výtvarníka Milana Sodomy v Palladium Art Space, v budově bývalých kasáren v pražském obchodním centru Palladium. Milan Sodoma vystavuje velkoformátová plátna inspirovaná krásou žen. Návštěvníci uvidí i malbu ženy na houpačce, kterou Milan Sodoma namaloval na stěnu přímo při vernisáži. Součástí díla je i houpačka, na které se mohou příchozí pohoupat a užít si tak umění se vší jeho hravostí. Výstavu je možné shlédnout každý den zdarma od 9 do 21 hodin.

„Bylo to před 6 lety, kdy jsem procházel Palladiem a náhodou potkal Danielu, moji životní lásku a nyní i manželku. Kdybychom se tam nepotkali, kdoví, jak by to dopadlo. A tak když jsem dostal nabídku prostor k uspořádání výstavy v budově Palladia, která byla vlastně taky tak trochu náhodná, hned jsem si na tento důležitý okamžik vzpomněl a rozhodl se svou výstavu věnovat tomuto odkazu. V dalším významu pak název vyjadřuje radost, že skoro po 3 letech, kdy nám všem život komplikovala pandemie, se opět můžeme scházet na výstavách,“ říká Milan Sodoma.

Milan Sodoma vystudoval SUPŠ v Uherském Hradišti. Po škole se mimo jiné věnoval grafickému designu, komiksu i komerční ilustraci, spolupracoval na několika uměleckých projektech. Tvoří velmi intuitivně a spontánně. Ačkoli někdy přichází k plátnu s určitou představou, každá postava jako by pod autorovýma rukama nakonec sama rozhodla, jak má vypadat a jaký příběh přináší. Linie ženského těla v černé, někdy hnědé barvě na bílém plátně či papíru působí smyslně, křehce, něžně, láskyplně… stejně jako žena samotná. „Díky mým obrazům mohu s ženami komunikovat a jednoduše jim říct: Jsi žena, a to je úžasné!“ říká Milan Sodoma.


Autor: Alo

Doma i na cestách. Výstava v budově radnice

Dnes v 07:30

Výstava fotografií Doma i na cestách začíná v budově radnice v Ocelíkově ulici v Praze 11.

Pozvání do Galerie 9: Naturae

Včera v 18:40

Výstava je přátelským setkáním tří autorek – Moniky Drábkové, Lindy Čihařové a Naděždy Čichovské, které společně studovaly grafický obor na Výtvarné škole Václava Hollara v Praze. Společným jmenovatelem není jen přátelství, ale i tématika jejich prací, související různým způsobem...

Výstava výtvarných prací žáků a studentů pražských škol na Mariánském náměstí

27. září 2022 v 09:34

Od středy 21. září do čtvrtka 20. října je pro veřejnost volně přístupná v budově Nové radnice Magistrátu hl. m. Praha na Mariánském náměstí výstava soutěžní přehlídky výtvarných prací žáků a studentů pražských škol s názvem „Evropa, ve které chci žít. Praha v roce 2050“.  Žáci a studenti zde na...

Víkendová výstava andulek

23. září 2022 v 08:13

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy zve na výstavu andulek.

Mezinárodní výstava halančíků

23. září 2022 v 06:23

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy zve na výstavu ryb.

Století mučedníků. Výstava představí křesťany, kteří se stali obětmi totalitních režimů

21. září 2022 v 09:58

V pátek 23. září začne v Ambitu kláštera františkánů u Panny Marie Sněžné putovní výstava Století mučedníků (Century of Martyrs), která představuje osobnosti z různých evropských států, které zasvětily svůj život službě Bohu, lidem a společnosti. Muzeum paměti XX. století a Platforma evropské...

Kreslířka Bára z Nikolajky představí svůj nový projekt Barbora Sika

21. září 2022 v 09:44

Výrazná kreslířka Bára z Nikolajky představí na letošní výstavě Designblok svůj nový projekt Barbora Sika. Svou kolekci abstraktních maleb CirkLES uvede společně s nábytkářským duem BUDU. Instalace s mottem „Je to jen o úhlu pohledu“ oslaví svou vernisáž...

Festival volného času Prahy 13: Výstava hub v obřadní síni radnice

20. září 2022 ve 12:07

Česká mykologická společnost pořádá v obřadní síni radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí výstavu hub doplněnou soutěžemi pro děti a osvětovými přednáškami.

Vernisáž umělecké instalace: Dvě barevná vychýlení – Štěpán Málek

20. září 2022 v 08:33

Projekt Štěpána Málka Dvě vychýlení v barvě situovaný na podesty schodiště před Volnočasovým centrem H55 v Hloubětíně je inspirován kouzlem pohledového betonu, betonu jako materiálu, který nemusí být jen čímsi strohým a industriálním.

Výstava obrazů od umělců s mentálním postižením v Sovových mlýnech

18. září 2022 v 09:27

Každý může být umělcem. To je podtitul celorepublikové výtvarné soutěže pro výtvarně nadané lidi s mentálním postižením. Mimořádnou výstavu přihlášených uměleckých děl chystá od 20. září Museum Kampa.

Léna Brauner vystaví plátna z posledních dvou let

17. září 2022 v 10:11

Pouze tři dny, 25., 26 a 27. září, bude v Pražské tržnici k vidění doposud největší výstava umělkyně Lény Brauner s názvem Léna Brauner, hala č. 13.

Vlakem do stanice Budoucnost

16. září 2022 v 07:59

V rámci Evropského týdne mobility se ve dnech 20. až 22. září seznámíte na jednotlivých místech Prahy s rozvojovými záměry železnice v Praze a okolí. 

Výstava hub na farní zahradě

12. září 2022 ve 21:08

Hanspaulská výstava hub se už počtvrté koná v sobotu 17. září na farní zahradě u sv. Matěje v Praze 6. Součástí programu je také beseda, poradna, ochutnávka a letos možná i překvapení od mistra kuchaře. Vstup volný.  

Praha 5: Street Art Festival

12. září 2022 v 11:56

V Praze 5 se představí street-artové umění. Na několikametrových plátnech uvidíte díla Davida Strauzze, Jana Brenka, Maxima a dalších.

Další články
Nahoru