Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - oblacno 18°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Letní PrahaVýstavy

Pohoupejte se v nové výstavě We met again Milana Sodomy v Palladiu  

3. 7. 2022 - 31. 8. 2022
Navštivte expozici výtvarníka Milana Sodomy v Palladium Art Space, v budově bývalých kasáren v pražském obchodním centru Palladium. Milan Sodoma vystavuje velkoformátová plátna inspirovaná krásou žen. Návštěvníci uvidí i malbu ženy na houpačce, kterou Milan Sodoma namaloval na stěnu přímo při vernisáži. Součástí díla je i houpačka, na které se mohou příchozí pohoupat a užít si tak umění se vší jeho hravostí. Výstavu je možné shlédnout každý den zdarma od 9 do 21 hodin.

„Bylo to před 6 lety, kdy jsem procházel Palladiem a náhodou potkal Danielu, moji životní lásku a nyní i manželku. Kdybychom se tam nepotkali, kdoví, jak by to dopadlo. A tak když jsem dostal nabídku prostor k uspořádání výstavy v budově Palladia, která byla vlastně taky tak trochu náhodná, hned jsem si na tento důležitý okamžik vzpomněl a rozhodl se svou výstavu věnovat tomuto odkazu. V dalším významu pak název vyjadřuje radost, že skoro po 3 letech, kdy nám všem život komplikovala pandemie, se opět můžeme scházet na výstavách,“ říká Milan Sodoma.

Milan Sodoma vystudoval SUPŠ v Uherském Hradišti. Po škole se mimo jiné věnoval grafickému designu, komiksu i komerční ilustraci, spolupracoval na několika uměleckých projektech. Tvoří velmi intuitivně a spontánně. Ačkoli někdy přichází k plátnu s určitou představou, každá postava jako by pod autorovýma rukama nakonec sama rozhodla, jak má vypadat a jaký příběh přináší. Linie ženského těla v černé, někdy hnědé barvě na bílém plátně či papíru působí smyslně, křehce, něžně, láskyplně… stejně jako žena samotná. „Díky mým obrazům mohu s ženami komunikovat a jednoduše jim říct: Jsi žena, a to je úžasné!“ říká Milan Sodoma.


Autor: Alo

Mezinárodní výstava koček 2023

Včera v 09:43

Mezinárodní výstava ušlechtilých koček se uskuteční ve dnech 1. a 2. dubna v tělocvičně ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě.

V trojské Galerii U lávky vystavuje Jan Kavan grafiky

15. března 2023 ve 22:24

V Galerii U lávky v Praze – Troji (ul. Povltavská 42/21)  lze až do 30. dubna navštívit výstavu Jan Kavan – Grafiky z archivu. Expozice je otevřena v pátek od 13 do 17 hodin a o víkendu od 10 do 18 hodin. Vstup je volný.

Výstava: Poselství ukrytá v perníku

15. března 2023 v 07:13

Muzeum města Prahy pořádá v Zámeckém areálu Ctěnice výstavu věnovanou tradici českého perníkářství. Poselství ukrytá v perníku je výstavní projekt české malířky žijící ve Francii Andrey Schmidt. 

Sto let Lubomíra Lipského v Betlémské kapli

14. března 2023 ve 12:59

Ve středu 19. dubna by herec Lubomír Lipský oslavil své sté narozeniny. Betlémská beseda spolu s hercovou rodinou zvou do Betlémské kaple v Praze 1 na výstavu a slavnostní večer. Jednodenní výstava bude veřejnosti otevřena od 12 hodin a můžete si zde připomenout celoživotní divadelní i filmovou...

Do Prahy se vrací přehlídka architektury ze dřeva, dorazí světoví architekti

14. března 2023 v 09:08

Už poosmnácté v Praze proběhne Salon dřevostaveb, festival současné dřevěné architektury, který klade důraz na udržitelnost, je inspirací pro odpovědný životní styl i platformou pro setkání architektů z celého světa, firem z oboru, developerů či investorů. Součástí bude řada přednášek i venkovní...

Můj vinohradský život Jiřího Schmiedta

14. března 2023 v 08:56

Na radnici Prahy 2 byla tento týden zahájena výstava obrazů Jiřího Schmiedta, herce, režiséra, ale také horského vůdce a malíře.

Výstava Olgy Michálkové

9. března 2023 v 16:39

Praha 1 zve na výstavu fotografií s názvem Olga Michálková – Selfies.

Karel Otto Hrubý: Retrospektiva

7. března 2023 ve 12:20

V dějinách české fotografie druhé poloviny dvacátého století bychom našli jen nemnoho tak vlivných, a přitom tak málo známých tvůrců, jako byl Karel Otto Hrubý (1916–1998). Byl to nejen výtečný autor, ale do dění ve fotografii se zapojoval také jako teoretik, kritik, kurátor, organizátor a...

Výstavu Jen tak najdete na radnici

4. března 2023 v 10:51

Březnová výstav fotografií autorek Vlasty Vobecké, Slávky Matouškové a Zuzany Janečkové s názvem Jen tak na radnici Prahy 11.

Další články
Nahoru