Dnes Čtvrtek - skorojasno 10°C
Zítra Pátek - oblacno 12°C
Čtvrtek 22. 4. 2021
Svátek má Evženie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pohotovost na Jižním Městě zůstane
Foto: Praha 11

Pohotovost na Jižním Městě zůstane

Rada městské části Praha 11 se rozhodla zachovat provoz lékařské a lékárenské pohotovosti v Šustově ulici i v následujících letech.

Na základě veřejné zakázky o poskytování pohotovostní služby tak rada v prosinci schválila smlouvu se společností EUC Klinika Praha, která bude provoz pohotovosti pro dospělé zajišťovat na Jižním Městě až do roku 2023.

„Pro Prahu 11 je provoz pohotovosti samozřejmě nákladný, v radě jsme se však jednoznačně shodli, že na zdraví obyvatel naší městské části šetřit nesmíme. Jsem proto moc rád, že se nám nakonec podařilo zajistit v rozpočtu dostatek prostředků, abychom zde mohli pohotovostní službu zachovat,“ uvedl Petr Jirava (ANO), radní pro sociální věci a zdravotnictví.

Jak dodává starosta městské části Jiří Dohnal (Piráti), pro veřejnost se zároveň nic nezmění: „Ordinační hodiny pohotovosti zůstanou stále stejné, tedy ve všední dny od 19:00 do 7:00 hodin, přičemž rozsah služeb odpovídá zdravotnickým službám poskytovaným praktickým lékařem pro dospělé. Pohotovostní lékárna bude i nadále fungovat 24 hodin denně,“ vysvětlil.


Praha 4: Zdarma cvičení s prvky Tai chi na Pankráci se vrací

14. dubna 2021 v 11:47

Pro všechny sportovní nadšence je i letos, stejně jako vloni, připraveno outdoorové Tai chi cvičení v parku Na Pankráci pod vedením Vlasty Pechové. První lekce proběhne 17. května od 18 hodin.

Iniciativa Daruju Krev spouští novou aplikaci pro dárce

5. dubna 2021 v 07:53

K příležitosti Světového dne zdraví spustí iniciativa Daruju Krev novou verzi mobilní aplikace, s jejímž vývojem začal loni student David Stančík. Nová verze má zpříjemnit proces darování krve a motivovat stávající i nové dárce. 

Letiště Praha spouští službu Fly via Prague pro přestupující cestující

30. března 2021 v 07:24

Letiště Praha od prvního dubna spustí službu pro nový segment cestujících, kteří v Praze přestupují mezi na sobě nezávislými lety různých dopravců. Projekt Fly via Prague posílí potenciál pražského letiště jako přestupního bodu a přispěje k většímu komfortu i v době postupného obnovování leteckého...

Další články
Nahoru