Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Čtvrtek 21. 1. 2021
Svátek má Běla
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pohotovost na Jižním Městě zůstane
Foto: Praha 11

Pohotovost na Jižním Městě zůstane

Rada městské části Praha 11 se rozhodla zachovat provoz lékařské a lékárenské pohotovosti v Šustově ulici i v následujících letech.

Na základě veřejné zakázky o poskytování pohotovostní služby tak rada v prosinci schválila smlouvu se společností EUC Klinika Praha, která bude provoz pohotovosti pro dospělé zajišťovat na Jižním Městě až do roku 2023.

„Pro Prahu 11 je provoz pohotovosti samozřejmě nákladný, v radě jsme se však jednoznačně shodli, že na zdraví obyvatel naší městské části šetřit nesmíme. Jsem proto moc rád, že se nám nakonec podařilo zajistit v rozpočtu dostatek prostředků, abychom zde mohli pohotovostní službu zachovat,“ uvedl Petr Jirava (ANO), radní pro sociální věci a zdravotnictví.

Jak dodává starosta městské části Jiří Dohnal (Piráti), pro veřejnost se zároveň nic nezmění: „Ordinační hodiny pohotovosti zůstanou stále stejné, tedy ve všední dny od 19:00 do 7:00 hodin, přičemž rozsah služeb odpovídá zdravotnickým službám poskytovaným praktickým lékařem pro dospělé. Pohotovostní lékárna bude i nadále fungovat 24 hodin denně,“ vysvětlil.


Recepty na koktejly s italským likérem Bombardino

9. ledna 2021 v 15:20

Italský likér Bombardino je novinkou z destilerie Saint Roch, jedná se o kombinací karibského rumu a vaječného likéru. Bombardino je novinkou rozšiřující portfolio českého distributora prémiových alkoholických i nealkoholických nápojů a vín Premier Wines & Spirits. 

Přednáška pro dospělé: Normální šílenství

8. ledna 2021 v 19:00

Představení nové knihy rozhovorů o duševním zdraví, léčbě a přístupu k lidem s psychickým onemocněním ve středu 13. ledna v 19 hodin.

Přednáška online: Rok 2021 ve znamení kovového Buvola

7. ledna 2021 v 09:40

Městská knihovna připravila na 11. ledna v 19 hodin on-line přednášku Rok 2021 ve znamení kovového Buvola.

Další články
Nahoru