dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Pohodlně k eurovolbám: Nová aplikace poradí, kam jít volit, a ukáže cestu autem, pěšky i na kole
Na elektronické mapě si můžete najít cestu do vaší volební místnosti. Stačí zadat adresu svého bydliště. Zdroj: mpp.praha.eu

Pohodlně k eurovolbám: Nová aplikace poradí, kam jít volit, a ukáže cestu autem, pěšky i na kole

Díky speciální mapě volebních okrsků voliči v Praze rychle najdou, do kterého okrsku patří, kde se nachází jejich volební místnost a jak se k ní ze svého bydliště nejsnáze dostanou. Mapa přehledně zobrazí i podrobné výsledky voleb do Evropského parlamentu, které se konají 23. a 24. května.

V elektronické mapě, kterou připravil Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) ve spolupráci s Odborem informatiky magistrátu a městskými částmi, je přehledně zaneseno všech 1104 pražských volebních okrsků.

Uživatelům stačí zadat adresu trvalého bydliště a poté se jim zobrazí detailní výřez příslušného okrsku s vyznačenou volební místností a její přesnou adresou.

Anketa

Půjdete k volbám do Evropského parlamentu?

48.5%
(48.5%)
43.2%
(43.2%)
8.3%
(8.3%)
„Některé velké městské části mají na svém území až stovku volebních okrsků, proto věřím, že uvítají tento přehledný způsob, jak své občany informovat o místech konání voleb,“ uvedl Jiří Čtyroký z IPR.

Mapa navíc nabídne i nejkratší trasu z bydliště voliče, ať už pojede autem, na kole nebo pěšky. Po sečtení hlasů mapa graficky zobrazí detailní výsledky voleb v podrobnosti jednotlivých okrsků.

„Po loňském úspěchu s aplikací pro parlamentní volby doufám, že Pražané ocení tuto pomůcku i při těchto volbách,“ dodal Čtyroký. Volební mapa bude připravena i na podzimní komunální volby.

Aplikace je k dispozici zde: http://mpp.praha.eu/app/map/volebni_mapa/volebni_okrsky/.

Čtěte také: Současnou Prahu lze porovnat s historickými mapami i leteckými snímky z padesátých let 


Další články
Nahoru