dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Advent v Praze

Pohlednice Josefa Lady, kostky v kostce nebo čtyřmetrový adventní věnec. V pondělí na Staromáku

Kuriózní předměty, osobnosti s rekordními dovednostmi a originálně pojaté Vánoce – na to se mohou těšit návštěvníci Staroměstského náměstí toto pondělí, 14. prosince. K vidění bude také 2539 dobových vánočních pohlednic Josefa Lady. Show Muzea rekordů a kuriozit z Pelhřimova pro malé i velké začne v centru Prahy v 16 hodin.

Tříhodinové vystoupení zpestří výstava unikátní „kostky v kostce v kostce v kostce v kostce v kostce v kostce!“ Tu vyrobil Miloslav Míšek z jednoho kusu duralu. Návštěvníci si prohlédnou také adventní věnec o průměru čtyři metry, který vyrobili obyvatelé obce Dříteč z 617 kilogramů kaštanů. Těch bylo celkem 61 728 a jejich zpracování zabralo 49 lidem 322 hodin.

Chybět nebude ani staročeský Betlém v demižonu, který patří ke sbírce Emanuela Hody, autora rekordních 966 kusů modelů v lahvích.

V centru největších adventních trhů vystoupí také Miroslav Stančík, který jako první hudebník v historii dokázal zahrát Montiho čardáš na heligonku. Skladbu o délce 4 minuty 21 vteřin uslyší návštěvníci trhů v doprovodu na chromatickou harmoniku. 

Chybět nebudou ukázky tradičních staročeských zvyků a hudební vystoupení.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru