Dnes Neděle - zatazeno -2°C
Zítra Pondělí - oblacno -3°C
Neděle 3. 12. 2023
Svátek má Svatoslav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Podzimní semestr kurzů v Komunitních centrech Prádelna, Louka a Konírna začíná
Kurz práce na PC pro seniory v KC Prádelna. Foto: P5

Podzimní semestr kurzů v Komunitních centrech Prádelna, Louka a Konírna začíná

Letní prázdniny skončily a začíná nový školní rok nejenom dětem, ale také seniorům z komunitních center Prádelna, Louka a Konírna.

V týdnu od 5. září začíná v Komunitním centru Prádelna většina pravidelných kurzů pro seniory. Konkrétně zavedený kurz Práce s PC v pondělí a ve středu bude nově rozdělen do pěti skupin dle pokročilosti a nové poradny s počítačovou technikou. 

Od prvního zářijového úterý lze také zajít na oblíbené kurzy práce s tabletem a tři skupiny, rozdělené též dle úrovně znalostí, kurzu zaměřeného na ovládání chytrých telefonů. Zároveň začínají pohybové aktivity pro seniory jako pondělní jógová cvičení, úterní zdravotní cvičení, pravidelné tréninky seniorského tanečního souboru Marietta či setkávání hráčů stolního tenisu. Pouze zdravotní gymnastika startuje až v říjnu. Stranou nezůstávají ani jazykové kurzy a konverzační skupiny. 

Kromě začátku zimního semestru kurzů pro seniory nabízí v září Prádelna také řadu akcí pro veřejnost. Tematicky k začátku nového školního roku se chystá tzv. Dětský swap, další z cyklu výměnných bazarů pro veřejnost, který je ale v tomto případě zaměřen pouze na děti. Akce se koná ve středu 7. září od 14 do 17 hodin. 

Dále se mohou přihlášení senioři zúčastnit workshopu „Bylinky u nás doma“ zajišťovaném Botanickou zahradou hl. m. Prahy, vydat se na vycházku s průvodcem do Betlémské kaple. Podrobný přehled termínů i další akce zájemci naleznou v programu centra nebo na webových stránkách www.kcpradelna.cz. Přihlásit se mohou prostřednictvím e-mailu: kcpradelna@seznam.cz. 

Rovněž v Komunitním centru Louka v září začínají pravidelné kurzy tréninku paměti, počítačů a mobilů a pokračují oblíbené „Vycházky se vzpomínkou“, kdy senioři navštíví s průvodkyní Ludmilou zajímavá místa Prahy. V rámci šicího klubu se budou vytvářet pohádkové bytosti do prostor v Raudnitzově domě. Registrace účastníků (kapacita omezena) na e-mailu: kclouka@seznam.cz. 

V Komunitním centru Konírna v Hlubočepech se bude pokračovat v oblíbených netradičních kurzech angličtiny „Cake and English“. V září si účastníci procvičí cizí jazyk při pečení Flapjacku. Novinkou je „Cvičení všemi smysly“, aktivita, kde se bude trénovat mozek skrze celé tělo. V rámci workshopů si zájemci procvičí rytmizace, dýchání, paměť a součást budou tvořit i procházky do přírody, na kterých poznají, že chůze je nejen zábava, ale i odpočinek a meditace. 

Ve středu 21. září se koná v Konírně Den zdraví u příležitosti Mezinárodního dne Alzheimerovy choroby pro Prahu 5. Jedná se o akci organizovanou Centrem sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5, p.o. ve spolupráci s MČ Praha 5. Registrace účastníků na aktivity Konírny (kapacita omezena) na e-mailu: kckonirna@seznam.cz. 

„Při vzdělávání seniorů je však současně nutné respektovat jejich specifika a potřeby, aby pro ně byla aktivita zajímavá a dobrovolně se do ní zapojili. Právě toto se v případě všech našich komunitních center zjevně daří, neboť zájem o jejich program je ze strany seniorů setrvale velký a drtivá většina ohlasů veskrze pozitivních,“ konstatoval radní Prahy 5 Petr Lachnit (ANO).


Autor: puc

V Domově seniorů v Krči již svítí vánoční stromy

1. prosince 2023 ve 12:05

Domov seniorů Krč ovládla vánoční atmosféra, klienti společně s ředitelkou domova Lenkou Kohoutovou a starostou Ondřejem Kubínem společně rozsvítili hned dva vánoční stromy.

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Praha 1: Heidi Janků a Bohuš Matuš vystoupí v Malostranské besedě

19. listopadu 2023 v 07:05

Praha 1 zve na společenské odpoledne pod názvem Veselé Vánoce z cyklu Pohodové melodie pro starší a pokročilé. Uskuteční se v neděli 17. prosince od 15 hodin v sále Malostranské besedy.

Obědy pro seniory za šedesát korun

16. listopadu 2023 ve 12:00

K jídelnám, kam si mohou senioři z Prahy 6 zajít na dobrý a kvalitní oběd za 60 korun, nově přibyla Menza Kajetánka.

Dům vzpomínek pro seniory Prahy 9

14. listopadu 2023 v 08:36

Místostarostka Prahy 9 Kamila Matějková oslovila spolek Loutky v nemocnici, který chodí hrát dětem do nemocnic a seniorům do domovů nebo na geriatrii, aby kousek sváteční atmosféry přivezly seniorům městské části.

Srdce osmičky pomáhá seniorům, rodinám a klientům sociálních služeb

11. listopadu 2023 v 08:35

Projekt Srdce osmičky pro seniory, rodiny a klienty sociálních služeb v Praze 8 připravila místostarostka Prahy 8 Vladimíra Ludková (ODS).

Zimní bál pro seniory Prahy 10

8. listopadu 2023 v 19:18

V pátek 24. listopadu se v KD Barikádníků uskuteční Zimní bál pro seniory Prahy 10. Vystoupí taneční orchestr Stanislava Douši, připravena jsou taneční vystoupení a tombola. Bál je určený pro seniory ve věku 60 let a více s trvalým bydlištěm na území desáté městské části. Dvě vstupenky na osobu je...

Senior akademie v Praze 9

4. listopadu 2023 v 10:04

Praha 9 od ledna příštího roku otevře radnice Senior akademii, cyklus vzdělávacích programů prevence kriminality zaměřený na informování dříve narozených, kteří patří ke zranitelnější části společnosti.

Praha 9 chystá vánoční dárek pro seniory

29. října 2023 ve 13:07

Každoročně zpříjemňuje devátá městská část seniorům adventní čas představením v Divadle GONG.

Fórum mladých hraje seniorům

16. října 2023 v 11:44

V Klubu seniorů Tomáš v Praze 1 budou ve čtvrtek 19. října hrát seniorům. 

Další články
Nahoru