Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 18°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Podzimní semestr kurzů v Komunitních centrech Prádelna, Louka a Konírna začíná
Kurz práce na PC pro seniory v KC Prádelna. Foto: P5

Podzimní semestr kurzů v Komunitních centrech Prádelna, Louka a Konírna začíná

Letní prázdniny skončily a začíná nový školní rok nejenom dětem, ale také seniorům z komunitních center Prádelna, Louka a Konírna.

V týdnu od 5. září začíná v Komunitním centru Prádelna většina pravidelných kurzů pro seniory. Konkrétně zavedený kurz Práce s PC v pondělí a ve středu bude nově rozdělen do pěti skupin dle pokročilosti a nové poradny s počítačovou technikou. 

Od prvního zářijového úterý lze také zajít na oblíbené kurzy práce s tabletem a tři skupiny, rozdělené též dle úrovně znalostí, kurzu zaměřeného na ovládání chytrých telefonů. Zároveň začínají pohybové aktivity pro seniory jako pondělní jógová cvičení, úterní zdravotní cvičení, pravidelné tréninky seniorského tanečního souboru Marietta či setkávání hráčů stolního tenisu. Pouze zdravotní gymnastika startuje až v říjnu. Stranou nezůstávají ani jazykové kurzy a konverzační skupiny. 

Kromě začátku zimního semestru kurzů pro seniory nabízí v září Prádelna také řadu akcí pro veřejnost. Tematicky k začátku nového školního roku se chystá tzv. Dětský swap, další z cyklu výměnných bazarů pro veřejnost, který je ale v tomto případě zaměřen pouze na děti. Akce se koná ve středu 7. září od 14 do 17 hodin. 

Dále se mohou přihlášení senioři zúčastnit workshopu „Bylinky u nás doma“ zajišťovaném Botanickou zahradou hl. m. Prahy, vydat se na vycházku s průvodcem do Betlémské kaple. Podrobný přehled termínů i další akce zájemci naleznou v programu centra nebo na webových stránkách www.kcpradelna.cz. Přihlásit se mohou prostřednictvím e-mailu: kcpradelna@seznam.cz. 

Rovněž v Komunitním centru Louka v září začínají pravidelné kurzy tréninku paměti, počítačů a mobilů a pokračují oblíbené „Vycházky se vzpomínkou“, kdy senioři navštíví s průvodkyní Ludmilou zajímavá místa Prahy. V rámci šicího klubu se budou vytvářet pohádkové bytosti do prostor v Raudnitzově domě. Registrace účastníků (kapacita omezena) na e-mailu: kclouka@seznam.cz. 

V Komunitním centru Konírna v Hlubočepech se bude pokračovat v oblíbených netradičních kurzech angličtiny „Cake and English“. V září si účastníci procvičí cizí jazyk při pečení Flapjacku. Novinkou je „Cvičení všemi smysly“, aktivita, kde se bude trénovat mozek skrze celé tělo. V rámci workshopů si zájemci procvičí rytmizace, dýchání, paměť a součást budou tvořit i procházky do přírody, na kterých poznají, že chůze je nejen zábava, ale i odpočinek a meditace. 

Ve středu 21. září se koná v Konírně Den zdraví u příležitosti Mezinárodního dne Alzheimerovy choroby pro Prahu 5. Jedná se o akci organizovanou Centrem sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5, p.o. ve spolupráci s MČ Praha 5. Registrace účastníků na aktivity Konírny (kapacita omezena) na e-mailu: kckonirna@seznam.cz. 

„Při vzdělávání seniorů je však současně nutné respektovat jejich specifika a potřeby, aby pro ně byla aktivita zajímavá a dobrovolně se do ní zapojili. Právě toto se v případě všech našich komunitních center zjevně daří, neboť zájem o jejich program je ze strany seniorů setrvale velký a drtivá většina ohlasů veskrze pozitivních,“ konstatoval radní Prahy 5 Petr Lachnit (ANO).


Autor: puc

Linka seniorů: Nejistota, alkohol nebo deprese

3. října 2022 v 07:29

Na krizovou telefonickou Linku seniorů 800 200 007 se obrací senioři, kteří se obávají přicházející zimy. Nastávající topné období a nejistota rostoucích životních nákladů jsou dalším z řady stresorů, kterým mnoho volajících čelí. Existenční problémy patří dlouhodobě mezi nejčastější témata na...

Svátek seniorů 2022 v parku Kampa

3. října 2022 v 07:18

Ve čtvrtek 6. října se od 10 do 17 hodin v parku Kampa koná kulturní akce pro celou rodinu.

Praha 14: Kurzy sebeobrany pro seniory

27. září 2022 v 11:22

V pondělí 3. října začínají na Plechárně kurzy sebeobrany pro seniory. Volná místa stále jsou a kurz je zdarma.

Zvýhodněné plavání pro seniory a zdravotně postižené

20. září 2022 v 07:43

Praha 11 obnovila zvýhodněné vstupné pro seniory a osoby zdravotně postižené do Plaveckého bazénu Jednáctka od 1. září.

Praha 11: Páteční dopolední setkávání nejen pro seniory

19. září 2022 ve 12:37

Po prázdninách se opět obnovilo dopolední setkávání nejen pro seniory Prahy 11.

Písničky s humorem pro seniory

19. září 2022 v 10:40

Středisko sociálních služeb Prahy 1 zve seniory na akci Písničky s humorem, která se koná v úterý 20. září od 15 hodin v Malostranské besedě.

Praha 6: Soutěžní odpoledne Sportujeme v každém věku

19. září 2022 v 07:00

Praha 6 a FTSV UK zvou aktivní seniory na desátý ročník sportovně soutěžního odpoledne Sportujeme v každém věku.

Dny Prahy 15: Den seniorů

17. září 2022 ve 21:36

Jiří Štědroň, Schovanky, Josef Zíma nebo Iva Hajnová. V zahradě CSOP v Janovské ulici se v rámci Dnů Prahy 15 koná ve středu 21. září Den seniorů.

Senioři se sejdou pod Petřínem

17. září 2022 v 09:05

Pod Petřínem v Praze 1 se dnes od 13 hodin koná Den seniorů.

Lekce zdravotního cvičení pro seniory Prahy 14

16. září 2022 ve 13:38

Nezisková organizace Senior fitnes od září opět pořádá lekce zdravotního cvičení pro seniory v Praze 14. Lekce zdravotního cvičení v hloubětínském bazénu vede kvalifikovaný a zkušený cvičitel s respektem k přáním a potřebám starších lidí.

Fresh Senior Festival ukáže cesty k aktivnímu stáří

8. září 2022 v 07:25

Jak zůstat aktivní i v pokročilém věku, vyhnout se izolaci, nerezignovat na pozitivní přístup k životu? Odpovědi nejen na tyto otázky najdou návštěvníci jubilejního desátého ročníku Fresh Senior Festivalu, který se uskuteční 12. září od 13 hodin na prostranství před Píseckou bránou na Praze...

Další články
Nahoru