Dnes Úterý - oblacno 0°C
Zítra Středa - obcasny-dest 0°C
Úterý 28. 3. 2023
Svátek má Soňa
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Podzimní semestr kurzů v Komunitních centrech Prádelna, Louka a Konírna začíná
Kurz práce na PC pro seniory v KC Prádelna. Foto: P5

Podzimní semestr kurzů v Komunitních centrech Prádelna, Louka a Konírna začíná

Letní prázdniny skončily a začíná nový školní rok nejenom dětem, ale také seniorům z komunitních center Prádelna, Louka a Konírna.

V týdnu od 5. září začíná v Komunitním centru Prádelna většina pravidelných kurzů pro seniory. Konkrétně zavedený kurz Práce s PC v pondělí a ve středu bude nově rozdělen do pěti skupin dle pokročilosti a nové poradny s počítačovou technikou. 

Od prvního zářijového úterý lze také zajít na oblíbené kurzy práce s tabletem a tři skupiny, rozdělené též dle úrovně znalostí, kurzu zaměřeného na ovládání chytrých telefonů. Zároveň začínají pohybové aktivity pro seniory jako pondělní jógová cvičení, úterní zdravotní cvičení, pravidelné tréninky seniorského tanečního souboru Marietta či setkávání hráčů stolního tenisu. Pouze zdravotní gymnastika startuje až v říjnu. Stranou nezůstávají ani jazykové kurzy a konverzační skupiny. 

Kromě začátku zimního semestru kurzů pro seniory nabízí v září Prádelna také řadu akcí pro veřejnost. Tematicky k začátku nového školního roku se chystá tzv. Dětský swap, další z cyklu výměnných bazarů pro veřejnost, který je ale v tomto případě zaměřen pouze na děti. Akce se koná ve středu 7. září od 14 do 17 hodin. 

Dále se mohou přihlášení senioři zúčastnit workshopu „Bylinky u nás doma“ zajišťovaném Botanickou zahradou hl. m. Prahy, vydat se na vycházku s průvodcem do Betlémské kaple. Podrobný přehled termínů i další akce zájemci naleznou v programu centra nebo na webových stránkách www.kcpradelna.cz. Přihlásit se mohou prostřednictvím e-mailu: kcpradelna@seznam.cz. 

Rovněž v Komunitním centru Louka v září začínají pravidelné kurzy tréninku paměti, počítačů a mobilů a pokračují oblíbené „Vycházky se vzpomínkou“, kdy senioři navštíví s průvodkyní Ludmilou zajímavá místa Prahy. V rámci šicího klubu se budou vytvářet pohádkové bytosti do prostor v Raudnitzově domě. Registrace účastníků (kapacita omezena) na e-mailu: kclouka@seznam.cz. 

V Komunitním centru Konírna v Hlubočepech se bude pokračovat v oblíbených netradičních kurzech angličtiny „Cake and English“. V září si účastníci procvičí cizí jazyk při pečení Flapjacku. Novinkou je „Cvičení všemi smysly“, aktivita, kde se bude trénovat mozek skrze celé tělo. V rámci workshopů si zájemci procvičí rytmizace, dýchání, paměť a součást budou tvořit i procházky do přírody, na kterých poznají, že chůze je nejen zábava, ale i odpočinek a meditace. 

Ve středu 21. září se koná v Konírně Den zdraví u příležitosti Mezinárodního dne Alzheimerovy choroby pro Prahu 5. Jedná se o akci organizovanou Centrem sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5, p.o. ve spolupráci s MČ Praha 5. Registrace účastníků na aktivity Konírny (kapacita omezena) na e-mailu: kckonirna@seznam.cz. 

„Při vzdělávání seniorů je však současně nutné respektovat jejich specifika a potřeby, aby pro ně byla aktivita zajímavá a dobrovolně se do ní zapojili. Právě toto se v případě všech našich komunitních center zjevně daří, neboť zájem o jejich program je ze strany seniorů setrvale velký a drtivá většina ohlasů veskrze pozitivních,“ konstatoval radní Prahy 5 Petr Lachnit (ANO).


Autor: puc

První jarní den seniorů Prahy 13

Dnes ve 13:27

Senioři Prahy 13 symbolicky společně oslavili první jarní den. Starosta David Vodrážka předal klientkám a klientům Střediska sociálních služeb Prahy 13 a také Domova třetího věku Zity Kabátové petrklíče.

Praha 4 podporuje plavání seniorů

11. března 2023 ve 13:02

Také v letošním roce bude Praha 4 přispívat seniorům nad 63 let a držitelům ZTP průkazu s trvalým bydlištěm v Praze 4 na plavenky. Zvýhodněné vstupné mohou držitelé plavenek uplatnit v Plaveckém stadionu Podolí až do 30. prosince.

Hodinový ajťák pro seniory

10. března 2023 v 09:21

Praha 13 podporuje seniory a pomáhá s počítačem nebo internetem.

Praha 13 dotuje pravidelné cvičení pro seniory

8. března 2023 v 09:48

Radnice Prahy 13 spolu se sportovním centrem Jeremi dotuje pravidelné cvičení pro seniory, které se těší velkému zájmu. Senioři se tak pravidelně věnují sportovním aktivitám pod vedením profesionálních trenérů.

Farmářské trhy se vrací na Rajskou zahradu

6. března 2023 v 19:42

Farmářské trhy se před prostory metra vrací už druhý březnový týden.

Praha 13: Pro plavenky na radnici

23. února 2023 ve 13:38

Registrovaní členové klubů pro seniory v Praze 13 si v těchto dnech mohou vyzvednout oblíbené plavenky. Poukázka do plaveckého bazénu v Řepích nabízí seniorům vstup za cenu 30 korun, zbytek nákladů hradí městská. Radnice své dříve narozené občany dlouhodobě podporuje v různých aktivitách. Možnosti...

Praha 13 zve děti na karneval

21. února 2023 v 09:50

Praha 13 spolu s Klubem seniorek staré Stodůlky zvou na Dětský karneval. Koná se 4. března od 14 hodin.

Praha 11: Komentovaná vycházka pro seniory

20. února 2023 ve 12:31

Jihoměstská sociální pořádá v sobotu 25. února od 10 hodin komentovanou vycházku pro seniory Za rondokubismem a národním stylem pro Novém Městě pražském. Rondokubismus je jedinečný, specificky český styl, pro který je typické užití oblých tvarů, jakou jsou oblouky, kruhy a ovály. Styl se projevil...

Senior Taxi na Praze 11 funguje už dva roky

13. února 2023 v 07:26

Praha 11 patří k městským částem, které pro své obyvatele provozují službu Senior Taxi. Dotovanou přepravu mohou od 15. března 2021 využívat na Jižním Městě jak senioři starší 75 let, tak handicapovaní, kteří mají průkaz ZTP nebo ZTP/P. Každý z oprávněných uživatelů této služby má nárok vzít...

Senior akademie na radnici Prahy 2

12. února 2023 v 07:53

Praha 2 ve spolupráci s preventivně informačním oddělením Městské policie pořádá přednášky pro seniory – Senior akademii, zaměřené na ochranu života, zdraví a majetku.

Praha 11: Angličtina, cvičení a jóga pro seniory

5. února 2023 ve 20:57

Jihoměstská sociální nabízí poslední volná místa v jarních kurzech pro seniory se zahájením v týdnu od 6. února.

Další články
Nahoru