dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Podzim přinese do Prahy módní a designové přehlídky
Prague Fashion Week začíná už za pár dní. Foto: mbpfw.com

Podzim přinese do Prahy módní a designové přehlídky

Prahu čekají s přicházejícím podzimem tradiční módní a designové týdny a víkendy. Hned poslední srpnový den bude předznamenáním první z nich, Mercedes Benz Prague Fashion Weeku, jehož akce se letos uskuteční převážně v budově bývalé Živnobanky Na Příkopech. Koncem září se uskuteční konkurenční Unique Fashion Week a v říjnu začnou přehlídky designu, z nichž vnitřním dělením vznikly už tři.

Mercedes Benz Prague Fashion Week se letos změnil z módního víkendu na módní týden. Od letoška se akce pořádá dvakrát ročně a zářijová edice již bude prezentovat kolekce pro nadcházející rok, jak je tomu u světových přehlídek. Poslední srpnový den se uskuteční konference o módě a technologiích, od 3. do 6. září pak jsou na programu módní přehlídky.

Své modely pro jaro/léto 2016 představí Denisa Nová, Petra Balvínová, Monika Drápalová, Zuzana Kubíčková, Kateřina Geislerová, Jakub Polanka či letošní držitel titulu Módní designér roku 2014, značka LaFormela. Tváří festivalu je česká modelka Eva Doll, která má za sebou spolupráci s prestižními módními časopisy.

Mercedes Benz Prague Fashion Week patří jako jediná módní akce v ČR do celosvětové sítě fashion weeků organizovaných pod hlavičkou Mercedes-Benz podobně jako New York, Berlín, Sydney, Moskva, Istanbul či Mexiko. V Praze se koná od roku 2010 a loni na podzim jej navštívilo 15 000 diváků. Jeho pořadatelé ale při svých začátcích neuspořádali Fashion Week (módní týden), ale Fashion Weekend (módní víkend), protože značka „Prague Fashion Week" byla v té době již zaregistrovaná.

Spor o značku trvá, nesmí ji užívat ani pořadatel druhé módní akce, a ta se proto koná jako Unique Fashion Week, letos v termínu 21. až 27. září. Program ještě známý není, festival se ale zaměřuje víc na prezentaci módních značek. Podle webových stránek se ho zúčastní někteří tvůrci, kteří vystoupí i na první akci – Kateřina Geislerová a Zuzana Kubíčková, z dalších domácích tvůrců pak Beata Rajská, Ivana Mentlová, Jindra Jansová nebo Jiří Kalfar.

Móda se bude prezentovat také na podzimních přehlídkách věnovaných designu. Vedle tradičního říjnového Designbloku, který se letos uskuteční hlavně v Průmyslovém paláci na Výstavišti, se v listopadu uskuteční Czech Design Week. Pořadatelé loni vzniklého Prague Design Weeku se kvůli kumulaci přehlídek v podzimním termínu rozhodli nadále organizovat svou akci na jaře.


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru