dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Podzim, doba konferencí: Hotel Barceló Praha sází na zdraví manažerů
Značka Barceló letos slaví své 85. narozeniny. Foto: archiv

Podzim, doba konferencí: Hotel Barceló Praha sází na zdraví manažerů

Bioenergetická cvičení, meditace, zdravé svačinky i zelené jablko. To vše je součástí zdravotního balíčku, který poskytuje svým návštěvníkům – teďpřevážně kongresovým hostům – hotel Barceló Praha. V takové šíři jako jediný v tuzemsku. A jako symbol zdraví a zároveň i značky Barceló, která letos slaví své 85. narozeniny, v něm na žádném stole nechybí zelené jablko. Hotel Barceló Praha navíc využívá i své výhodné polohy v Praze 4, která se stává největším byznys centrem v metropoli. I to byl důvod rozsáhlé investice 270 miliónů korun: právě tolik stála kompletní rekonstrukce hotelu. Záměr byl jediný: pohodlí a vyšší výkonnost manažerů na pracovních cestách.

„Trendem jsou kratší a intenzívnější konference. Výrazně se zkracuje doba jejich trvání, častější než dřív jsou teď konference například na jeden až jeden a půl dne. A důvody nejsou jenom finanční. Pořadatelé i účastníci si víc cení svého času a chtějí ho maximálně využít, což klade další nároky na hotelový servis a ubytovací komfort,“ říká generální ředitel hotelů Barceló v Praze Alejandro Martín Álvarez, rodilý Španěl. V hotelech, které má na v Česku starosti, se jen v září a říjnu koná průměru 30 konferencí za měsíc, ročně jich tu přivítají až 320.

barcelo-jidlo-nahled Podle Álvareze je cílem hotelu spojit při těchto akcích příjemné s užitečným. „Chceme, aby setkání uspořádaná v našem hotelu zapadaly do současného životního stylu, který je ve znamení zdravého a lehkého stravování, pohybu a péče o tělo i mysl. Proto nabízíme zaměstnavatelům, účastníkům konferencí, seminářů či jiných akcí například meeting obohacený o reflexologii rukou a nohou, metodiku správného dýchání nebo meditaci. Aby manažeři byli ve formě, nebolela je záda a mohli se co nejlépe soustředit na odpolední část programu,“ dodává Alejandro Martín Álvarez.

barcelo-jablko-nahled

I takzvané coffeebreaky, přestávky nabízející účastníkům obvykle kávu a sladkosti, lze v Barceló pořídit jinak: kromě všudy přítomných zelených jablek jsou tu na výběr lehké sendviče z celozrnného pečiva, aranžmá zčerstvého ovoce a různě upravená zelenina.

Unikátní pokoje ve stylu „tři v jednom“
Novinkou v Barceló Praha je i jednadvacet nových pokojů typu junior suite. Tolik podobných multifunkčních pokojů nemá žádný jiný hotel v tuzemsku. Pokoje mohou sloužit jako malé konferenční místnosti a lze je přestavětna kanceláře nebo rodinné pokoje.

Do celkové rekonstrukce hotelu v Praze 4 investovala tento rok společnost Barceló Hotels&Resorts270 miliónů korun. Přestavba se dotkla všech pokojů a konferencím je tu teď věnováno celé jedno hotelové patro. „Konferenční hosté požadují především klidné a tiché prostředí, pohodlné postele a jednoduchý, moderní a vzdušný design,“ vysvětluje Álvarez.V šesti velkých konferenčních místnostech, do nichž se celkem vejde až 300 lidí, jsou také speciální pohodlné ergonomické židle. Účastníci konference si zde také mohou sami regulovat intenzitu světla, teplotu či větrání.

K co největšímu komfortu hostů nově slouží také 230 rekonstruovaných, moderních a prakticky vybavených pokojů – mimo jiné s pohodlnými, velkými postelemi, s širokou nabídkou různých typů polštářů, sprchami s tropickým deštěm a také s interiérem dovezeným ze Španělska. Samozřejmostí je i 40 televizních kanálů z celého světa.

Pětaosmdesátiny ve znamení nových značek a expanze do Asie
Společnost Barceló Hotels&Resorts, hotelová divize společnosti Barceló Corporación Empresarial, je třetí největší sítí ve Španělsku a 42. ve světě. Tradiční značka vlastněná rodinou Barceló ke svým pětaosmdesátinám chystá novou značku Royal Hideway určenou pro luxusní klientelu. Nové hotelyplánuje otevřít ve Španělsku a v Mexiku. A expanduje také do Asie. Na tomto kontinentu chce během deseti let otevřít až 100 nových hotelů. První z nich budou v Číně. Řetězec zároveň plánuje i další novou značku Allegro pro turisty.

Aktuálně má tato společnost 108 městských a odpočinkových hotelů s celkem 33.000 pokoji v 19 zemích. Začátky příběhu hotelové skupiny Barceló sahají až do roku 1931. Rodina začínala se společností, která přepravovala cestující. Z ní se během pětaosmdesáti let stal díky práci tří generací rodiny Barceló jeden z největších světových hotelových řetězců. Svůj první mezinárodní hotel otevřela rodina Barceló v roce 1993 právě v Praze. A i zde letos v březnu otevřeli majitelé nový luxusní pětihvězdičkový hotel Occidental Praha Wilson. V současné době tak u nás provozuje Barceló Hotels&Resorts celkem pět hotelů, včetně Barceló Brno Palace, vůbec prvního hotelu v tomto městě, který v letos v červnu získal prestižních pět hvězdiček.

Česká republika se tak řadí mezi státy, v nichž je o ubytování a služby této značky velký zájem.Obliba oboru podnikání je závislá na věku i pohlaví

15. listopadu 2017 v 18:04 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

S věkem se významně mění podnikatelské preference. Zatímco muži ve věkové skupině do 45 let nejčastěji podnikají v oborech souvisejících s počítači a informačními technologiemi, starší muži dávají přednost výrobním oborům. Ženy ve věkové kategorii do 45 let jsou výrazně zastoupeny v orgánech...

Firmy vyplatí vánočním brigádníkům rekordní mzdy

13. listopadu 2017 ve 14:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Přestože některé firmy s letošním náborem zaměstnanců na vánoční brigády začaly skoro o měsíc dříve než loni, už teď pociťují problémy. Lidé nejsou, a ten, kdo chtěl jít na brigádu, si ji zajistil již s předstihem, a navíc zvolil méně náročnou práci. Firmám tak nezbývá nic jiného, než zájemce...

Den otevřených dveří innogy Zákaznické služby v Ostravě

7. listopadu 2017 ve 12:34 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Svět zákaznických služeb přímo na dlani uvidíte na Dnu otevřených dveří v Ostravě, který proběhne 8. listopadu v 9, 12, nebo 15 hodin.

V říjnu zbankrotovalo 78 obchodních společností a 478 fyzických osob podnikatelů

7. listopadu 2017 v 09:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

V říjnu letošního roku bylo vyhlášeno 78 bankrotů obchodních společností, 478 bankrotů fyzických osob podnikatelů a 998 osobních bankrotů. Zároveň bylo podáno 108 návrhů na bankrot obchodních společností, 518 návrhů na bankrot fyzických osob podnikatelů a 1 090 návrhů na osobní bankrot. Počet...

Pražský Smart Energy Hackaton bude maraton nápadů, jak ušetřit energie v domácnostech, autech i ve městě

2. listopadu 2017 ve 14:46 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Sídlo innogy ve  Strašnicích přivítá o víkendu mladé talenty, kteří přijedou soutěžit do Prahy na mezinárodní maraton technologického „hackování“ CEEHacks Smart Energy Hackaton Prague 2017, konaného pod záštitou Úřadu vlády, Ministerstva průmyslu a obchodu a hlavního...

Počet britských firem v české republice roste

1. listopadu 2017 v 15:12 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Uběhl více než rok od jednoho z nejklíčovějších referend v historii Evropské unie. Přesto, že se obyvatelé Velké Británie 23. června 2016 rozhodli odejít z EU, dodnes se vyjednávání o podmínkách odchodu nepohnuly výrazněji vpřed. Nejnovější analýza poradenské společnosti Bisnode však naznačuje, že...

Jiří Šimek novým jednatelem innogy Energo

1. listopadu 2017 ve 14:23 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Novým jednatelem společnosti innogy Energo se od 1. listopadu stane Jiří Šimek (43). Přichází do innogy s rozsáhlými profesními zkušenostmi v oblasti energetiky a povede innogy Energo po boku Zdeňka Kaplana.

Zákazníci oceňují nejen kvalitu služeb, ale i vysokou profesionalitu jejich zaměstnanců

1. listopadu 2017 ve 12:20 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Vysokou spokojenost s úrovní služeb ukázal poslední průzkum spokojenosti, který pro vodárenské společnosti ze skupiny Veolia Česká republika provedla nezávislá výzkumná agentura IBRS – International Business and Research Services s.r.o.

V prvních třech čtvrtletích vzrostl meziročně počet nových společností o pětinu

1. listopadu 2017 v 09:55 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

V září letošního roku vzniklo 2254 nových obchodních společností a 5 tisíc fyzických osob podnikatelů. Svoji činnost naopak ukončilo 860 obchodních společností (OS) a více než 2400 fyzických osob podnikatelů (FOP). V září tak v České republice přibylo necelých 1 400 OS a více než 2,5 tisíce FOP....

V innogy vzrostou mzdy. V průměru o osmnáct procent

30. října 2017 ve 20:20 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Všichni zaměstnanci skupiny innogy v ČR si v následujících letech výrazně polepší. Firma schválila zvyšování mezd do roku 2020, na kterém se dohodla s odbory. V letech 2017–2020 dojde k celkovému nárůstu mezd zaměstnanců společností innogy v ČR v průměru o 18 %. Ještě v letošním roce innogy...

Další články
Nahoru