dnes
Pondělí - zatazeno
10°C
zítra
Úterý - mlha
3°C
pozítří
Středa - zatazeno
6°C
Podzemní kontejnery v Praze 8 čekaly pár měsíců na kolaudaci, fungovat budou od března
Před pár měsíci instalované podzemní kontejnery na náměstí Dr. Václava Holého jsou mimo provoz. Foto: Jan Puci

Podzemní kontejnery v Praze 8 čekaly pár měsíců na kolaudaci, fungovat budou od března

V průběhu října loňského roku byly na několika místech v Praze 8 instalovány na deseti místech podzemní kontejnery. Občané je však nemohou používat, jsou mimo provoz. A zůstanou tak až do března.

Loni na podzim nechala radnice Prahy 8 na svém území instalovat deset podzemních separačních stání. Nebyly však zkolaudovány, takže je lidé nemohli používat. Začaly se množit dotazy, proč jsou nové kontejnery mimo provoz.

V lednovém vydání byl v oficiálním radničním měsíčníku Osmička publikován dotaz čtenářky, která se nad nefunkčními kontejnery, konkrétně na rohu ulice Urxova a Křižíkova, pozastavovala. „Chtěla bych vědět, kdy se budou moct používat. Nebo jsou jen na okrasu? Děkuji za odpověď,“ zeptala se paní Marie.

Odpovědi se dočkala od Jiřího Jansy, z odboru životního prostředí. „Na všech deset nových podzemních separačních státní byla na stavební odbor zaslána žádost o kolaudaci. Bohužel jsme neobdrželi žádnou odpověď, a tak neznáme termín kolaudačního jednání. Snažíme se vše urychlit, ale zatím nejsme moc úspěšní,“ přiznal v odpovědi uveřejněné pod otázkou Jansa.

Jak zjistil server Pražský patriot, vše se začíná pohybovat správným směrem. „Kolaudace podzemních separačních stání zatím neproběhla pouze v ulici Molákova a na Kašparově náměstí. Termín kolaudace je 8. a 12. února. Dalších osm stanovišť je zkolaudovaných a čeká se jen na písemné vyhotovení souhlasu,“ uvedla mluvčí Prahy 8 Marcela Konrádová. Ke zprovoznění jednotlivých stání by podle ní mělo dojít v březnu.

V současnosti je v Praze 8 v provozu jediné podzemní separační stání, které se nachází v ulici Za Poříčskou bránou, zprovozněno bylo v říjnu 2017. Předchozí vedení osmé městské části hodlalo v první etapě instalovat na území osmé městské části 23 podzemních kontejnerových stání, v druhé etapě to mělo být dalších 26 stání.

Výstavbu stanovišť podzemních kontejnerů současné vedení radnice minimálně letos neplánuje. Důvodem jsou vysoké náklady a pochybnosti o efektivnosti takto vynaložených prostředků. Cena jednoho podzemního stání kontejnerů se totiž pohybuje kolem jednoho milionu korun bez DPH.


Praha 11 zveřejnila otevírací dobu úřadu na přelomu roku

Včera v 08:41

Vzhledem k tomu, že bude na konci roku odváděna finanční hotovost z pokladen Úřadu městské části Praha 11 do bankovního ústavu, neprovádí úřad v úterý 31. prosince žádné činnosti spojené s přijímáním hotovosti.

Další články
Nahoru