dnes
Středa - zatazeno
29°C
zítra
Čtvrtek - bourky
27°C
pozítří
Pátek - zatazeno
22°C
Podzemní kontejnery v Praze 8 čekaly pár měsíců na kolaudaci, fungovat budou od března
Před pár měsíci instalované podzemní kontejnery na náměstí Dr. Václava Holého jsou mimo provoz. Foto: Jan Puci

Podzemní kontejnery v Praze 8 čekaly pár měsíců na kolaudaci, fungovat budou od března

V průběhu října loňského roku byly na několika místech v Praze 8 instalovány na deseti místech podzemní kontejnery. Občané je však nemohou používat, jsou mimo provoz. A zůstanou tak až do března.

Loni na podzim nechala radnice Prahy 8 na svém území instalovat deset podzemních separačních stání. Nebyly však zkolaudovány, takže je lidé nemohli používat. Začaly se množit dotazy, proč jsou nové kontejnery mimo provoz.

V lednovém vydání byl v oficiálním radničním měsíčníku Osmička publikován dotaz čtenářky, která se nad nefunkčními kontejnery, konkrétně na rohu ulice Urxova a Křižíkova, pozastavovala. „Chtěla bych vědět, kdy se budou moct používat. Nebo jsou jen na okrasu? Děkuji za odpověď,“ zeptala se paní Marie.

Odpovědi se dočkala od Jiřího Jansy, z odboru životního prostředí. „Na všech deset nových podzemních separačních státní byla na stavební odbor zaslána žádost o kolaudaci. Bohužel jsme neobdrželi žádnou odpověď, a tak neznáme termín kolaudačního jednání. Snažíme se vše urychlit, ale zatím nejsme moc úspěšní,“ přiznal v odpovědi uveřejněné pod otázkou Jansa.

Jak zjistil server Pražský patriot, vše se začíná pohybovat správným směrem. „Kolaudace podzemních separačních stání zatím neproběhla pouze v ulici Molákova a na Kašparově náměstí. Termín kolaudace je 8. a 12. února. Dalších osm stanovišť je zkolaudovaných a čeká se jen na písemné vyhotovení souhlasu,“ uvedla mluvčí Prahy 8 Marcela Konrádová. Ke zprovoznění jednotlivých stání by podle ní mělo dojít v březnu.

V současnosti je v Praze 8 v provozu jediné podzemní separační stání, které se nachází v ulici Za Poříčskou bránou, zprovozněno bylo v říjnu 2017. Předchozí vedení osmé městské části hodlalo v první etapě instalovat na území osmé městské části 23 podzemních kontejnerových stání, v druhé etapě to mělo být dalších 26 stání.

Výstavbu stanovišť podzemních kontejnerů současné vedení radnice minimálně letos neplánuje. Důvodem jsou vysoké náklady a pochybnosti o efektivnosti takto vynaložených prostředků. Cena jednoho podzemního stání kontejnerů se totiž pohybuje kolem jednoho milionu korun bez DPH.


O budoucnosti evropské sociální politiky debatovali politici a odborníci v Evropském domě v Praze

Včera v 10:54

Pokračující stárnutí evropské populace, rostoucí digitalizace a vznik nových forem práce – to byly jedny z trendů, o kterých se včera v Praze hovořilo na debatě s názvem Sociální rozměr Evropy. Tu pořádala Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR. Debata měla za cíl představit...

Pokračuje výstavba sportovního hřiště v Praze 2. Kácet se musí kvůli bezpečnosti, zní z radnice

17. června 2019 ve 21:40

Na rohu ulic Na Smetance a Italská od loňského roku vzniká moderní multifunkční sportoviště, které budou navštěvovat stovky žáků z nedaleké ZŠ a MŠ Na Smetance, ale i děti z dalších škol či z Domu dětí a mládeže Praha 2. Postupně jej začnou využívat i děti z ostatních základních a mateřských škol...

Nadace Pražské děti předá šek na 1,1 milionu korun pro kliniku dětské hematologie a onkologie

17. června 2019 v 18:01

Ve čtvrtek 20. června dopoledne předá Nadace Pražské děti (předseda správní rady a 1. místostarosta Prahy 1 Petr Hejma a další členové správní rady) šek na 1,1 milionu korun, a to přednostovi Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol Janu Starému. Předání se uskuteční na klinice...

Další články
Nahoru