dnes
Úterý - jasno
18°C
zítra
Středa - obcasny-dest
15°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
16°C
Podzemní kontejnery v Praze 8 čekaly pár měsíců na kolaudaci, fungovat budou od března
Před pár měsíci instalované podzemní kontejnery na náměstí Dr. Václava Holého jsou mimo provoz. Foto: Jan Puci

Podzemní kontejnery v Praze 8 čekaly pár měsíců na kolaudaci, fungovat budou od března

V průběhu října loňského roku byly na několika místech v Praze 8 instalovány na deseti místech podzemní kontejnery. Občané je však nemohou používat, jsou mimo provoz. A zůstanou tak až do března.

Loni na podzim nechala radnice Prahy 8 na svém území instalovat deset podzemních separačních stání. Nebyly však zkolaudovány, takže je lidé nemohli používat. Začaly se množit dotazy, proč jsou nové kontejnery mimo provoz.

V lednovém vydání byl v oficiálním radničním měsíčníku Osmička publikován dotaz čtenářky, která se nad nefunkčními kontejnery, konkrétně na rohu ulice Urxova a Křižíkova, pozastavovala. „Chtěla bych vědět, kdy se budou moct používat. Nebo jsou jen na okrasu? Děkuji za odpověď,“ zeptala se paní Marie.

Odpovědi se dočkala od Jiřího Jansy, z odboru životního prostředí. „Na všech deset nových podzemních separačních státní byla na stavební odbor zaslána žádost o kolaudaci. Bohužel jsme neobdrželi žádnou odpověď, a tak neznáme termín kolaudačního jednání. Snažíme se vše urychlit, ale zatím nejsme moc úspěšní,“ přiznal v odpovědi uveřejněné pod otázkou Jansa.

Jak zjistil server Pražský patriot, vše se začíná pohybovat správným směrem. „Kolaudace podzemních separačních stání zatím neproběhla pouze v ulici Molákova a na Kašparově náměstí. Termín kolaudace je 8. a 12. února. Dalších osm stanovišť je zkolaudovaných a čeká se jen na písemné vyhotovení souhlasu,“ uvedla mluvčí Prahy 8 Marcela Konrádová. Ke zprovoznění jednotlivých stání by podle ní mělo dojít v březnu.

V současnosti je v Praze 8 v provozu jediné podzemní separační stání, které se nachází v ulici Za Poříčskou bránou, zprovozněno bylo v říjnu 2017. Předchozí vedení osmé městské části hodlalo v první etapě instalovat na území osmé městské části 23 podzemních kontejnerových stání, v druhé etapě to mělo být dalších 26 stání.

Výstavbu stanovišť podzemních kontejnerů současné vedení radnice minimálně letos neplánuje. Důvodem jsou vysoké náklady a pochybnosti o efektivnosti takto vynaložených prostředků. Cena jednoho podzemního stání kontejnerů se totiž pohybuje kolem jednoho milionu korun bez DPH.


Praha chystá rozšíření svozu bioodpadu rostlinného původu

Včera ve 20:22

Praha rozšiřuje možnosti svozu bioodpadu rostlinného původu. Ten tvoří v současné době až 40 procent směsného komunálního odpadu v metropoli. Vedení hlavního města chce bioodpad separovat a dále jej využívat pro výrobu bioplynu nebo kompostu. Rada hl. m. Prahy na dnešním zasedání souhlasila se...

Policie nachystala bezpečnostní opatření na fotbal se Severním Irskem

Včera v 09:04

Pražská policie přichystala v souvislosti s dnešním fotbalovým utkáním mezi mužstvy reprezentace České republiky a Severního Irska bezpečnostní opatření.

Komise vybírá vítězný projekt Nového domova

13. října 2019 v 11:02

Výstavba moderního pobytového domu pro seniory a lidi s Alzheimerovou chorobou s kapacitou 100 lůžek by mohla začít už v roce 2021. Poskytovat bude nepřetržitou 24hodinovou péči.

Další články
Nahoru