dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Víkendové tipy

Podzemní bunkr Folimanka se otevře veřejnosti, za vstup návštěvníci neplatí

Folimanka, kryt civilní ochrany, bude v sobotu 16. dubna opět otevřen veřejnosti. Od 9 do 15 hodin proběhne řada prohlídek, pořádaných jednou za měsíc Prahou 2 ve spolupráci se Správou služeb hl. m. Prahy a Speleologickým klubem Praha.    

Bunkr byl desítky let udržován v režimu utajení pro případ obecného ohrožení Pražanů, například nebezpečnými chemickými látkami. Návštěvníci mohou procházet celým labyrintem rozlehlého krytu, který se svou rozlohou 1332 m² a kapacitou pro 1300 osob řadí k deseti největším v metropoli.

Zdi chodeb oživuje fotografická výstava mapující existenci dalších pražských bunkrů. Další výstava, umístěná do prostoru krytu, je výstava Popel Popeleční středy, uspořádaná u příležitosti 70 let od náletu spojenců na Prahu v únoru 1945.

Vstup do krytu je volný, přítomni zaměstnanci radnice druhé  městské části na místě podají zasvěcené informace.

Kryt civilní ochrany v centru Prahy pro 1300 lidí


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru