dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C

Podvodný ekonom byl dopaden na Vinohradech

Počátkem dubna policie informovala o zpronevěře téměř deseti miliónů korun Zemědělskému muzeu dvaačtyřicetiletým mužem. Ten k tomuto trestnému činu zneužil svého postavení hlavního ekonoma zmiňované instituce, které zastával na základě odcizených dokladů a tedy i identity. Ve chvíli, kdy se o celou záležitost začali zajímat kriminalisté krajského ředitelství, se podařilo podezřelému z prostor Zemědělského muzea utéct.

Proto po něm od té doby pátrali kriminalisté pátrači, taktéž z krajského ředitelství policie hlavního města. Zjistili, že hledaný muž, navíc uprchlý vězeň, využívá ke svému životu několikero adres, které ale navštěvuje nekoordinovaně, více méně náhodně, či sporadicky.

Proto k jeho vypátrání a zadržení bylo nutné provést ze strany pátračů rozsáhlé opatření, spočívající v monitoringu všech těchto možných míst výskytu. „A to se ukázalo jako správná cesta, neboť se díky tomu podařilo hledaného dvaačtyřicetiletého muže zadržet v pátek ráno ve Vinohradské ulici,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Zadržení samotné neproběhlo nijak dramaticky a muž posléze putoval zpět do věznice, odkud v červnu loňského roku utekl. Po zadržení následovala domovní prohlídka nejčastěji využívané nemovitosti, ve které kriminalisté zajistili dalších 1,5 miliónu korun. V tuto chvíli proto můžeme hovořit o tom, že z původně zpronevěřených 9,6 miliónu se kriminalistům podařilo v součtu zajistit téměř osm miliónů.

Dvaačtyřicetiletý muž se nyní bude zpovídat z trestných činů, které mu mohou pobyt za mřížemi výrazně prodloužit. „Hovoříme zde o trestním stíhání pro zpronevěru, a pro maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, a to s ohledem na jeho útěk z původního trestu odnětí svobody. Stejně tak se bude zodpovídat z neoprávněného zneužití cizí identity,“ pokračoval Hulan.

Současný výkon trestu se tak dvaačtyřicetiletému muži může prodloužit o dalších až deset let. Z dosud provedeného prošetřování navíc vyplývá, že se zadržený muž mohl s největší pravděpodobností dopustit trestné činnosti v mnohem více případech, než které mu jsou kladeny za vinu.

Navíc k tomuto jednání mohl využívat celou řadu dalších buď „ukradených“, nebo vymyšlených identit. „Proto prosíme každého, kdo zná další možné pseudonymy zadrženého, nebo se snad dokonce stal obětí jeho protiprávního jednání, nechť se kriminalistům odboru hospodářské kriminalisty krajského ředitelství přihlásí prostřednictvím linky tísňového volání 158,“ dodal Hulan.


Na výstavu´Václavák´ se chystá i zakladatel Semaforu Jiří Suchý

Včera v 17:58

Na Václavském náměstí je až do konce roku k vidění ojedinělá velkoformátová výstava ´Václavák´, která připomíná dějiny tohoto prostoru. V noci nasvícené panely ukazují unikátní historické i současné fotografie a kresby, které doplňují citace související s Václavským náměstím. Součástí jsou také...

Požár přístřešku v Jinonicích

Včera v 17:41

Hasiči dnes v 11:45 zasahovali u požáru dřevěného provizorního přístřešku v Tichnově ulici v Jinonicích. Požár se částečně rozšířil na okolní porost.

Zdobení vánočních stromečků v Loretánské zahradě

Včera ve 12:47

Letošní předvánoční akci a soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček nazvanou „Zdobit může každý – Zdobit bude každý“ byla dnes slavnostně zahájena v 10 hodin v Loretánské zahradě za účasti radního hl. m. Prahy Daniela Hodka. 

Strážníci nakoupí střelivo, ponožky a radary

Včera ve 12:46

Pražští strážníci podepíší rámcové smlouvy na dodávku střeliva, ponožek a laserových měřičů rychlosti v souhrnné částce 13,62 milionu korun bez DPH. Všechny smlouvy jsou čtyřleté. Vyplývá to z materiálů, které včera schválili pražští radní.

Hasiči vyprostili zraněného řidiče z osobního auta po střetu s tramvají

Včera ve 12:42

Dnes od 10:14 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů ze Satalic, Strašnic a HZS DPP u střetu tramvaje a osobního auta na křižovatce ulic Poděbradská a Slévačská v Praze 9.

Vznícení sazí v komíně bylo příčinou požáru střechy

Včera ve 12:22

Dnes v 6:05 hodin zasahovala profesionální jednotka hasičů ze Smíchova a jednotka SDH Řeporyje u požáru střechy chaty v zahrádkářské kolonii v ulici Pod zahrádkami v Řeporyjích.

Zastupitelstvo Prahy 6 schválilo prodej cenných pozemků developerovi

Včera ve 12:15

Zastupitelé Prahy 6 včera schválili záměr prodeje pozemků v hodnotě stovek milionů korun pro developerskou výstavbu bytů, uvedla ČTK. Parcely v ulici Na Dračkách, kde má vzniknout obytný areál se 150 byty, vlastní firma SNEO, která je v majetku Prahy 6 a kvůli prodeji vytvoří dceřinou společnost,...

Český filmový plakát 1931–1948. Výběr plakátů představí muzeum

Včera v 07:39

Muzeum hlavního města Prahy pořádá od 13. prosince do 11. března v hlavní budově muzea výstavu Český filmový plakát 1931–1948. Výstava představí výběr filmových plakátů z bohatých sbírek Muzea hlavního města Prahy.

Praha 3 během svátků umožní parkování všem

Včera v 07:35

Městská část Praha 3 chce i letos během Vánoc vyjít vstříc svým občanům a zajistit pro jejich rodiny, přátele a známé, kteří je přijedou o svátcích navštívit, bezproblémové parkování.

Zažijte atmosféru tradičních vánočních zvyků a koled v Národopisném muzeu

Včera v 07:23

Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Národopisného muzea, kde se v sobotu 16. prosince od 13 do 17 hodin uskuteční další akce z cyklu Aspoň na víkend. Návštěvníci se dozvědí, proč se zdobí vánoční stromeček a odkud pocházejí další zvyky typické pro vánoční čas. Rovněž si mohou vyzkoušet řadu...

Praha 6 odhalí Lavičku Ferdinanda Vaňka

Včera v 07:11

Ondřej Kolář, starosta městské části Praha 6 a Michael Žantovský, výkonný ředitel Knihovny Václava Havla zvou na slavnostní odhalení Lavičky Ferdinanda Vaňka.

Křest: Knihu První stopa pokřtí Václav Sůra

12. prosince 2017 ve 20:02

Jak se spí ve sněhu, kdy je zmrzlina za polárním kruhem lepší než salám a proč se nejlíp chodí po Laponsku na snowboardu, se dozvíte na křtu knihy První stopa. Těšit se můžete na tematické polární občerstvení.

Provoz bezplatné právní poradny

12. prosince 2017 v 19:13

Bezplatná právní poradna studentů Právnické fakulty Univerzity Karlovy pořádaná ve spolupráci s hl. m. Prahou bude v tomto kalendářním roce naposledy otevřena dne 20. prosince. V novém roce bude provoz poradny zahájen 8. ledna a potrvá do 30. května 2018.

Další krátké zprávy
Nahoru