dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
Podvodník ze Slovenska připravil důvěřivé ženy o statisíce
Podvodník byl zadržen v Praze 4. Foto: Policie ČR

Podvodník ze Slovenska připravil důvěřivé ženy o statisíce

V průběhu minulého týdne zadrželi kriminalisté 4. oddělení prvního policejního obvodu padesátiletého podvodníka, který připravil partnerky o statisíce korun.

Koho ještě podvedl?

Policisté při prošetřování zjistili indicie, které vypovídají o tom, že takto poškozených by mohlo být podstatně víc. Proto se touto cestou obrací na další případné podvedené ženy, aby se kriminalistům přihlásili prostřednictvím linky tísňového volání 158.

Již sedm případů podvodů, kterých se dopustil slovensky hovořící muž vůči třem ženám, prošetřovali pražští kriminalisté od začátku února. 

Ženy ve věku 45, 51 a 61 let připravil podvodník o téměř čtyři sta tisíc korun, které si od nich pod různými záminkami půjčoval.

Vyhlédl se je na veřejném diskusním portálu, který je částečně i seznamkou, a tam je i oslovil.

Poté se s ženami začal scházet, a po několika setkáních z nich lákat peníze.

„Vždy slíbil, že finanční prostředky včas a řádně vrátí z hotovosti, kterou má momentálně blokovanou například v bance, nebo u dlužníků. Avšak k následnému vyrovnání dluhů samozřejmě nikdy nedošlo,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Recidivista hledaný i na Slovensku

Navíc neměl slovensky hovořící podvodník v České republice žádné trvalé bydliště, a proto bylo pro kriminalisty velice obtížné ho vypátrat.

Nicméně se jim to díky rozsáhlé operativně pátrací činnosti podařilo a minulý týden padesátiletého muže zadrželi v Praze 4 v bydlišti současné skutečné přítelkyně.

Tam také byla při domovních prohlídkách kriminalisté zajištěna celá řada věcí i výnosy z popsané trestné činnosti.

Zjistilo se, že zadržený je recidivistou, který byl v minulosti celkem šestnáctkrát stíhán pro obdobnou trestnou činnost a navíc je pro totožné majetkové podvody hledaný i ve své vlasti.

„V tuto chvíli je padesátiletý muž obviněn z trestného činu podvodu, za který mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na pět let,“ dodal policejní mluvčí Tomáš Hulan.


Autor: Renata Rákosová

Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru