Dnes Středa - zatazeno 9°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Podvodníci z Prahy nevraceli půjčovaná auta, místo toho je dál prodávali. Někdy dokonce opakovaně
Policisté byli mužům na stopě několik měsíců. Foto: Karel Netolický

Podvodníci z Prahy nevraceli půjčovaná auta, místo toho je dál prodávali. Někdy dokonce opakovaně

Kriminalisté druhého policejního obvodu z třetího oddělení obecné kriminality pracovali od poloviny uplynulého roku na objasnění trestné činnosti několika mužů z Prahy. Ta spočívala v půjčování vozidel v Čechách i na Slovensku a jejich následném nabídnutí k prodeji dalším osobám z řad zákazníků. Informoval o tom mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

„Ve dvou případech se dokonce stalo, že podvodníci pod smyšlenou záminkou, například výměny pneumatik, získali vozidlo od nového majitele zpět a prodali ho dalšímu novému zájemci,“ sdělil mluvčí. Škodu, kterou svým jednáním způsobili, přesáhla jeden milion korun.

Kriminalisté v průběhu několik měsíců trvajícího prověřování těchto podvodů získali informace, které je přivedly na stopu třech podezřelých osob.

Na přelomu ledna a února je kriminalisté zadrželi ve spolupráci se zásahovou jednotkou na různých místech České republiky. „Jednoho z podezřelých, například v autobuse u Devíti křížů, když chtěl vycestovat mimo území republiky,“ popsal Rybanský.

V současné době jsou trestně stíháni dva obvinění pro trestné činy podvod a zpronevěra. Jednomu z nich hrozí v případě odsouzení až pětiletý trest a v tuto chvíli je za jinou trestnou činnost již ve vězení do poloviny roku 2026.

„Zatímco druhý je stíhán vazebně a hrozí mu až osmiletý trest odnětí svobody,“ dodal mluvčí.


Autor: Karel Netolický

V ubytovně byl pobodán muž

20. dubna 2024 v 18:41

V noci na sobotu byl pobodán po konfliktu na ubytovně v dolních Chabrech třicetiletý cizinec, kterého převezli záchranáři do nemocnice.

Při napadení v autoservisu v Řepích zemřel muž

19. dubna 2024 v 08:08

Pražští policisté ve čtvrtek odpoledne zasahovali u případu napadení v autoservisu v Řepích. Zemřel tam muž, dalšího policie zadržela.

Mladík měl halucinace, podle kamaráda užil LSD

9. dubna 2024 ve 14:46

Službu bez opilých nebo zdrogovaných lidí by strážníci sloužící v centru hlavního města hledali v paměti dlouho. Tentokrát šlo o 23letého mladíka po požití LSD.

Záměnu pacientek na Bulovce vyšetřuje policie jako ublížení na zdraví

29. března 2024 v 19:07

Záměnu pacientek ve Fakultní nemocnici Bulovka (FNB), kvůli které jedna z nich potratila, kriminalisté vyšetřují pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti. Na sociální síti X to v pátek uvedla policie. Oznámila také, že ji dnes kontaktoval právní zástupce jedné z pacientek. Zdravotníci...

Další články
Nahoru