Dnes Pondělí - oblacno 14°C
Zítra Úterý - zatazeno 15°C
Pondělí 20. 9. 2021
Svátek má Oleg
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Podvodníci vylákali díky falešné smlouvě z podnikatele statisíce, podvod odhalili úředníci
Radnice Prahy 1 sídlí ve Vodičkově ulici. Foto: JP

Podvodníci vylákali díky falešné smlouvě z podnikatele statisíce, podvod odhalili úředníci

Pomocí falešných smluv na pronájem nebytových prostor vylákali neznámí pachatelé z vietnamského podnikatele na údajných kaucích téměř půl milionu korun. Podvod při jednání s postiženým podnikatelem odhalili úředníci radnice, kteří si všimli zfalšovaného podpisu starosty Prahy 1 Petra Hejmy, neexistujícího razítka i dalších chyb. Případ již vyšetřují pražští policisté. 

„Spolu s naší pozornou pracovnicí mě navštívil vietnamský podnikatel s tlumočníkem, který držel v ruce nájemní smlouvu, která byla údajně uzavřena mezi hlavním městem a tímto podnikatelem,“ uvedl Hejma. Jedna smlouva se týkala nebytových prostor v Jungmannově ulici, další prostor v ulici Na Poříčí.

„Podezřelý byl už samotný fakt, že smlouvy měly být uzavřeny s magistrátem. Oba prostory totiž spravuje Praha 1. Ta také ve skutečnosti uzavírá příslušné smlouvy. Okamžitě jsme mu bohužel museli potvrdit, že se stal obětí podvodu," řekl Hejma, jehož zfalšovaný podpis spolu se zfalšovaným podpisem magistrátního šéfa odboru majetku Jana Raka na smlouvách byl.

Na dokumentech bylo i padělané razítko, které se vůbec nepodobá těm užívaným první městskou částí nebo magistrátem.

Podpis smluv se uskutečnil v restauraci s odůvodněním, že je kvůli epidemii uzavřena budova úřadu. Následně podnikatel poslal na číslo účtu uvedené na smlouvách kauce za prostory ve výši téměř půl milionu korun.

Podvedený podnikatel podal trestní oznámení, kterým se již zabývají policisté. Starosta první městské části Petr Hejma se hodlá k oznámení připojit.

„Chceme také varovat všechny podnikatele, aby v žádném případě neuzavírali smlouvy mimo budovu úřadu. Vždy by měli vše ověřit přímo na úřadě, a pokud jde jako v tomto případě o lukrativní prostory a větší množství peněz, ideální je mít českého právního zástupce,“ dodal.


Autor: red

Cestu domů lemovaly odpadky

18. září 2021 v 09:46

Cestu z tahu si trochu „zpestřili“. Jejich aktivitě neušly koše na bio odpad, zaparkovaný motocykl stejně jako vybavení restaurační zahrádky.

Auto jako zbraň

18. září 2021 v 09:40

Řidič zaparkoval auto v zóně placeného stání bez zaplacení a nelíbilo se mu, že se dostal do hledáčku strážníků. Autem se pak pokusil najet do jednoho člena hlídky a ujel.

Podomní a pochůzkový prodej je v Praze zakázán

16. září 2021 v 16:41

Správní orgán bude nyní řešit případ 26letého cizince, který nelegálně nabízel kolemjdoucím zboží. Na jeho činnost strážníky prostřednictvím tísňové linky upozornili ti, kterým své zboží nabízel.

Vloupání do pokoje na ubytovně

15. září 2021 v 15:03

Hlídky strážníků zadržely muže a ženu, kteří se vloupali do jednoho z pokojů na ubytovně v Praze 9. Při útěku poškodili několik dalších uzamčených dveří.

Požár vzduchotechniky v areálu v Praze 10

9. září 2021 v 10:37

Včera večer zasahovalo šest profesionálních a pět dobrovolných jednotek hasičů ve Švehlově ulici v Praze 10 u požáru ve výrobním areálu soukromé firmy. Hořely filtry ve vzduchotechnice odsávání.

Po pokusu o napadení strážníků skončil v poutech

6. září 2021 ve 20:40

Včera večer byla hlídka městské policie vyslána před restauraci do Nádražní ulice, kde mělo docházet ke rvačce dvou osob. Na místě našla dva muže, kteří se slovně přeli, ale fyzické napadání popírali.

Agresivní opilá žena skončila na záchytce

6. září 2021 v 11:51

Nejprve obtěžovala zákazníky v provozovně rychlého občerstvení, pak se pustila do boje se strážníky.

Strach o otce dovedl ženu za strážníky

6. září 2021 v 07:43

Po návratu z nemocnice v pátek 3. září nebral 69letý muž své dceři telefon, když se za ním vypravila, nereagoval na zvonění. Vstup do bytu jí znemožnily klíče v zámku. Byt v Rokycanově ulici se nacházel ve zvýšeném přízemí a neprůhledná fólie byla umístěna jen do výšky 2/3 oken. Strážníkům se...

Hořelo vybavení bytu v Praze 2

2. září 2021 v 19:19

Ve čtvrtek 2. září po půlnoci zasahovala jednotka hasičů z centrální stanice ve Wenzigově ulici v Praze 2 u požáru vybavení bytu obytného domu.

Opět řidiči se zákazem

1. září 2021 v 19:57

Strážníci v Praze zadrží ročně desítky řidičů se zákazem řízení. Další dva takoví zvýšili už tak dost smutnou statistiku. Jeden z nich se navíc odmítl podrobit testu na alkohol i drogy.

Další články
Nahoru