Dnes Sobota - jasno 14°C
Zítra Neděle - skorojasno 23°C
Sobota 8. 5. 2021
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Podvodníci vylákali díky falešné smlouvě z podnikatele statisíce, podvod odhalili úředníci
Radnice Prahy 1 sídlí ve Vodičkově ulici. Foto: JP

Podvodníci vylákali díky falešné smlouvě z podnikatele statisíce, podvod odhalili úředníci

Pomocí falešných smluv na pronájem nebytových prostor vylákali neznámí pachatelé z vietnamského podnikatele na údajných kaucích téměř půl milionu korun. Podvod při jednání s postiženým podnikatelem odhalili úředníci radnice, kteří si všimli zfalšovaného podpisu starosty Prahy 1 Petra Hejmy, neexistujícího razítka i dalších chyb. Případ již vyšetřují pražští policisté. 

„Spolu s naší pozornou pracovnicí mě navštívil vietnamský podnikatel s tlumočníkem, který držel v ruce nájemní smlouvu, která byla údajně uzavřena mezi hlavním městem a tímto podnikatelem,“ uvedl Hejma. Jedna smlouva se týkala nebytových prostor v Jungmannově ulici, další prostor v ulici Na Poříčí.

„Podezřelý byl už samotný fakt, že smlouvy měly být uzavřeny s magistrátem. Oba prostory totiž spravuje Praha 1. Ta také ve skutečnosti uzavírá příslušné smlouvy. Okamžitě jsme mu bohužel museli potvrdit, že se stal obětí podvodu," řekl Hejma, jehož zfalšovaný podpis spolu se zfalšovaným podpisem magistrátního šéfa odboru majetku Jana Raka na smlouvách byl.

Na dokumentech bylo i padělané razítko, které se vůbec nepodobá těm užívaným první městskou částí nebo magistrátem.

Podpis smluv se uskutečnil v restauraci s odůvodněním, že je kvůli epidemii uzavřena budova úřadu. Následně podnikatel poslal na číslo účtu uvedené na smlouvách kauce za prostory ve výši téměř půl milionu korun.

Podvedený podnikatel podal trestní oznámení, kterým se již zabývají policisté. Starosta první městské části Petr Hejma se hodlá k oznámení připojit.

„Chceme také varovat všechny podnikatele, aby v žádném případě neuzavírali smlouvy mimo budovu úřadu. Vždy by měli vše ověřit přímo na úřadě, a pokud jde jako v tomto případě o lukrativní prostory a větší množství peněz, ideální je mít českého právního zástupce,“ dodal.


Kupé počmáral fixem

5. května 2021 ve 14:34

Včera odpoledne cestoval patnáctiletý mladík se dvěma kamarády vlakem a cestu si krátil malováním černým fixem po stěnách kupé.

Nahý muž mlátil do projíždějících tramvají

4. května 2021 ve 21:08

Oznámení o nahém muži, který tluče do projíždějících tramvají, jeli prověřit strážníci na zastávku MHD Náměstí Republiky 1. května.

Řídili bez dokladů s opiáty

3. května 2021 v 18:30

Jeden řidič v Praze 1, druhý v Praze 8, oba si sedli za volant bez řidičáku a navíc pod vlivem omamných látek.

Tužkou na obočí a rtěnkou na zeď

1. května 2021 v 09:08

Na Praze 12 si pro svou tvorbu 29letá žena vybrala zeď prodejny Billa v Kutilově ulici. Pro malbu využila tužku na obočí, rtěnku a akrylové barvy. Zeď se jí prý zdála nedokončená, tak jí trochu dozdobila.

Praha 11 varuje před podvodníky, po domech prodávají předražené zámky

30. dubna 2021 ve 13:58

Případy podvodného podomního prodeje se v uplynulých dnech vyskytly na území jedenácté městské části.

Loupežné přepadení v metru na Náměstí Republiky

22. dubna 2021 v 16:45

Začátkem dubna po deváté hodině večerní projížděla trojice kriminalistů ulicemi metropole a na Náměstí Republiky si všimla skupinky mladých mužů, kteří výrazně gestikulovali na jiného muže, křičeli a byli agresivní. Mladíka drželi za bundu a ten se jim snažil...

Při požáru bytu v Praze 5 hasiči zachránili 4 osoby a psa

21. dubna 2021 v 18:26

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly dnes krátce po 15. hodině v Lidické ulici v Praze 5. Hořelo v bytě ve druhém patře činžovního domu.

Na strážníky šel s nožem

21. dubna 2021 v 10:08

Na náměstí Míru v Praze 2 seděli v sobotu večer dva muži na lavičce a znečišťovali veřejné prostranství odpadky, které odhazovali kolem sebe. Navíc neměli zakryté dýchací cesty. Jeden z dvojice s hlídkou spolupracoval, druhý ji začal verbálně urážet.

Alkohol, agrese a vykopnutý foťák

21. dubna 2021 v 08:48

Dvou podnapilých mužů bez zakrytých dýchacích cest si hlídka strážníků z Prahy 3 v neděli nejprve všimla v parku Parukářka, kdy tento přestupek řešila domluvou. O půl hodiny později se strážníci se stejnou dvojicí potkali, když procházeli vnitroblokem...

Popíjel na zakázaném místě a bez respirátoru obtěžoval kolemjdoucí

20. dubna 2021 ve 20:57

V blízkosti zastávky MHD Anděl se v pondělí pohyboval muž, který pil alkohol a obtěžoval kolemjdoucí, navíc bez ochrany dýchacích cest. Když ho hlídka strážníků upozornila na jeho přestupkové chování, reagoval agresivně, odmítal spolupracovat a vydal se přes kolejiště k ulici...

Další články
Nahoru