Dnes Čtvrtek - mlha 11°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 9°C
Čtvrtek 25. 2. 2021
Svátek má Liliana
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Podvodníci vylákali díky falešné smlouvě z podnikatele statisíce, podvod odhalili úředníci
Radnice Prahy 1 sídlí ve Vodičkově ulici. Foto: JP

Podvodníci vylákali díky falešné smlouvě z podnikatele statisíce, podvod odhalili úředníci

Pomocí falešných smluv na pronájem nebytových prostor vylákali neznámí pachatelé z vietnamského podnikatele na údajných kaucích téměř půl milionu korun. Podvod při jednání s postiženým podnikatelem odhalili úředníci radnice, kteří si všimli zfalšovaného podpisu starosty Prahy 1 Petra Hejmy, neexistujícího razítka i dalších chyb. Případ již vyšetřují pražští policisté. 

„Spolu s naší pozornou pracovnicí mě navštívil vietnamský podnikatel s tlumočníkem, který držel v ruce nájemní smlouvu, která byla údajně uzavřena mezi hlavním městem a tímto podnikatelem,“ uvedl Hejma. Jedna smlouva se týkala nebytových prostor v Jungmannově ulici, další prostor v ulici Na Poříčí.

„Podezřelý byl už samotný fakt, že smlouvy měly být uzavřeny s magistrátem. Oba prostory totiž spravuje Praha 1. Ta také ve skutečnosti uzavírá příslušné smlouvy. Okamžitě jsme mu bohužel museli potvrdit, že se stal obětí podvodu," řekl Hejma, jehož zfalšovaný podpis spolu se zfalšovaným podpisem magistrátního šéfa odboru majetku Jana Raka na smlouvách byl.

Na dokumentech bylo i padělané razítko, které se vůbec nepodobá těm užívaným první městskou částí nebo magistrátem.

Podpis smluv se uskutečnil v restauraci s odůvodněním, že je kvůli epidemii uzavřena budova úřadu. Následně podnikatel poslal na číslo účtu uvedené na smlouvách kauce za prostory ve výši téměř půl milionu korun.

Podvedený podnikatel podal trestní oznámení, kterým se již zabývají policisté. Starosta první městské části Petr Hejma se hodlá k oznámení připojit.

„Chceme také varovat všechny podnikatele, aby v žádném případě neuzavírali smlouvy mimo budovu úřadu. Vždy by měli vše ověřit přímo na úřadě, a pokud jde jako v tomto případě o lukrativní prostory a větší množství peněz, ideální je mít českého právního zástupce,“ dodal.


Auto na heveru a chybějící kola

Včera v 18:57

Strážnice z jedenáctého obvodu procházela včera kolem poledne Výstavní ulicí poblíž čerpací stanice a našla auto na heveru, kterému chyběla kompletní tři kola. Nedaleko stála dodávka s pootevřenými dveřmi, ve které bylo několik kol. U dodávky se pohybovali tři muži.

Rozbitá hlava i skříň. Strážníci řešili napadení cizími státními příslušníky na ubytovně

Včera v 18:52

Včera okolo jedenácté hodiny večer byla vyslána hlídka strážníků do ubytovny v Holešovicích, kde mělo dojít k napadení jednoho muže dvěma dalšími. V jednom z pokojů strážníci našli jak napadeného, tak rozbitou skříň. Útočníky jim vzápětí 51letý muž ukázal.

Dvacetiletý rozkopal vchodové dveře

22. února 2021 ve 12:24

Proč 20letý mladík poničil vstupní dveře od domu, se strážníkům zjistit nepodařilo. S ohledem na vyčíslenou škodu se případem nyní zabývají policisté.

Jen jedno pivo a s autem skončil zaklíněný v kolejišti

22. února 2021 ve 12:21

Jak se dostal s autem do kolejiště, nedokázal 44letý řidič strážníkům vysvětlit. Před jízdou přiznal jedno pivo, test na alkohol ukázal téměř 2 promile.

Malý cyklista se ztratil, pomohli strážníci

22. února 2021 ve 12:17

Osmiletý chlapec nasměroval svou vyjížďku až do míst, odkud se nedokázal vrátit k rodičům. Obrátil se proto na kolemjdoucího muže, který jeho situaci přetlumočil strážníkům na lince 156. Hlídka vyslaná na místo zajistila předání dítěte do rukou zákonného zástupce.

S černým fixem na mramorové obložení

18. února 2021 ve 13:22

Informaci o muži sprejujícím na zeď vyjížděla prověřit autohlídka městské policie do ulice Milady Horákové v Praze 6 v pondělí po 23. hodině.

Agresivní žena tvrdila, že má bolavé srdce a je těhotná. Lékaři se ale při vyšetření nestačili divit

18. února 2021 ve 12:59

Žena s téměř čtyřmi promile ležela ve středu odpoledne na tramvajové zastávce v Praze 6. Pak se pokusila napadnout záchranáře a strážníci ji museli nasadit pouta. Lékařské vyšetření graviditu nepotvrdilo. Přestupkem se bude zabývat správní orgán.

Žebral v metru s 1,27 promile

15. února 2021 v 17:07

Ve stanici metra Můstek, v přestupním tunelu mezi linkami, strážníci objevili v sobotu odpoledne žebrajícího muže. Upozornili ho na obecně závaznou vyhlášku, která žebrání v těchto místech zakazuje, a vyzvali ho k opuštění prostoru. Muž začal být vulgární, vyhrožoval hlídce fyzickou...

Žena se nemohla spojit se svou nemocnou matkou, přivolala strážníky

15. února 2021 v 16:56

Na strážníky z Prahy 11 se obrátila s prosbou o pomoc žena, která se nemohla spojit se svou nemocnou matkou. Telefon jí nezvedala, na bouchání a zvonění u bytových dveří se ozývaly jen nesrozumitelné zvuky.

Opět alkohol za volantem

11. února 2021 v 18:44

Mrazivá noc ze 7. na 8. února svedla dva řidiče k jízdě pod vlivem alkoholu. Oba odhalili strážníci a předali je státní policii.

Další články
Nahoru