Dnes Pondělí - zatazeno 27°C
Zítra Úterý - oblacno 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Podváděla na internetu, prodávala neexistující zboží
Žena se činila přes internet, podvedla řadu lidí. Ilustrační foto: archiv

Podváděla na internetu, prodávala neexistující zboží

Kriminalisté v uplynulých dnech objasnili případ podvodných prodejů zboží na internetu. V souvislosti s tím zahájili trestní stíhání třiačtyřicetileté ženy z Prahy, informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Obviněná žena zadávala na různých internetových portálech smyšlené inzeráty na prodej různé elektroniky v podobě chytrých hodinek a mobilních telefonů.

„Následně vylákala od jednotlivých poškozených finanční prostředky jako zálohu na úhradu kupní ceny slíbeného zboží nebo platbu celé kupní ceny předem, přičemž od počátku věděla, že nabízené zboží nedodá ani jej nemá k dispozici,“ sdělil Daněk.

S poškozenými postupně přestala komunikovat a vylákané finanční prostředky jim nevrátila a použila je pro svoji vlastní potřebu. Těchto podvodů bylo spácháno téměř padesát se škodou skoro 150 tisíc korun.

„Žena je nyní stíhána pro trestný čin podvod, kdy jí v případě odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi,“ dodal Daněk.


Autor: red

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Nové zahrádky pro děti i revitalizace vnitrobloků podpoří radnice Prahy 2

12. května 2022 v 10:15

Praha 2 poskytne finanční podporu pro oblast životního prostředí na rok 2022 a první čtvrtletí roku 2023. Podporu konkrétních devíti projektů schválili radní na svém jednání, dotace od radnice bude 250 tisíc korun.

Další články
Nahoru