Dnes Úterý - obcasny-dest 13°C
Zítra Středa - obcasny-dest 12°C
Úterý 27. 9. 2022
Svátek má Jonáš
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Podváděla na internetu, prodávala neexistující zboží
Žena se činila přes internet, podvedla řadu lidí. Ilustrační foto: archiv

Podváděla na internetu, prodávala neexistující zboží

Kriminalisté v uplynulých dnech objasnili případ podvodných prodejů zboží na internetu. V souvislosti s tím zahájili trestní stíhání třiačtyřicetileté ženy z Prahy, informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Obviněná žena zadávala na různých internetových portálech smyšlené inzeráty na prodej různé elektroniky v podobě chytrých hodinek a mobilních telefonů.

„Následně vylákala od jednotlivých poškozených finanční prostředky jako zálohu na úhradu kupní ceny slíbeného zboží nebo platbu celé kupní ceny předem, přičemž od počátku věděla, že nabízené zboží nedodá ani jej nemá k dispozici,“ sdělil Daněk.

S poškozenými postupně přestala komunikovat a vylákané finanční prostředky jim nevrátila a použila je pro svoji vlastní potřebu. Těchto podvodů bylo spácháno téměř padesát se škodou skoro 150 tisíc korun.

„Žena je nyní stíhána pro trestný čin podvod, kdy jí v případě odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi,“ dodal Daněk.


Autor: red

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru