
Podváděla na internetu, prodávala neexistující zboží
20. srpna 2021 07:35
Obviněná žena zadávala na různých internetových portálech smyšlené inzeráty na prodej různé elektroniky v podobě chytrých hodinek a mobilních telefonů.
„Následně vylákala od jednotlivých poškozených finanční prostředky jako zálohu na úhradu kupní ceny slíbeného zboží nebo platbu celé kupní ceny předem, přičemž od počátku věděla, že nabízené zboží nedodá ani jej nemá k dispozici,“ sdělil Daněk.
S poškozenými postupně přestala komunikovat a vylákané finanční prostředky jim nevrátila a použila je pro svoji vlastní potřebu. Těchto podvodů bylo spácháno téměř padesát se škodou skoro 150 tisíc korun.
„Žena je nyní stíhána pro trestný čin podvod, kdy jí v případě odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi,“ dodal Daněk.