dnes
Čtvrtek - skorojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - zatazeno
9°C
Podváděl a kradl ve velkém. Nepoškodil i vás?
Podvodník byl obviněn z několika trestných činů. Foto: Policie ČR

Podváděl a kradl ve velkém. Nepoškodil i vás?

Kriminalisté prvního policejního obvodu obvinili devětadvacetiletého muže z celé řady podvodů a krádeží. Podvodník se navíc neoprávněně vydával za právníka. Existuje podezření, že toho má na svědomí mnohem víc.

Zmiňovaný česky hovořící muž je v tuto chvíli obviněn z celkem šesti případů krádeží, nebo podvodů, v rámci kterých způsobil jednotlivcům, ale i společnostem škodu v řádu několika stovek tisíc korun.

Při krádežích se zaměřoval především na studentské koleje, nebo hostely, ve kterých z neuzamčených pokojů zcizoval peněženky, finanční hotovost, platební karty, mobilní telefony a další jiné, lehce zpeněžitelné věci.

V jednom případě se dokonce nebránil odcizit kompletní hokejovou výstroj pro brankáře. Podvodů se pak dopouštěl především v oblasti telekomunikačních služeb, kdy zájemcům nabízel sjednání například výhodnějších telefonních tarifů, nebo zakoupení nových mobilních telefonů.

Při těchto transakcích vždy vybral od zákazníků finanční zálohu, ale svým závazkům nikdy nedostál. Doposud největší podvod, díky kterému se obohatil o statisíce, spáchal vůči finanční instituci, u které si sjednal na základě padělaných dokladů úvěr.

A to je další oblast, které se při svém protiprávním jednání věnoval. Pro získání finančních prostředků vytvářel pro své klienty padělky listin, pod které se podepisoval jako renomovaný právník a vydával je za pravé. Takto jednal i přes to, že právně vzdělán není, a ani nikdy nebyl.

Již několikrát odsouzen

V tuto chvíli je podvodník obviněn z trestných činů krádeže, podvodu, porušování domovní svobody, a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kdy mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

podvodnik Při rozhodování o výši trestu bude také podstatný ten fakt, že se obviněný popsaného jednání dopustil i přes to, že byl za obdobnou trestnou činnost v minulosti již několikrát pravomocně odsouzen.

„Navíc kriminalisté prošetřující popsanou protiprávní činnost devětadvacetiletého muže disponují poznatky, že by se obdobného jednání měl dopustit v mnohem více případech. Z toho důvodu se policisté touto cestou obrací na další případné poškozené, kteří doposud nepodali trestní oznámení, aby se jim přihlásili, například prostřednictvím linky tísňového volání 158,“ sdělil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. 


Autor: Dalibor Kracík

Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru