dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - snih
2°C
Podržte si maminku, musím ji zmlátit. Žárlivec týral manželku a nutil děti, aby mu pomáhaly
Žárlivec dával své manželce facky i rány pěstí. A před dětmi. Ilustrační foto: freeimages.com

Podržte si maminku, musím ji zmlátit. Žárlivec týral manželku a nutil děti, aby mu pomáhaly

Z případů domácího násilí, které server Pražský patriot průběžně publikuje a můžete si je připomenout v přehledu pod tímto článkem, často mrazí. Jinak tomu není ani u příběhu, který opakovaně a nechtěně zažívala čtyřicetiletá žena se svým žárlivým a agresivním manželem. Jeho řádění musely přihlížet děti, které byly navíc nuceny aktivně asistovat peklu, které v domácnosti dokázal agresor rozpoutat.

Intervenční centrum spadající pod Centrum sociálních služeb Praha pomáhá bezplatně osobám ohroženým domácím násilím. Sídlí v Kobylisích. Kontaktní telefony jsou 281911883 a 734510292. Email: icpraha@csspraha.cz

Pracovníci Intervenčního centra pro osoby ohrožené domácím násilím, které spadá pod Centrum sociálních služeb Praha, kontaktovali na základě úředního záznamu o vykázání čtyřicetiletou ženu, která byla policií označena jako ohrožená osoba domácím násilím.

Jako ohrožené osoby byly policií označeny také tři nezletilé děti, které s oběma rodiči bydlely ve společné domácnosti. Pracovníci intervenčního centra ženě nabídli bezplatné sociálně právní poradenství a psychologickou podporu. Domluvili si s klientkou osobní konzultaci.

Žena pracovníkům na osobní schůzce uvedla, že se na ní dopouští domácího násilí její manžel, který má velké dluhy a je závislý na alkoholu. Dále sdělovala, že její manžel je velmi žárlivý, hlídal ji na každém kroku a vyžadoval po ní také, aby mu ukazovala její mobilní telefon, jestli tam nemá nějaké zprávy od milenců.

Když ho neuposlechla, následovaly facky a kopance do břicha. Svoji závislost a agresivní chování si násilník dodnes vůbec nepřiznává. „Klientku manžel často bezdůvodně bije po celém těle, dává jí facky, několikrát jí také praštil hlavou o zem, a to v přítomnosti dětí, které jsou velmi plaché a vyděšené,“ uvedla vedoucí Intervenčního centra Barbora Holušová.

Agrese a psychický teror manžela ohrožené ženy však zašel ještě dál. Otec děti několikrát nutil, aby svoji matku držely, když ji fyzicky napadal! Přitom dětem neustále opakoval, že si to maminka zaslouží, protože je agresivní. Děsil děti také tím, že se jich jejich matka vzdala, že je nemá ráda.

Podala žádost o rozvod manželství

Anketa

Udeřil/a/ jste někdy svou partnerku/svého partnera/?

14.7%
(14.7%)
4.4%
(4.4%)
80.9%
(80.9%)
Pracovníci intervenčního centra s klientkou probrali bezpečnostní plán. Nabídli jí pomoc při sepsání návrhu k soudu, kterým se desetidenní zákaz policie přibližování násilné osoby k ohroženým osobám a zákaz vstupu do bytu může prodloužit o měsíc. Tuto nabídku žena přijala. Pracovníci do návrhu zahrnuli na přání klientky i všechny děti.

Soud ženě a jejím dětem do 48 hodin vyhověl a zakázal násilné osobě se přibližovat k ženě i k dětem, kontaktovat je a vstupovat do společné domácnosti. Pracovníci Intervenčního centra ženě dále doporučili intenzivně spolupracovat s příslušným odborem pro sociálně právní ochrany dětí, které hájí nejlepší zájmy nezletilých dětí.

„V současné době je žena rozhodnuta si chování manžela nenechat líbit. Podala žádost o rozvod manželství a úpravu poměrů k nezletilým dětem. Je rozhodnutá požádat soud o další prodloužení předběžného opatření, až na dobu 6 měsíců,“ uvedla Barbora Holušová, podle které žena s intervenčním centrem nadále spolupracuje na své tíživé životní situaci.


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru